VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁCHOD

Město Náchod se rozkládá na obou březích řeky Metuje. Bylo založeno v r. 1254 a je přirozeným historickým, turistickým, správním a průmyslovým centrem celé oblasti od vstupní "Branky" až po Broumovský výběžek. V samotném centru města se nachází celá řada historických staveb. Náchod je rodištěm českého spisovatele a exilového vydavatele Josefa Škvoreckého (nar. 1924), dramatika a satirika Vratislava Blažka. K městu se vztahují díla Aloise Jiráska "Skaláci", "Na dvoře vévodském", "U nás" atd. Ve městě je regionální muzeum a galerie výtvarného umění. Náchod je hraniční město s přímou vazbou na polskou Kudowu Zdrój a další příhraniční polská lázeňská města Dušniki Zdrój a Polanica Zdrój. Zdroj: www.mestonachod.cz

Zaparkované auto málem skončilo pod kopcem

Náchod - K osobnímu autu, které bylo zaparkované u domu v Horově ulici a hrozilo, že spadne z kopce, vyrazili v pondělí před sedmou hodinou ráno náchodští profesionální hasiči.

Malé lázně stavbaři nedokončí. Najdou se jiní?

Náchod - Stavba Malých lázní v Bělovsi je pozastavená, město bude vybírat nového dodavatele. Informovala o tom mluvčí náchodské radnice Nina Adlof. Replika Malých lázní s kolonádou a novými pítky se začala budovat vloni v listopadu.

Na ocelových šponách vydělali přes milion

Náchodsko - Dva až osm let za mřížemi mohou strávit dva muži, kteří se dopustili podvodu.

Zraněného museli z auta vyprostit hasiči

Náchod - Srážkou a třemi zraněnými skončila pondělní ranní jízda dvou řidičů osobních automobilů. K nehodě došlo v Bražci a na místo spěchaly všechny složky integrovaného záchranného systému.

Náchodští odchovanci na mateřské palubovce zářili

Náchod - Prvoligoví házenkáři Náchoda přivítali o uplynulém víkendu vedoucí celek soutěže. A přestože na své premiérové body v letošní sezóně nedosáhli, odvedli kvalitní výkon.

OBRAZEM: Právě jsme se narodili

Náchodsko - Vítáme nová miminka na Náchodsku. Podívejte se na fotogalerii novorozenců, kteří v přišli na svět v náchodské porodnici v listopadu 2018. Šťastným rodičům gratulujeme.

Poslední celek si odvezl z Bělovse tři body

Náchod - Divizní fotbalisté Náchoda nezvládli své poslední podzimní domácí vystoupení, když v Bělovsi nestačili na soupeře z chvostu tabulky.

AKTUALIZOVÁNO

Vztahy nemocnic vygradovaly

Náchod, Rychnov nad Kněžnou - Před pěti lety začala rychnovskou nemocnici řídit ta náchodská. Nemocnice v Rychnově by se opět ráda osamostatnila.

Poradí s výběrem střední školy i zaměstnání

Náchod - Žáci devátých tříd, jejich rodiče, ale i všichni ostatní, které zajímají nabídky středních škol a perspektivních zaměstnavatelů, mohou 9. a 10. listopadu zavítat do náchodské sokolovny.

Z karmy v koupelně unikal jedovatý plyn

Náchod - Jednotka profesionálních hasičů spěchala v pondělí 5. listopadu večer do Žižkovy ulice v Náchodě. V jednom z bytů došlo k úniku oxidu uhelnatého.

OBRAZEM: Nedělní oslavy zakončil ohňostroj

Náchod - Oslavy 100. výročí od vzniku samostatného Československa zakončil v neděli večer v Náchodě pestrobarevný ohňostroj. Svým objektivem ho zachytil také Zdeněk Dočkal z Náchoda.

Chvilkové vzepětí házenkářů na body nestačilo

Náchod – Ani ve čtvrtém utkání sezóny se prvoligoví házenkáři Náchoda nedočkali bodů, když doma podlehli po nadějném vstupu do druhé půle Velké Bystřici rozdílem šesti branek.

Náchodu nepomohla ani premiérová venkovní trefa

Český Brod/Náchod - Premiérový gól letošní sezóny na hřišti soupeře zaznamenali divizní fotbalisté Náchoda až ve víkendovém 12. kole, k bodům však trefa Marka Bricha nevedla.

Florbalisté poprvé Náchoda vyhráli doma

Náchod - Důležité vítězství. Florbalisté Náchoda se po osmi kolech nacházeli v nezáviděníhodné situaci. V tabulce I. ligy jim patřilo předposlední třinácté místo a na kontě měli pouhé tři body, které vybojovali na palubovce poslední Ostravy. Jenže dokázali zabrat.

Cítím se hodně unavený, říká běžec Krunka

Náchod – Potřetí v kariéře vyhrál vytrvalec novoměstského Sportovního klubu KAMIL KRUNKA prestižní běh z Hronova do Náchoda, poprvé to však bylo na desetikilometrové distanci. „Letos jsem měl ten závod pod kontrolou a upřímně řečeno, už jsem ani nečekal, že bych mohl Hronov-Náchod ještě vyhrát,“ říkal v cíli viditelně šťastný Kamil Krunka.

AKTUALIZOVÁNO

Legendární silniční závod vyhráli Krunka a Stránská

Náchod - Svého třetího a možná nejcennějšího triumfu v silničním běhu z Hronova do Náchoda dosáhl v sobotu vytrvalec SK Nové Město nad Metují Kamil Krunka. Opanoval jednašedesátý ročník legendárního závodu, čímž navázal na svá vítězství z let 2006 a 2010.

Další trápení náchodských fotbalistů s koncovkou

Náchod - Mizerná koncovka byla jednou z hlavních příčin další porážky divizních fotbalistů Náchoda.

Legendární běh Hronov - Náchod se koná už po jednašedesáté

Náchodsko - V sobotu v 11 hodin bude odstartován z hronovského náměstí již 61. ročník silničního běhu Hronov-Náchod.

Janeček si přivezl na Světový pohár velmi dobrou formu

Náchod - Patnáct měsíců po mistrovství světa se opět sešla plavecká špička v budapešťské Duna Aréně.

Náchod zašpuntovaly kolony aut. Na vině byla havárie kanalizace

Náchod - Průjezd Náchodem se stal při pondělku pro řidiče zlým snem. Doprava stála od brzkých ranních hodin například od Bělovse směrem k nádraží, houstla i od Plhova do centra, po Pražské se auta sunula doslova krokem. Mnozí se nedostali včas do práce či do školy.

Bez gólu se uspět nedá

Náchod - Smolnou porážku si připsali v nedělním podvečeru divizní fotbalisté Náchoda, kteří nedokázali v Turnově skórovat a s domácími prohráli 0:1.

Okresní město se v duelu rodáků přiklonilo k Červíčkovi

Náchod - "Mí Náchoďané mi rozumějí," mohl by s trochou nadsázky parafrázovat slavný Mozartův výrok čerstvý vítěz senátních voleb Martin Červíček (ODS).

O volbu nového senátora projevili největší zájem Náchoďáci

Náchodsko - Stále ještě mají možnost lidé z Náchodska a části Královéhradecka vhodit do urny hlas pro svého budoucího senátora 47. obvodu.

Byt celý vyhořel. Hasiči vyvedli z domu dva lidi

Náchod - K požáru bytu v Broumovské ulici vyjeli ve čtvrtek po páté hodině ráno náchodští profesionální hasiči a dobrovolní hasiči. 

Souboj o Senát začíná. Bude senátorem Bělobrádek nebo Červíček?

Náchod - Čtyřicátníci a starší si jistě pamatují soutěžní televizní revue Dva z jednoho města. Finalisté dnešního a zítřejšího souboje o Senát Parlamentu ČR jsou také dva a oba mají rodiště v Náchodě.

Policie hledá svědky: Kdo viděl pád ženy z autobusu?

Náchod - Policisté z dopravního inspektorátu v Náchodě se obracejí na cestující, kteří jeli minulý týden ve středu 3. října v odpoledních hodinách mezi 16. a 17. hodinou žlutým autobusem linkové dopravy ve směru od Jaroměře na Náchod. Tento autobus přibližně v 16.45 zastavil v Náchodě, Staré Město.

Cizinec za nebezpečné předjíždění zaplatil 6 tisíc korun

Náchod/Jaroměř - Stále jezdí po silnicích řidiči, kteří nedodržují předpisy. Potvrdil to víkendový zátah, který provedli policisté na mezinárodní silnici I/33 od Jaroměře až po státní hranici s Polskem. Přistihli více než dvě desítky hříšníků.

Novorozence bude hlídat 35 nových monitorů dechu

Náchod - Dvacet monitorů dechu Babysense na novorozenecké oddělení do Náchoda a dalších 15 do Rychnova nad Kněžnou.

Prokop zářil doma i v zahraničí

Náchod - Mimořádnou letní sezónu letos prožil rychlobruslař na in-linech (kolečkových bruslích) Michal Prokop z Náchoda.

To byl fofr: v Náchodě sestavil starosta Birke vládnoucí čtyřkoalici už v neděli

Náchod - Že starosta Náchoda Jan Birke s ničím moc neotálí potvrdil ani ne 24 hodin po vyhlášení volebních výsledků. Hned po prvních nedělních jednáních s "vyvolenými" se mu podařilo sestavit vítěznou čtyřkoalici. Ta se ve složení ODS a STAN, KDU-ČSL a Patrioti města Náchoda v čele s vítěznou ČSSD dohodla na vzájemné spolupráci na náchodské radnici v následujících čtyřech letech. Jako starosta bude ve funkci již ve třetím volebním období pokračovat Jan Birke.

Náměstek hejtmana Aleš Cabicar se do náchodského zastupitelstva nedostal

Náchod - Krajský radní Aleš Cabicar sice zastává post hejtmanova náměstka odpovědného za zdravotnictví, ale voliči v komunálních volbách rozhodli o tom, že bude muset opustit řady náchodských zastupitelů.

Zasloužené vysoké vítězství divizního Náchoda

Náchod - Zasloužené vítězství domácích fotbalistů Náchoda, kteří svého soupeře ze Slatiňan přehrávali ve všech herních činnostech.

AKTUALIZOVÁNO

Spanilá jízda oranžového expresu pokračuje, komunisté narazili

Náchod - Sice to nebyl takový oranžový triumf jako před čtyřmi lety, ale přesto náchodská ČSSD ovládla komunální volby v okresním městě.

Bez překvapení. V senátních volbách postupují Bělobrádek a Červíček

Náchod - Souběžně s komunálními volbami volili lidé na Náchodsku také nového senátora. Z 1. kola postoupila do druhé volby předpokládaná dvojice Pavel Bělobrádek, současný lidovecký poslanec, a Martin Červíček, krajský zastupitel, který reprezentuje barvy ODS.

Na voliče při hlasování dýchají dějiny

Náchod - Historické postavy a nespočet vystavených artefaktů a zajímavých exponátů si mohou už tradičně prohlédnout voliči, jejichž volební místnost se nachází v Muzeu Náchodska v Náchodě.

Náchod budou brázdit šetrné elektrobusy, pokřtili je na Irenu a Dannyho

Náchod - Dva zbrusu nové elektrobusy značky SOR byly včera slavnostně pokřtěny na Masarykově náměstí.

Nová ambulantní rehabilitace zlepší komfort pacientů i práci lékařů

Náchod - Zatímco ve zbytku nemocničního areálu ještě pokračují práce na její modernizaci, nové prostory pro ambulantní rehabilitaci už mohou začít sloužit pacientům. Přístavbu budovy lůžkové rehabilitace za více jak 16 milionů korun včera oficiálně otevřeli zástupci Královéhradeckého kraje a Oblastní nemocnice Náchod. 

Náchodsko bude vybírat senátora ze šesti kandidátů

Náchod - Společně s komunálními volbami se příští týden odehrají celkem v 27 volebních obvodech i volby do třetiny Senátu. V Královéhradeckém kraji se senátní volby týkají pouze Náchodska. Ale ani to není docela pravda, protože obvody pro volbu do senátu striktně nekopírují hranice okresu.

Blokádou provozu upozornili na pomalý proces výstavby přeložky

Malé Poříčí - Tři desítky korzujících účastníků blokády ve středu odpoledne přesně v 16:05 zastavili v Malém Poříčí na 15 minut provoz na silnici II/303 mezi Náchodem a Hronovem.

Po boji se zrodila remíza

Náchod - K prvnímu venkovnímu zápasu cestovaly prvoligové kuželkářky Náchoda do Zlína, odkud si po zajímavém průběhu přivezly cenný bod.

Vysazením stromu uctili v Náchodě památku Olgy Havlové

Náchod - Letos v červenci by se manželka prvního českého prezidenta Olga Havlová dožila 85 let. Na její počest se Nadace Olgy Havlové Výbor dobré vůle rozhodl připomenout si tuto osobnost řadou akcí. Jednou z nich je vysazování 85 stromů dobré vůle. Mezi vybranými městy, kde bylo strom vysazen se stal poslední zářijové pondělí Náchod.

Na prázdné sliby reagují blokádou silnice

Náchod - Prakticky jediný pěší přechod pro chodce, který je v Malém Poříčí na silnici II/303 u autobusových zastávek, se v úterý odpoledne promění v dočasnou živou barikádu, která zhruba na 15 minut znemožní řidičům v obou směrech pokračovat v cestě buď na Náchod nebo na Hronov. Účastníci blokády, kterou pořádá Spolek obchvatu Náchoda, se zde sejdou před 16. hodinou. Řidiče, které zde na čtvrt hodiny zastaví, prosí o pochopení.

Derby rozsoudily penalty

Náchod - Po šestibrankovém výprasku v Čáslavi se divizní fotbalisté Náchoda vrátili na vítěznou vlnu, když z derby se Dvorem Králové brali dva body za vítězství v pokutových kopech.

Úkol "Tepna" splněn, uvolněný pozemek čeká na využití

Náchod - Když se náchodský starosta Jan Birke ohlédne za čtyřmi posledními roky, tak za největší úspěch považuje odkup areálu bývalé Tepny, který se po dlouhých letech vyjednávání podařil dotáhnout do úspěšného konce.

Chcete jinou práci? Udělejte změnu teď, je nejlepší čas!

Náchod - Pokud lidé uvažují o změně zaměstnání, neměli by váhat, protože právě teď je nejpříhodnější doba. „Hledají se v podstatě pracovníci všech profesí,“ řekl Deníku ředitel krajské pobočky Úřadu práce Martin Horák.

Krutá lekce z fotbalové produktivity

Náchod - Ostudný debakl si z hřiště Čáslavi přivážejí divizní fotbalisté Náchoda, kterým v nedělním podvečeru zazpíval, tenisovou terminologií řečeno, kanár.

Zdravotní sestřička z náchodské nemocnice je druhou „nej“

Náchod - Soutěž Batist Nej sestřička, která už deset let upozorňuje na nelehkou práci zdravotních sester, má vítěze! Z deseti finalistek a dvou finalistů se jako první umístila porodní asistentka Ivana Lelkesová z nemocnice v Novém Městě na Moravě (na snímku uprostřed).

V Náchodě zvolí nej sestřičku, ve finále jsou i dva zdravotní bratři

Náchod - Jubilejní desátý ročník soutěže Batist Nej sestřička, která pokaždé připomene, jak náročné povolání musí vykonávat zdravotní sestřičky, míří do finále.

V Bělovsi se představí střelec i rekordman v počtu titulů

Náchod - Benefiční fotbalové utkání mezi Výběrem Jaroslava Bednáře a Starou gardou FK Náchod bude k vidění ve středu 12. září od 17 hodin v Bělovsi.

Zámecký kopec už nebude zarostlý prales

Náchod – Sto třicet milionů korun. Právě takovou částku nutně potřebuje zámecký kopec, aby vypadal k světu, lákal k procházkám a relaxaci, propojil město se zámkem a jeho svahy byly stabilní. O jeho obnově se mluví už dlouhá léta, ale nedařily se získat peníze. Ty nyní přislíbilo ministerstvo kultury, stačí jen schválit státní rozpočet.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT