VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JAROMĚŘ

Za kousky s Jerry Leoš Mareš dívku z Jaroměře podusil

Jaroměř - Naučit fenku Jerry takové kousky, jaké uvidí diváci v neděli 10. listopadu večer v televizi, trvalo Aleně Smolíkové z Jaroměře tři roky. V neděli se obě budou ucházet o přízeň diváků, kteří je svými hlasy mohou podpořit v soutěži Česko Slovensko má talent.

Zastupitelé Jaroměře podrželi strážníka s podmínkou u policie

Jaroměř - Městská policie v Jaroměři změnila od prvního listopadu strukturu. Namísto dvaadvaceti strážníků jich nyní bude v ulicích Jaroměře sloužit jednadvacet, jeden z nich se stal technicko-administrativním pracovníkem. Změnu na svém jednání v uplynulém týdnu schválili jaroměřští zastupitelé.

Jaroměř se asi pořádně zapotí

Jaroměř - Velké dopravní zátěži budou od 4. listopadu čelit Jaroměřští. Nervy by měli obrnit také řidiči, kteří budou městem projíždět. Začíná totiž velká oprava částí hlavního silničního tahu napříč Jaroměří. Ten je v některých místech ve špatném stavu, silnice je plná hrbolů a děr.

Místo opuštěných kasáren v Josefově může být věznice

Jaroměř/Josefov -  Z nyní opuštěného chátrajícího areálu takzvaných čtvercových kasáren v Josefově by mohla vzniknout věznice. Záměr připravilo občanské sdružení Nové světlo. Nyní čeká na novou vládu, zda bude mít Česká republika o takové zařízení zájem.

Jedenáct zastupitelů čelí stíhání za prodej hospody

Jaroměř - Útvar pro odhalování korupce a finanční kriminality vyšetřuje prodej restaurace Kino v Jaroměři, ke kterému došlo před pěti lety. Stíháno je jedenáct jaroměřských zastupitelů. Městu měla prodejem vzniknout škoda ve výši rozdílu nejnižší a nejvyšší nabídky, tedy přes milion korun.

Pod vlivem alkoholu poničil interiér restaurace

Jaroměř - Policejní hlídka z obvodního oddělení v Jaroměři ve středu 23. října v nočních hodinách zadržela muže, který v podnapilém stavu poničil vybavení jedné z místních restaurací.

Jedenáct jaroměřských zastupitelů čelí stíhání

Jaroměř – Policie vyšetřuje prodej restaurace Kino v Jaroměři, ke kterému došlo před pěti lety. Stíháno je jedenáct jaroměřských zastupitelů. Dozvěděl se o tom jaroměřský starosta na krajském ředitelství policie, kam šel v pondělí sám podat trestní oznámení v souvislosti s nakládáním s finančními prostředky některých klientů pečovatelské služby.

Autem vjel do úřadu. Ohrozil tak i volby

Jaroměř - Podivnou zálibu má asi jeden z obyvatel Jaroměře. Vloni vjel s autem do výlohy jednoho z jaroměřských obchodů, nyní se rozjel dvakrát do skleněných dveří městského úřadu na náměstí v Jaroměři.

Chemie nejsou jenom vzorečky

Jaroměř /FOTOGALERIE/ - O tom, že chemie nejsou jen nudné vzorečky, přesvědčily studenty jaroměřského gymnázia dvě studentky Vysoké školy chemicko-technologické z Prahy (VŠCHT). Na gymnázium přijely s ukázkou hodiny moderní chemie, ve které se snažily předvést, že tento obor je i zábavný a má využití všude v praktickém životě, zkrátka že chemie je i zajímavá.

Chrám svatého Mikuláše získal relikvii papeže

Jaroměř - V kostele sv. Mikuláše v neděli 27. října slavnostně uloží relikvii, kapku krve, papeže Blahoslaveného Jana Pavla II.

Jarmareční rej lákal k nákupům a pomáhal zvířatům či útulku

Jaroměř/ Josefov - Jarmareční rej, který nabízel přibližně pět desítek stánků s nejrůznějšími rukodělnými výrobky, se po celý sobotní den konal ve zdejším Domě dětí a mládeže (DDM) Klíč. Příchozí tak měli možnost nejen potěšit sebe a své blízké nákupem krásných dekorací, dobrot nebo módních doplňků, ale i dobrovolným příspěvkem či nákupem zboží na této akci pomoci útulku Lesan z Kralup nad Vltavou a jaroměřské záchranné stanici.

Hop! Ušáci zdolávali překážky

Jaroměř/ Josefov - Zatímco se včera v Pardubicích uskutečnil nejtěžší překážkový dostih v Evropě, o den dříve se skákalo přes překážky i v Josefově. V hlavních rolích však nebyli koně, ale králíci. A nebylo to žádné obyčejné hopsání, ale druhé Mistrovství České republiky v králičím hopu.

Procházka po Jaroměři seznámila s historií staveb

Jaroměř - Wenkeův dům je jedna z nejvěhlasnějších budov Jaroměře. V neděli se známá stavba Josefa Gočára, která již od druhé světové války slouží jako muzeum, stala výstupním místem početné skupiny zájemců o architektonickou historii města. Jaroměř se totiž poprvé účastnila stále oblíbenějších celorepublikových dnů architektury.

Než vypustí vodu z chladičů, vydali se na poslední vyjížďku

Josefov /FOTOGALERIE/ - Než vypustíme vodu z chladičů. Takový je podtitul již tradiční akce, která ukončuje veteránskou sezonu ve východních Čechách.

Radiátory se lapkovi budou hodit do sběru. Nebo si s nimi v zimě zatopí

Jaroměř - Vloupání do prostor nepoužívané výrobní haly v Jaroměři a následnou krádež litinových radiátorů vyšetřují tamní policisté.

Jaroměř shání peníze na most. Pomůže ministr?

Jaroměř - Jaroměřská radnice shání peníze na stavbu nového mostu přes řeku Labe. Starý Komenského most strhlo na začátku června Labe rozvodněné při povodni. Vedení města by rádo, aby nový most stál do konce příštího roku. Proto se jaroměřský starosta Jiří Klepsa v minulém týdnu sešel se šéfem Asociace krajů Michalem Haškem při jeho návštěvě v Náchodě a obrátil se na něj se žádostí o pomoc.

Jaroměř hledá architekta na nový most

Jaroměř - Město Jaroměř už vyhlásilo architektonickou soutěž na obnovu Komenského mostu přes řeku Labe. Původní ocelový příhradový most z devatenáctého století, který spojoval historické centrum města s lokalitou Na Ostrově, totiž v červnu poškodila povodeň a bylo nutné jej strhnout. Demolice mostu, spojujícího části města na obou březích, však výrazně zkomplikovala život obyvatelům.

Legionáři se vrhli do řeže jako na řece Piavě

Jaroměř/Josefov /FOTOGALERIE/ - Pláň na vojenském cvičišti za pevnostním objektem Ravelin no. XIV v Josefově je v zářijovém sobotním odpoledni rozpálená skoro jako někde na jihu Evropy. Vojáci čekají v zákopech. Najednou se rozezní střelba, francouzští a italští vojáci a čeští legionáři se stahují. Blíží se totiž rakousko-uherské a německé jednotky. Chvíle vyčkávání, pak jejich důstojníci zavelí do útoku a vypukne řež jako za první světové války v roce 1918 na řece Piavě v Itálii.

Byl vydán almanach 'Jiří Škopek. Kraj blízký mému srdci'

Jaroměř – U příležitosti vzpomínkové výstavy prací (Jaroměř 30. 6. – 29. 9.) jaroměřského výtvarníka Jiřího Škopka, který oslavil v červenci letošního roku 80 let, vydalo Městské muzeum v Jaroměři pěkně graficky upravenou (autorem úpravy je Petr Vlček) a bohatě ilustrovanou publikaci – almanach „Jiří Škopek. Kraj blízký mému srdci".

Hledá se architekt nového mostu

Jaroměř - Pokud se vše podaří tak, jak jaroměřská radnice plánuje, mohli by se Jaroměřští už na konci příštího roku dočkat nového mostu přes řeku Labe. Zastupitelstvo na svém čtvrtečním jednání rozhodlo o vypsání architektonické soutěže, která by trvala asi do začátku měsíce ledna.

Na festival tvrdé hudby přijelo asi 14 000 lidí

Jaroměř - V areálu bývalé vojenské pevnosti v Josefově na Náchodsku v noci na neděli skončil 18. ročník hudebního festivalu tvrdé muziky Brutal Assault. Letos jej navštívilo asi 14 000 lidí, čímž téměř vyrovnal loňskou rekordní návštěvnost, která byla o tisícovku vyšší, řekl dnes Tomáš Karlík z pořádající agentury. Větší problémy organizátoři ani policie nezaznamenali.

Metalisté byli jako beránci

Jaroměř/ Josefov - Tvrdá metalová hudba, různé národnosti a kultury. Mezinárodní hudební festival Brutal Assault, který se od středy do neděle usídlil ve zdejší pevnosti, oficiálně skončil v neděli okolo druhé hodiny ranní. Přilákal zhruba čtrnáct tisíc černě oděných posluchačů z celé Evropy a provázela ho i zvýšená bezpečnostní opatření policie.

Brutal zatím trápí jen drobné krádeže a auta

Jaroměř/Josefov - Na metalovém festivalu v Josefově do pátku policisté zatím zaznamenali jen několik krádeží věcí ze stanů a tři vykradené automobily.

Policisté vyšetřují falešné vstupenky na Brutal

Jaroměř/Josefov - Policisté se jako už každoročně připravili na festival Brutal Assault, svátek vyznavačů tvrdé metalové hudby, který se koná do neděle v Josefově.

Nepříliš brutální a nepříliš český, takový je Brutal Assault

Jaroměř/Josefov - Je vedro k padnutí. Být metalovým fanouškem, to je asi letos nesmírně náročné povolání: černé oblečení, glády na nohách, to je nezbytná výbava. Při současných třicítkách až čtyřicítkách se zdá být takový úbor pro zlost, ale příznivci tvrdé hudby, kterých i v tomto počasí přijely do Josefova tisíce na další ročník festivalu Brutal Assault, jsou očividně ve svém živlu a žádné nepohodlí je netrápí.

Černý metal dobývá pevnost, ta letos hodně zezelenala

Jaroměř/Josefov - Tisíce posluchačů tvrdé metalové hudby míří z celé Evropy do pevnosti Josefov. Dnes tady začíná jeden z největších metalových festivalů Brutal Assault. Přestože vyznavači death metalu nosí převážně oblečení černé barvy, 18. ročník festivalu bude letos patřit k jedněm z nejzelenějších v České republice.

Jaroměři respekt nic neříká, divizní Náchod je rád za remízu

Náchod – Náchodští divizní fotbalisté mají před sebou generálku. V sobotním odpoledni (17 hodin) hostí v posledním přípravném utkání na domácím hřišti v Bělovsi Žamberk, účastníka Krajského přeboru Pardubického kraje.

FestNeFest si návštěvníci užili

Jaroměř - V jaroměřských Masarykových sadech se v sobotu už po osmé konal neziskový festival FestNeFest. Pořadatelem bylo středisko Milíčův dům, které poskytuje různé sociální služby.

Rakušané pálili do Prušáků. Husaři zamávali šavlemi

Jaroměř/Josefov /FOTOGALERIE/ -  Děla duněla, až si někteří lidé zacpávali uši. Do toho se ozývaly výstřely z pušek, jak vojáci v uniformách pluků z 18.století postupovali lesním porostem proti nepříteli.

Provizorní lávka přes Labe nakonec nebude

Jaroměř – Všichni zastupitelé města počítali s tím, že do konce srpna vznikne provizorní přemostění v místě bývalého Komenského mostu, který strhla povodeň.

Ze studní se ztrácí voda. Poté, co v obci postavili vodovod

Jaroměř/Semonice – V příměstské části Jaroměře Semonicích město vybudovalo nový vodovod a kanalizaci. Do té doby byli místní obyvatelé závislí pouze na zdroji pitné vody z vlastních studní. Po provedení zemních prací si však začali stěžovat, že se jim začíná hladina ve studních snižovat.

Jaroměřští budou přes Labe cupitat po provizorní lávce

Jaroměř – Na místě mezi základní školou Na Ostrově a Náměstím ČSA ještě na začátku června stával přes řeku Labe Komenského most. Nyní, o měsíc později, jej připomíná pouze osamocená železná podpěra. Demoliční práce vynucené zřícením mostu při červnové povodni jsou totiž už u konce.

Z memoárů vyvstávají osudy pamětníků
1.světové války

Vlkov – V polovině června vydal Obecní úřad ve Vlkově pozoruhodnou edici válečných zápisků přímých účastníků, vojáků a legionářů z obce Vlkov na Jaroměřsku s názvem Když naši předkové bojovali a umírali v I. světové válce.

Soud potrestal strážníka Jaroměře

Jaroměř - Svou pravomoc podle Okresního soudu v Náchodě překročil strážník městské policie v Jaroměři. Dostal za to dva roky vězení s podmíněným odkladem na rok. „Shledali jsme, že zákrok, který učinil, byl situaci nepřiměřený," uvedla soudkyně Olga Galová.

Starý most přes Labe jde do šrotu

Jaroměř - V úterý odpoledne se sešli zastupitelé města na mimořádném zasedání. Hlavním bodem k řešení byla situace s Komenského mostem. Jeho část se při nedávné povodni zřítila do řeky.

Osud mostu je zpečetěný. Nahradí ho nový

Jaroměř - O osudu Komenského mostu v Jaroměři, jehož pilíř nevydržel nedávnou velkou vodu valící se po Labi z Krkonoš, jednali včera jaroměřští zastupitelé.

Tatínkové slavili svůj svátek

Jaroměř - U příležitosti Dne otců, jehož tradice do našich končin pronikla ze Spojených států amerických, se v neděli na mnoha místech Česka pořádala akce s názvem Tátafest. Organizátoři z Ligy otevřených mužů (LOM) ji označují za neformální happening, tedy jakési shromáždění tatínků a jejich ratolestí. Na Náchodsku se Tátafest konal v Jaroměři, kde se jeho uspořádání zhostil mateřský klub Rozmarýnek.

Majitelé trabantů jsou prý tak trochu úchyláci

Josefov / Velký Vřešťov /FOTOGALERIE/ - Typické „zaburácení" dvoutaktních motorů a krátké nedýchatelno dávalo tušit, že se na regionální silnice vydali příznivci kultovních „bakeliťáků". A jistě bychom našli i celou řadu dalších lidových pojmenování, která se pro vozy bývalého východoněmeckého koncernu IFA a jejich řidiče vžila. Jinak řečeno, stalo se, že soudruzi v NDR výjimečně neudělali žádnou zásadní chybu a dali světu legendu. I proto se napříč mnohými státy pořádají různé srazy, kde se majitelé vozů značky Trabant potkávají.

Neposlušné mladíky vykázali z vlaku, tak se šli pomstít košům na nádraží

Jaroměř - V pátek v Jaroměři v jednom ze supermarketů přistihli ženu ze Semil, která tam kradla zboží. Při ověřování totožnosti se přivolaným strážníkům k tomuto jednání přiznala. Žena ukradla zboží v hodnotě celkem 300 korun. Její přestupek proti majetku strážníci vyřešili v blokovém řízení.

Jaroměř se v dohrávce příliš neostýchala a Dvoru dala bůra

Dvůr Králové – Na výbornou zvládli dohrávku 28. kola krajského přeboru mužů fotbalisté Jaroměře, kteří v úterním podvečeru zvítězili ve Dvoře Králové 5:0.

Režisér Vejdělek v Jaroměři natáčel nový film

Jaroměř -  Filmaři v čele s režisérem Jiřím Vejdělkem zavítali před nedávnem do Jaroměře, aby tu natočili některé záběry nového filmu s názvem Něžné vlny. Na place se ukázali mimo jiné i populární Jan Budař, Vojtěch Dyk či Václav Kopta.

Obhajoba vítězství se Hockejkám vydařila

Jaroměř – V jaroměřské sokolovně se před několika dny uskutečnil už 6. ročník florbalového turnaje pro neregistrované hráče, Jaroměř Open 2013.

Jaroměřští už Labe po povodni po stařičkém mostě nepřekročí

Jaroměř /FOTOGALERIE/ - Na jaroměřském historickém kovovém Komenského mostě, který postavili v roce 1884 a doplnili o boční lávky v roce 1931, se měly v těchto dnech zahájit opravy. Těch se však už most nedočkal. Důležitou spojnici břehů Labe mezi náměstím a Základní školou Na Ostrově vzala velká voda. Prasklý středový pilíř neudržel jednu z lávek, ta se rozlomila a spadla do rozbouřeného Labe.

Pilíř se rozštípl pod náporem velké vody. Most musí dolů

Jaroměř - Bylo po druhé hodině v noci na pondělí a na městském úřadě v Jaroměři zasedala povodňová komise. Najednou zazněla obrovská rána a na dvě tři vteřiny se rozsvítila celá obloha.

Mostní pilíř praská jako zub. Most musí dolů

Jaroměř /FOTOGALERIE/ – Mohutný nápor vodního živlu valícího se po Labi z Krkonoš nevydržel v noci na pondělí pilíř historického mostu mezi školou Na Ostrově a hlavním náměstím. Rozštípl se a následně se zřítila jedna ze železných lávek. Most nechala radnice okamžitě uzavřít a povolala odborníky. Energetici museli také obnovit dodávky elektřiny, která po pádu mostu na náměstí a v okolí vypadla.

Jaroměř stavěla barikády proti velké vodě

Jaroměř /FOTOGALERIE/ - Zatímco v Hostinném a jeho okolí rozvodněné toky v neděli ráno páchaly velké škody a vrtulník zachraňoval obyvatele, kteří se nestihli včas dostat ze svých domů, dál po proudu hasiči a dobrovolníci měli čas připravit barikády.

Svět kouzelníků představuje Muzeum Magie

Jaroměř - Královské město ležící na soutoku tří řek, město Jaroměř, je i kolébkou českého kouzelnictví.

Policisté radili, jak se bránit proti Šmejdům

Jaroměř – Drsné pozadí předváděcích akcí a prodejních výletů orientovaných na bezbranné seniory rozkrývá film Šmejdi.

Modeláři se předvedli při dnu otevřených dveří v Čáslavi

Čáslav/Jaroměř /FOTOGALERIE/ - Tak jako vždy při dni otevřených dveří na čáslavském letišti nás letový ředitel kapitán Jahoda pozval, abychom spolu s kolegy modeláři předvedli něco z naší činnosti. Letos to bylo už popáté. Na letišti v Čáslavi se sešlo zhruba šedesát tisíc lidí ,ukázala se spousta letadel v čele s belgickou F-16, "naši" předvedli Gripeny, „Alky", Delfína, helikoptéry Mi 24,Mi 17 včetně výsadku.

Pevnost Fest zkropil déšť, dobrou náladu ale nezahnal

Jaroměř/Josefov - Déšť a zima. To vpravdě nejsou zrovna nejlepší podmínky pro pořádání hudebního festivalu, leč počasí neporučíš. Rockový Pevnost Fest v Josefově o víkendu i tak navštívilo více než tisíc příznivců českých kapel zvučných jmen. Zahrály například Vypsaná fiXa, Škwor, Morčata na útěku nebo Tři sestry.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT