VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁCHOD

Město Náchod se rozkládá na obou březích řeky Metuje. Bylo založeno v r. 1254 a je přirozeným historickým, turistickým, správním a průmyslovým centrem celé oblasti od vstupní "Branky" až po Broumovský výběžek. V samotném centru města se nachází celá řada historických staveb. Náchod je rodištěm českého spisovatele a exilového vydavatele Josefa Škvoreckého (nar. 1924), dramatika a satirika Vratislava Blažka. K městu se vztahují díla Aloise Jiráska "Skaláci", "Na dvoře vévodském", "U nás" atd. Ve městě je regionální muzeum a galerie výtvarného umění. Náchod je hraniční město s přímou vazbou na polskou Kudowu Zdrój a další příhraniční polská lázeňská města Dušniki Zdrój a Polanica Zdrój. Zdroj: www.mestonachod.cz

Derby rozsoudily penalty

Náchod - Po šestibrankovém výprasku v Čáslavi se divizní fotbalisté Náchoda vrátili na vítěznou vlnu, když z derby se Dvorem Králové brali dva body za vítězství v pokutových kopech.

Úkol "Tepna" splněn, uvolněný pozemek čeká na využití

Náchod - Když se náchodský starosta Jan Birke ohlédne za čtyřmi posledními roky, tak za největší úspěch považuje odkup areálu bývalé Tepny, který se po dlouhých letech vyjednávání podařil dotáhnout do úspěšného konce.

Chcete jinou práci? Udělejte změnu teď, je nejlepší čas!

Náchod - Pokud lidé uvažují o změně zaměstnání, neměli by váhat, protože právě teď je nejpříhodnější doba. „Hledají se v podstatě pracovníci všech profesí,“ řekl Deníku ředitel krajské pobočky Úřadu práce Martin Horák.

Krutá lekce z fotbalové produktivity

Náchod - Ostudný debakl si z hřiště Čáslavi přivážejí divizní fotbalisté Náchoda, kterým v nedělním podvečeru zazpíval, tenisovou terminologií řečeno, kanár.

Zdravotní sestřička z náchodské nemocnice je druhou „nej“

Náchod - Soutěž Batist Nej sestřička, která už deset let upozorňuje na nelehkou práci zdravotních sester, má vítěze! Z deseti finalistek a dvou finalistů se jako první umístila porodní asistentka Ivana Lelkesová z nemocnice v Novém Městě na Moravě (na snímku uprostřed).

V Náchodě zvolí nej sestřičku, ve finále jsou i dva zdravotní bratři

Náchod - Jubilejní desátý ročník soutěže Batist Nej sestřička, která pokaždé připomene, jak náročné povolání musí vykonávat zdravotní sestřičky, míří do finále.

V Bělovsi se představí střelec i rekordman v počtu titulů

Náchod - Benefiční fotbalové utkání mezi Výběrem Jaroslava Bednáře a Starou gardou FK Náchod bude k vidění ve středu 12. září od 17 hodin v Bělovsi.

Zámecký kopec už nebude zarostlý prales

Náchod – Sto třicet milionů korun. Právě takovou částku nutně potřebuje zámecký kopec, aby vypadal k světu, lákal k procházkám a relaxaci, propojil město se zámkem a jeho svahy byly stabilní. O jeho obnově se mluví už dlouhá léta, ale nedařily se získat peníze. Ty nyní přislíbilo ministerstvo kultury, stačí jen schválit státní rozpočet.

Počítačoví piráti napadli Sněžku, chtěli výkupné ve virtuální měně

Náchod - Hackeři zablokovali počítačový systém firmy. Požadovali bitcoinové výkupné.

Konec prázdnin s pachutí partnerské agrese

Náchodsko - Násilí v partnerských vztazích vyjela řešit policejní hlídka první zářijovou neděli v časných ranních hodinách jedné z ulic v Náchodě. Dvaatřicetiletý muž tam vnikl bez souhlasu stejně staré obyvatelky do bytu, začal ji bít a rozbíjet různé věci.

Náchod doplácí na efektivitu

Náchod - Fotbalová divize C: V souboji nováčků rozhodli domácí o svém vítězství prakticky už v první půli, kdy potrestali dvě hrubky v náchodské defenzivě.

Střední školy se přes prázdniny dočkaly změn za miliony korun

Náchod - Letní prázdniny jsou vždy obdobím, kdy se většina škol promění ve staveniště. Ani letos tomu není jinak. Kraj investuje necelých 400 milionů korun do rekonstrukce svých škol.

Nový školní rok přinese změny v jízdních řádech i v MHD

Náchod - Už příští týden čeká změna režimu nejednoho školáka a nejednu rodinu. Změny se po prázdninách promítnou i do jízdních řádů a velkou změnou projde v Náchodě i městská hromadná doprava. 

Šťastné vítězství se také počítá

Náchod - První výhra divizního nováčka z Náchoda spadá do kategorie šťastných a ubojovaných.

Českým Mužem roku je strojař Jiří Kmoníček, zvítězil v náchodském divadle

Náchod -  „Je to super, užívám si to. Možná jsem to trochu čekal, ale nechci vypadat namyšleně,“ nechal se slyšet sympatický čtyřiadvacetiletý strojař Jiří Kmoníček z Šestajovic u Prahy. V pátek 24. srpna se stal českým Mužem roku. 

Gumičkoví střelci z Polska pálili po lidech pod vlivem drog

Náchod - Policisté včera odpoledne díky informaci jednoho z poškozených zadrželi poblíž kruhové křižovatky ve Vrchovinách černý vůz BMW s cizí poznávací značkou, jehož posádka se cestou od hranic do vnitrozemí bavila vystřelováním předmětů po kolemjdoucích.

Na polské střelce spadla klec

Náchod –  Posádku auta, která v posledních dnech na Náchodsku napadla několik lidí, včera po poledni zadržela policie. U hraničního přechodu Běloves ji vystopoval jeden z poškozených.

Mafiánská zábava: Osádka bavoráku s polskou SPZ střílí v Náchodě gumičkami

Náchod - Policisté prošetřují napadení z okénka auta. Osádka černého BMW po lidech v ulicích střílela gumičkami či kuličkami, prý to nebylo poprvé. Policie hledá ty, kteří mají stejnou zkušenost, a žádá je o svědectví.

Srpen 68 si tři stovky Náchoďanů připomněly tankem a slaměným Putinem

Náchod - Kolem 270 účastníků se v úterý večer od 18 hodin zúčastnilo vzpomínkového setkání "Nezapomeneme!" pořádaného k 50. výročí začátku okupace Československa na Masarykově náměstí v Náchodě.

Vodu z vrtů Jan a Běla povede do lázní nový minerálkovod

Náchod – Zatímco o strategických ropovodech a plynovodech se hovoří a píše poměrně často, s pojmem minerálkovod se mnozí setkávají poprvé. A právě před několika dny byla v Náchodě - Bělovsi zahájena stavba minerálkovodu, který pomocí potrubí propojí vrty Jan a Běla s objektem Malých lázní.

Fotbalový Náchod si body nezasloužil

Náchod - Nepovedený zápas sehráli divizní fotbalisté Náchoda v Trutnově, kde domácím zaslouženě podlehli.

Pohárový konec fotbalového Náchoda

Náchod - Putování divizních fotbalistů Náchoda letošním ročníkem MOL Cupu skončilo v prvním kole, kde je vyřadil třetiligový Převýšov.

O 27 křesel v náchodském zastupitelstvu svede boj 243 kandidátů

Náchod - Devět politických subjektů zaregistrovalo své kandidátky pro podzimní komunální volby v Náchodě. To je stejně jako před čtyřmi roky. Mezi zájemci o 27 míst v náchodském zastupitelstvu nechybějí tradiční strany i nově vytvořená seskupení. O znovuzvolení bude usilovat i současný starosta Jan Birke.

Kamiony se do sebe zaklínily

Náchod - V Broumovské ulici v části Babí havarovaly v pátek dopoledne dva nákladní automobily.

Nový podjezd pod železniční tratí zlepší dopravu Náchodem

Náchod - Jednou z největších investic v letošním roce v Náchodě bude právě zahájená stavba propojení komunikací v ulicích Janáčkova a Poštovní a související vybudování viaduktu pod železniční tratí.

Říjnové komunální volby rozhodnou, kdo bude řídit Náchod příští čtyři roky

Náchod - O hlasy náchodských voličů v říjnových komunálních volbách usiluje více uskupení. Na jaké lídry strany a politická hnutí vsadily? 

OBRAZEM: Pravá zimní koulovačka

Náchod /FOTO/ - Stačila kupa sněhu ze zimního stadionu a na náchodském koupališti se v úterý rozpoutala pravá zimní koulovačka.

Sádlo: V cíli jsem toho měl plné brýle

Náchod /ROZHOVOR/ - Jedno mistrovství České republiky má úspěšně za sebou, to druhé ještě před sebou. Vytrvalec novoměstského Sportovního klubu Dominik Sádlo vybojoval před týdnem v Kladně při atletickém MČR bronz v závodě na 5000 metrů, o víkendu jej čeká další medailová výzva, kterou je MČR v běhu do vrchu.

Divizní souboj vyzněl jasně pro Náchodské

Náchod - V dalším přípravném utkání poměřil divizní nováček z Náchoda síly s účastníkem divizní skupiny A, Hořovickem.

V Náchodě havaroval motocyklista

Náchod - Policie vyšetřuje nehodu, ke které došlo v Riegrově ulici dnes po šestnácté hodině, při které se zranil motocyklista.

S orientací po nemocnici pomůže nový pracovník infocentra

Náchod - V návaznosti na probíhající výstavbu nových pavilonů v náchodské nemocnici dochází ke změnám v organizaci pohybu lidí a aut v dolním areálu.

Zápas zlomila neodpískaná hra rukou

Náchod, Ústí nad Orlicí - Těžký herní test absolvovali ve středečním podvečeru divizní fotbalisté Náchoda, kteří po dobrém výkonu nakonec nestačili na jedenáctý tým uplynulého ročníku České fotbalové ligy z Ústí nad Orlicí.

Kvůli tendru hrozí dvěma lidem obžaloba

Hradec Králové - Policie navrhla obžalovat dva lidi v souvislosti se zakázkou na přestavbu Oblastní nemocnice Náchod. Pokud se jejich vina prokáže, hrozí oběma trest pět až dvanáct let vězení.

Zámek zve turisty i na půdu

Náchod - Ve středu, stejně jako každou prázdninovou středu, se můžete ve 14 hodin vydat na prohlídku půd a historických krovů nad hlavními budovami náchodského zámku.

Dvanáct fešáků se připravuje na finále Muže roku

Náchod, Dolní Lipová /FOTO/ - Dvanáct finalistů 19. ročníku soutěže mužské krásy a elegance Muž roku 2018, jejíž finále se uskuteční 24. srpna v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě, pozval prezident soutěže David Novotný a spolupořádající agentura do Schrothových lázní v Dolní Lipové na tradiční předfinálové soustředění.

Výstava připomíná slavného rodáka

Náchod - Také v úterý se můžete vydat na výstavu věnovanou osobnosti věhlasného náchodského rodáka a spisovatele Josefa Škvoreckého.

Kompletně opravená zeď by mohla vydržet dalších 80 let

Náchod - Opěrná zeď v ulici Bartoňova podél Základní školy T. G. Masaryka byla ve velmi špatném stavu.

OBRAZEM: Bagry úřadují pod zámkem

Náchod - 25 tisíc kubíků zeminy na 25 tisících metrech čtverečných začaly v pondělí uklízet bagry v centru Náchoda.

Zbouraná Tepna začala mizet

Náchod - Pondělním dnem začal dlouho očekávaný a pro mnohé až neuvěřitelný okamžik - začal se uklízet areál po bývalé Tepně. Zbořeniště kdysi věhlasné fabriky hyzdilo centrum Náchoda několik let.

Zbořeniště po Tepně přes prázdniny zmizí, město má šanci na novou čtvrť

Náchod – Už tento týden se těžká technika pustí do chirurgického odstranění nevzhledného „oparu“ na tváři města.

Sochař Bartůněk daroval Náchodu sochu, odhalili ji před galerií výtvarného umění

Náchod - Socha pojmenovaná Vítězslava byla tento týden odhalena před Galerií výtvarného umění v Náchodě. Jejím autorem je Arnold Bartůněk, pražský akademický sochař a restaurátor, který Vítězslavu daroval městu Náchod.

Náchod řeší neutěšený stav parkování v okolí nemocnice

Náchod - Před třemi týdny byla zahájena dlouho očekávaná revitalizace náchodské nemocnice. Kromě toho, že přinesla tolik potřebnou investici, souvisí s realizací rozsáhlé zakázky neutěšený stav parkování.

Nemocnice slevila, prvních 15 minut parkování je zdarma

Náchod - Hlas nespokojených pacientů dolehl až na kraj, za rychlou otočku u špitálu řidič platit nebude.

Panenka: Vše je o hlavách hráčů

Náchod - Fotbalisté Náchoda se po roční epizodě v krajském přeboru vrací zpátky do divize. „Po pádu z divize jsme se museli naučit znovu vyhrávat,“ zmiňuje jedno z pozitiv letošní úspěšné sezóny trenér JAROSLAV PANENKA.

Náchod koupil pozemek s ruinami bývalé Tepny téměř za 56 milionů

Náchod - Posvěceno a zpečetěno. Podpisem kupní smlouvy, vložením do katastru nemovitostí a zaplacením kupní ceny bylo včera ráno zpečetěno pondělní usnesení náchodského zastupitelstva, které posvětilo odkoupení areálu bývalé Tepny od společnosti JTH Holding.

Návštěvu u lékaře v náchodské nemocnici prodraží parkovné

Náchod – „Je to jeden z klíčových dnů, kdy se plní sny,“ okomentoval minulý týden starosta Náchoda Jan Birke položení základního kamene nové nemocnice v Náchodě. „Z mé strany z toho ale paradoxně vyvstávají velké komplikace,“ zmiňuje odvrácenou tvář modernizace.

Rocker za volantem nadýchal za bílého dne skoro tři promile

Náchod - Dvakrát přes jedno promile, jednou téměř dvě promile a jednou dokonce téměř tři promile. Takové hodnoty alkoholu v krvi naměřili policisté během víkendu opilcům za volantem.

Účet charitativní sbírky? Vybralo se 278 tisíc korun

Náchod - Celkem bylo prodáno 12 tisíc 279 kytiček a na republikový účet sbírky bylo posláno 278 tisíc 174 korun. To je konečná bilance letošní charitativní sbírky Květinový den v našem regionu.

OBRAZEM: Jízda a výstava historických vozidel

Náchod - Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem uspořádal ke 40. výročí založení klubu  jízdu a výstavu historických vozidel, která se konala v sobotu na Masarykově náměstí v Náchodě.

Nakupovali bez placení. Poznáte je?

Náchod - Policisté hledají dvojici mladých lidí - muže a ženu. Jsou podezřelí z krádeže parfémů a dalšího zboží za více než 9 tisíc korun v obchodě s drogerií a kosmetikou.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

https info

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT