VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JAROMĚŘ

Domy duchů v josefovské pevnosti, kasárna a nemocnice, čekají na objevení

Josefov /FOTO/ - Do běžně nepřístupných prostor josefovské pevnosti mohla nahlédnout skupinka účastníků sobotní akce Oživlý Josefov.

Pevnost Josefov ožila. Rakouští vojáci vítali císaře, verbovali i pálili z děl

Josefov /FOTO, VIDEO/ - Oživlý Josefov, netradiční akce s tímto názvem, se uskutečnila v sobotu v pevnosti Josefov na Náchodsku. Spojila nejrůznější místní spolky a instituce, ale i obyvatele, aby připravili pro návštěvníky pestrý program.

Josefov během soboty ožije ležením armády

Jaroměř, Josefov - Netradiční akci mohou v sobotu navštívit návštěvníci josefovské pevnosti. Nese název Oživlý Josefov.

V Jasenné na Jaroměřsku úspěšně budují a zlepšují život spoluobčanů

Jasenná - Ohlédnutí za realizovanými akcemi v obci v letech 2013 – 2015, například za výstavbou kanalizace či stavbou bytového domu.

Strážníci s vedrem navlékli elasťáky a hlídkují na kolech

Jaroměř - Obyvatelé Jaroměře upozorňují na mládež či individua, kteří se v letních dnech potloukají v parcích. Další se zase v podvečer bojí na zdejší cyklostezce. Tato místa, kam se běžně při kontrolách s vozem jen tak nedostanou, ale nyní zvládají kontrolovat jaroměřští strážníci.

Strážník je bez viny, řekl soud

Hradec Králové, Jaroměř - Před čtyřmi lety zasahoval strážník jaroměřské městské policie Petr Skála u incidentu v ulici Svatopluka Čecha v Jaroměři. Se svými kolegy přes městský kamerový systém zjistil, že opilý muž napadá na ulici svoji družku. Vydal se na místo a proti útočníkovi použil hmaty a chvaty, až muže povalil na zem a nasadil mu pouta.

Opilý řidič si prý kloktáním rumu léčil bolavý zub

Jaroměř - Když hlídka Městské policie v Jaroměři zastavila v úterý 14. července hodinu po poledni podezřele vypadající felicii, nestačila se divit. Řidič při dechové zkoušce nadýchal 2,16 promile, při opakovaných zkouškách pak ještě o čtyři desetinky víc. Prý si jen kloktal bolavý zub rumem, vysvětloval.

Losovačka má dohru. O miliony

Jaroměř - Losovačka na stavbu kanalizací na Jaroměřsku z roku 2011 má pro Jaroměř a okolní obce nepříjemnou dohru. Finanční úřad po Dobrovolném svazku obcí Jaroměřsko požaduje téměř deset milionů korun. To jako takzvanou vratku z dotace kvůli tomu, že losování uchazečů o stavbu za desítky milionů korun prý bylo netransparentní.

Věznice z kasáren nevznikne. Uvažuje se o domě pro seniory

Jaroměř, Josefov - Věznice místo čtvercových kasáren v Josefově nebude. Využít tento areál pro věznici plánovalo v minulých letech sdružení Nové světlo. Jeho zástupce však na posledním jednání jaroměřských zastupitelů sdělil, že od tohoto plánu odstupují.

Malí psí bojovníci mají to nejhorší za sebou

Jaroměř, Rychnov nad Kněžnou /FOTO/ - Osm štěňátek, právě narozených, ještě slepých a úplně bezbranných, pohodila v minulém týdnu do příkopu u silnice u Dolan neznámá lidská hyena. Když je našli, byla podchlazená, hladová a nemohla ani nasát mléko, jak byla zesláblá.

Ve vlacích žili českoslovenští legionáři několik let

Hradec Králové, Jaroměř - Pro desítky československých legionářů byly vlaky, které je přepravovaly po Transsibiřské magistrále, na čas domovem na kolejích. Jak takové vlaky vypadaly, to nyní představuje Legiovlak, který se skládá z jedenácti zrekonstruovaných vagónů. Krátkou zastávku měl v Jaroměři, do neděle jej mohli zájemci spatřit v Hradci Králové. Pak bude pět let brázdit Českou republikou.

Legiovlak je unikátní muzeum na kolejích

Hradec Králové, Jaroměř - Českoslovenští legionáři se v takových vlacích probíjeli Ruskem, aby se mohli navrátit do milované vlasti. Nyní jej vzkřísili nadšenci. Unikátní Legiovlak byl nedávno k vidění na nádraží v Jaroměři a až do neděle na vlakovém nádraží v Hradci Králové. Do roku 2020 bude brázdit Českou republikou a připomínat československé legionáře, jejich pouť a nasazení v boji za svobodnou vlast.

Psa vysvobodili z uzavřeného auta

Jaroměř - Ve středu odpoledne 24. června byli přivoláni profesionální hasič z Jaroměře do ulice Hradecká, kde byl v uzamčeném automobilu uvězněn pes.

Žáci se servali do krve. Věc řešila policie

Josefov - K incidentu, který musela řešit městská policie v Jaroměři, došlo v minulém týdnu mezi žáky Základní školy Josefov. Jeden z chlapců byl zraněn na ruce. Celá věc byla nahlášena na městskou policii s tím, že druhý aktér potyčky odešel neznámo kam.

Na náměstí v Josefově se srazila dvě auta

Jaroměř - Profesionální hasiči z Jaroměře vyjížděli v pondělí 17.20 hodin k dopravní nehodě dvou osobních automobilů, která se stala na Masarykově náměstí v Josefově.

Strážníci v Jaroměři načapali podvodníky se zlatem

Jaroměř - Jaroměřským strážníkům se podařilo přímo při činu chytit podvodníky, kteří zastavovali řidiče a nabízeli jim falešné zlaté předměty za to, když jim dají peníze na benzin. Právě tací podvodníci se v posledních dnech u silnic vyrojili jako vosy.

Gymnázium nese jméno po autorovi Cesty do hlubin študákovy duše

Jaroměř /FOTO/ - Cesta do hlubin študákovy duše a Škola základ života. Kdy by neznal tyto filmy s řadou humorných scének ze školního života, které patří ke zlatému fondu české kinematografie. Vznikly na základě knih spisovatele a kantora Jaroslava Žáka. Od čtvrtečního dopoledne nese jeho jméno gymnázium v Jaroměři a nová městská pasáž, která spojí náměstí s lokalitou Na Valech. Právě na zdejším gymnáziu totiž Jaroslav Žák deset let působil.

Gymnázium a pasáž pojmenují po Žákovi

Jaroměř - Gymnázium a Střední odbornou školu v Jaroměři čeká už dnes 18. června významná událost. Při příležitosti pětapadesáti let od úmrtí Jaroslava Žáka, který byl profesorem jaroměřského gymnázia, spisovatelem, novinářem a společensky angažovaným člověkem, se škola přejmenuje na „Gymnázium Jaroslava Žáka Jaroměř".

Zdrogovaný řidič ujížděl policistům rychlostí přes 200 km/h. Museli použít zbraň

Jaroměř - Scénu jako z napínavého filmu připomínala noční jízda zdrogovaného řidiče, který se ze středy na čtvrtek 11. června řítil z Jaroměře směrem na Kohoutov rychlostí vyšší i než 200 km/h. Policisté se ho marně snažili zastavit, neúčinná byla i varovná střelba. Zastavil až po té, co policisté použili zbraň proti vozidlu.

Zloděj lup neunesl a cestou ho část ztratil

Jaroměř - Dosud neznámý lapka si chtěl zřejmě vybavit domácí dílnu, a tak se v noci z úterý na středu 10. června vloupal do objektu místního zahradnictví v Jaroměři.

V Jaroměři zastaví v neděli Legiovlak – muzeum na kolejích

Jaroměř - V neděli 14. června bude v Jaroměři k vidění pojízdné muzeum československých legií. Deset zrekonstruovaných vagonů představí život a boj legionářů na Transsibiřské magistrále během první světové války. Široké veřejnosti bude Legiovlak v Jaroměři přístupný zdarma od 9.00 do 19.00 v areálu železniční výtopny a k vidění bude včetně parní lokomotivy řady 423.0145.

Hasiči vysvobodili z bytu zamčené dítě

Jaroměř - K otevření zamčeného bytu v ulici Rudé Armády v Josefově byli zalarmováni profesionální hasiči z Jaroměře v sobotu 6. června v osm hodin ráno.

Hasiči naložili motorkáře po nehodě do sanity

Jaroměř - Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali ve čtvrtek odpoledne 4. června při dopravní nehodě osobního automobilu a motocyklu, která se stala v ulici Na Cihelnách v Jaroměři.

Lidé mohou nahlédnout do čtvercových kasáren v Josefově

Josefov - Zájemci budou mít v sobotu 6. června od 10 hodin jedinečnou možnost mimořádně nahlédnout do rozsáhlého komplexu Čtvercových kasáren v areálu pevnosti Josefov. Kromě komentovaných prohlídek se uskuteční například zhruba 500 metrů dlouhý běh chodbami a po nádvoří areálu.

OBRAZEM: Den otevřených dveří letiště a dětský den v Jaroměři - Josefově

Jaroměř - Josefov /FOTO/ - V rámci Dne otevřených dveří letiště se v sobotu konal také dětský den. Děti do 18 let měly vstup zdarma a přišlo jich nakonec na pět set. Pořadatelé tak opět trhly rekord v návštěvnosti. Připravena byla řada soutěží a dalších zábavných atrakcí a doprovodných aktivit.

V Jaroměři se piloti vyřádili na obloze a děti na letišti

Jaroměř, Josefov /FOTO/ - Letecký den, jak má být, který si užily celé rodiny, uspořádal Aeroklub Jaroměř v sobotu na letišti v Jaroměři-Josefově. Nechyběly atraktivní letecké ukázky.

Hasiči tahali auto ze stromu i uklízeli olej z vozovky

Jaroměř - Profesionální hasiči z Jaroměře zasahovali ve čtvrtek krátce po poledni při dopravní nehodě osobního automobilu, který narazil do stromu ve vesnici Horní Dolce. Jedna osoba byla ošetřena zdravotnickou záchrannou službou.

Vladimír Jirouš: Říkal jsem si, že i Josefov musí mít svůj model pevnosti

Josefov - Velkým snem Vladimíra Jirouše bylo vytvořit rozsáhlý model pevnosti Josefov. Před čtyřmi lety se pustil do práce a sen se stal skutečností. V Bastionu IV vznikl jeden z největších pevnostních modelů, který byl kdy vyrobený. K jeho dokončení zbývá už jen několik dní a poslední květnovou sobotu ho autor představí veřejnosti.

Včelí roje útočily v Jaroměři hned dvakrát

Jaroměř - S včelími roji bojovali v neděli 17. května profesionální hasiči z Jaroměře.

Ani prasklá pneumatika opilce nezastavila. Nadýchal skoro tři promile

Jaroměř - Řidič vozu Renault Clio v neděli okolo druhé hodiny v noci vůbec nereagoval na hluk z proražené zadní pneumatiky. Teprve až když ho policejní hlídka zastavila v Hrubínově ulici v Jaroměři, už se víc nedivila. Mladý muž se prý totiž sotva držel volantu a odér linoucí se z vozu napověděl, že půjde o vážnější problém, než jen o prázdné kolo.

Zdrogovaný naháč prchal, pak se bránil kusem betonu

Jaroměř - Nahý muž nedávno vystrašil obyvatele Starého Plesu u Jaroměře. Na místo ihned vyjela hlídka strážníků. Naháč měl podle volajících dokonce nevhodným chováním obtěžovat malé děti. Když ale naháč přijíždějící strážníky spatřil, začal před nimi utíkat.

V Jaroměři chytli podivné prodejce

Jaroměř - Podvodné prodejce parfémů a hodinek chytili před pár dny městští strážníci v Jaroměři. A to už podruhé během několika málo dní.

Řezbáři sbírali zkušenosti, jejich díla zkrášlí Jaroměř

Jaroměř/Josefov /FOTO, VIDEO/ - Pod rukama šikovných řezbářů doslova ožívaly kusy dřeva. Bylo zajímavé sledovat, jak pomocí pil, brusek a dalšího nářadí vznikají například lavička s drakem, dravci na kmeni, obrovské šachové figurky, známá postavička Krtečka, sova či medvěd blaženě si drbající hřbet o kmen. V Bastionu IV v Josefově se totiž od pátku do neděle konal už 5. ročník řezbářského sympozia Letokruhy Josefova.

Letokruhy Josefova vábí na umění řezbářů

Josefov - Od pátku 15. května do neděle 17. května se v Josefově naskytne jedinečná podívaná na umělce, kteří kouzlí se dřevem. Uskuteční se tady řezbářské sympozium Letokruhy Josefova.

Načapali pět mladistvých pod vlivem

Jaroměř/Josefov - Pět mladistvých, kteří popíjeli alkohol, odhalily kontroly, které podnikli strážníci jaroměřské městské policie spolu s vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví zdejšího městského úřadu v místních barech, restauracích a dalších provozovnách.

Reje čarodějnic jako za knížete Šporka

Kuks, Jaroměř /FOTO/ - O tři století zpět v čase se mohli vrátit ti, kteří zavítali večer na Čarodějnice do barokního Betléma Matyáše Bernarda Brauna u Kuksu. Zažít mohli až neskutečnou atmosféru kouzelného místa.

Muzeum magie v roce 2015

Jaroměř - Léto se blíží a i tuto sezónu se díky píli, nápadům a nadšení pro věc historika, spisovatele, kouzelníka a jaroměřského patriota autora Muzea magie pana Jaroslava Zacha můžete těšit na návštěvu expozice věnované historii i současnosti kouzelnictví, kouzelných divadel, magie a příbuzných oborů.

Ptačí park Josefovské louky se prý mění v úplný ptačí ráj

Jaroměř Ptačí park Josefovské louky, rezervace, kde Česká společnost ornitologická obnovuje bohatou mokřadní krajinu, prý překypuje životem. Řízené zavlažování luk totiž funguje a z dříve nezajímavé tuctové krajiny se stává přírodní ráj, který láká nejen ptáky, ale také jejich pozorovatele.

Na plotně hořelo jídlo. Hned dvakrát

Jaroměř - Profesionální hasiči z Jaroměře byli v úterý 21. dubna v 8:27 hodin přivoláni k požáru jídla na plotně v bytě na Československém náměstí v Jaroměři.

Policisté se strážníky zadrželi muže, který se vyhýbal vězení

Jaroměř-Josefov - Sedmatřicetiletý muž, který se vyhýbal nástupu trestu do vězení, byl policisty z obvodního oddělení v Jaroměři vypátrán a ve spolupráci s městskou policií zadržen. Následně byl předán tam, kam patří a už hladí na svět přes zamřížovaná okna.

Strážníci krotili muže, kteří se napadali pálkami, i zlodějku pod vlivem drog

Jaroměř - Zlodějku pod vlivem drog, která najížděla na ostrahu supermarketu, nebo muže, kteří si řešili svůj konflikt po svém s baseballovými pálkami. To nejsou scény z amerického akčního seriálu, ale realita z Jaroměře. I takové případy totiž krotí strážníci Městské police v Jaroměři. Několik podobných poněkud dobrodružnějších zásahů mají za sebou strážníci za uplynulý víkend.

Na nový most se bojí chodit někteří psi

Jaroměř - Na nový Komenského most v Jaroměři se bojí někteří psi. A to kvůli roštům, po nichž se chodí a kterými je vidět na hladinu Labe. Z toho prý mají psi obavy.

Pochod marškumpanie zahájil sezonu v pevnostním městě

Josefov /FOTO, VIDEO/ - Raz a dva, a raz a dva. V tomto rytmu duněly na dlažbě josefovských ulic kroky desítek vojáků, oděných v dobových uniformách rakouské a pruské armády, kteří zde pochodovali v sobotu.

Auta mladých řidičů skončila v příkopu a tři lidé v nemocnici

Jaroměř - Jednadvacetiletý řidič způsobil v noci na včerejšek 2. dubna vážnou dopravní nehodu. Stala se v noci krátce po druhé hodině na křižovatce u obce Semonice.

Několik lidí šlo do rvačky. Dalšímu napadání zabránili jaroměřští strážníci

Jaroměř - Další výtržnosti řešili v neděli 22. března o půl čtvrté ráno jaroměřští strážníci. U jedné zdejší pivnice došlo k potyčce hned několika osob.

Žena volala policii na muže na cyklostezce. Nebyl opilý, ale trápilo ho zdraví

Jaroměř - Jak může vypadat, když si lidé pletou někoho, kdo má zdravotní problémy s někým, kdo je opilý? Takový případ se stal v sobotu v Jaroměři. Na městskou policii volající žena o půl desáté večer oznámila, že na cyklostezce leží muž, který je pravděpodobně opilý.

V Jaroměři zpívaly známé tváře i dcera bývalého premiéra

Jaroměř /FOTO/ - Vedle někdejších „semaforských" hvězd Milušky Voborníkové či Milana Drobného zpívala minulý pátek na Večeru pro dobrou věc v Jaroměři také dcera někdejšího premiéra Stanislava Grosse Natálie Grossová.

Nový most v Jaroměři otevřely stovky lidí

Jaroměř /FOTO, VIDEO/ - Stovky obyvatel Jaroměře přišly v první jarní den na zdejšího Komenského most. Lidé si nenechali ujít symbolické společné slavnostní otevření stavby, která je jedinečná nejen architektonickým řešením, ale také tím, že nový most v historické části města vyroste jen jednou za desítky, možná stovky let.

Jaroměř otevírá nový Komenského most

Jaroměř - Nový Komenského most dnes 21. března v 17 hodin slavnostně otevřou v Jaroměři.

Zemřel Jaroslav Zach, zakladatel jedinečného Muzea magie v Jaroměři

Jaroměř - Ve věku nedožitých 88 let zemřel pan Jaroslav Zach. Zesnul po kratší nemoci v pondělí 16. března v nemocnici na oddělení LDN v Jaroměři ve věku 87 let. Jde o velmi významnou osobnost města Jaroměře.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT