Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: JAROMĚŘ

Skřítek František pomůže Majdě a Petrovi zachránit divadlo

Jaroměř - Nový dětský pořad „Jak František pomohl Majdě a Petrovi zachránit divadlo" potěší hlavně ty nejmenší diváky už v neděli 18. října od 10.30 hodin v jaroměřském městském divadle.

Po křižovatce se procházela prasata

Jaroměř - Poněkud netradiční pohled se naskytl lidem, kteří byli ve středu 6. října krátce po poledni poblíž kruhového objezdu Na Špici v Jaroměři. Po chodnících i silnici se totiž procházelo stádo malých prasat.

Chlapci se dali na útěk před strážníky, pod oblečením měli totiž kradené konopí

Jaroměř - Když hlídka městské policie procházela minulou neděli před devátou hodinou večer Havlíčkovou ulicí v Jaroměři, nejspíš by si tří chlapců ani nevšimla.

Ukradená elektřina přijde filutu draho

Jaroměř - Snížit náklady za elektřinu se rozhodl čtyřicetiletý muž od Jaroměře. Potají si napojil elektrický kabel z vedlejšího domu od odpojeného elektroměru.

Obcím na Jaroměřsku hrozí sankce, pochybení však odmítají

Jaroměř - Až čtyři sta tisíc korun mají podle Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) zaplatit obce na Jaroměřsku v čele s Jaroměři. Téměř deset milionů korun pak požaduje po Dobrovolném svazku obcí Jaroměřsko finanční úřad. A to vše kvůli losovačce na stavbu kanalizací na Jaroměřsku z roku 2011.

Jaroměř ve stínu hned několika soudních sporů

Jaroměř - Před čtyřmi lety zasahoval strážník jaroměřské městské policie Petr Skála u incidentu v ulici Svatopluka Čecha v Jaroměři. Se svými kolegy přes městský kamerový systém zjistil, že opilý muž napadá na ulici svoji družku. Vydal se na místo a proti útočníkovi použil hmaty a chvaty, až muže povalil na zem a nasadil mu pouta.

Most stojí, další spolu s náměstím na obnovu čeká

Jaroměř - Před rokem touto dobou vrcholily předvolební hony na hlasů voličů. Vítězové loňských komunálních už měli rok na splnění svých slibů, které lidem před volbami dali. Co se povedlo a co čeká na své řešení? Deník nyní nabízí shrnutí toho nejvýraznějšího, co se událo v Jaroměři.

Lávka přes Labe v Jaroměři je nominovaná na stavbu roku

Jaroměř - Komenského most v Jaroměři se probojoval do finále soutěže Stavba roku 2015, kterou pořádá Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství.

Magická lóže slavila čtvrt století

Jaroměř /FOTO/ - Necelého půl roku uběhlo od smrti Jaroslava Zacha, zakladatele Magické lóže M. S. Patrčky a Muzea magie v Jaroměři. Na jeho počest uspořádali kouzelníci v sobotu zvláštní závěrečnou akci sezóny.

Magická lóže v Jaroměři slaví 25 let

Jaroměř - Už čtvrt století existuje Magická lóže M. S. Patrčky sdružující zájemce o kouzla a příbuzné umělecké obory. V Muzeu magie v Jaroměři k této příležitosti pořádají v sobotu 26. září zvláštní setkání kouzelníků a veřejnosti.

Jaroměřští loutkáři vyrazili na turné po Austrálii

Jaroměř - Jaroměřský soubor loutkového divadla BOĎI přijal pozvání na turné po Austrálii a Novém Zélandu. Principál Roman Bauer a jeho žena odletěli 21. září do Austrálie, kde navštíví Perth, Adelaide, Melbourne, Sydney a Canberru a poté se přesunou na Nový Zéland, kde je čekají další tři zastávky.

Josefovská pevnost ožije rekonstrukcí dvou bitev

Josefov - Hned dvě akce bude o víkendu hostit josefovský Ravelin no. XIV. Expo Militaria i Arras připomenou vojenskou historii od roku 1618 až po současnost.

Vojenský špitál ožil uměním

Jaroměř/Josefov - Chodby bývalé vojenské nemocnice v Josefově jsou dlouhé a potemnělé, světlo se do nich snáší umazanými okny nebo pavučinami střepů, které mezi rámy zbyly.

Vojenský špitál o víkendu ožije

Josefov - V osmdesátých letech se tady léčili zranění Rusové z války v Afghánistánu, za 1. světové války v ní byl lazaret. Na začátku devadesátých let ji opustila sovětská armáda a od té doby někdejší vojenská nemocnice v Josefově marně čeká na využití.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení