VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁCHOD

Město Náchod se rozkládá na obou březích řeky Metuje. Bylo založeno v r. 1254 a je přirozeným historickým, turistickým, správním a průmyslovým centrem celé oblasti od vstupní "Branky" až po Broumovský výběžek. V samotném centru města se nachází celá řada historických staveb. Náchod je rodištěm českého spisovatele a exilového vydavatele Josefa Škvoreckého (nar. 1924), dramatika a satirika Vratislava Blažka. K městu se vztahují díla Aloise Jiráska "Skaláci", "Na dvoře vévodském", "U nás" atd. Ve městě je regionální muzeum a galerie výtvarného umění. Náchod je hraniční město s přímou vazbou na polskou Kudowu Zdrój a další příhraniční polská lázeňská města Dušniki Zdrój a Polanica Zdrój. Zdroj: www.mestonachod.cz

Mužům se už dýchá lépe

Náchod - Další z klíčových záchranářských utkání zvládli prvoligoví házenkáři Náchoda na výbornou, byť si opět neodpustili pasáže, při nichž vrátili soupeře do hry.

Zámek má „mladšího brášku“ na kruháku v centru města

Náchod - Okružní křižovatku u Čedoku v Náchodě zdobí od soboty 10, března 3D model náchodského zámku. Vyrobil ho Lukáš Nývlt z Velkých Petrovic.

V podnikání se jim daří

Náchod - Nejlepší firmy a živnostníky Královéhradeckého kraje roku 2017 ocenili ve čtvrtek v Městském divadle Dr. Josefa Čížka v Náchodě. Akci zorganizovala Krajská hospodářská komora Královéhradeckého kraje ve spolupráci s městem Náchod.

V sobotu skončil zákaz návštěv ve většině nemocnic

Náchod - Za svými blízkými do nemocnic v kraji se od soboty konečně dostanou jejich příbuzní. Skončil totiž zákaz návštěv, který byl vydán kvůli chřipkové epidemii.

Hledaný muž si nepřebíral poštu

Náchod - Pátrání po šestadvacetiletém mladíkovi mohli policisté koncem uplynulého týdne odvolat. Mladého muže, trvale přihlášeného na Městském úřadě v Náchodě, totiž skoro týden marně sháněli úředníci okresního soudu. Měl si přebrat písemnosti.

Informační panel už patří do 21. století

Náchod - Informační panel na Karlově náměstí se dočkal výrazné proměny.

Galerie slavnostně zahájí dvě výstavy

Náchod - V pátek v 17 hodin se v zámecké jízdárně Galerie výtvarného umění v Náchodě uskutečni vernisáž výstavy Umění Československa v období let 1918 - 1938.

Druhá remíza Sněžky Náchod

Náchodsko - Druhou remízu uhráli druholigoví šachisté Náchoda, kteří však i přesto zůstávají poslední. V krajské soutěži šachových družstev vyhrál ve šlágru kola Broumov nad rezervou Jaroměře a druhá rezerva Náchoda zvítězila nad béčkem Rychnova.

Špatné načasování, nešťastné vyjádření

Náchod /ROZHOVOR/ - Lékaři náchodské nemocnice nemají od čtvrtka na ústech roubík. Nařízení mlčet její vedení zrušilo.

Zvyšování platů napětí nezmírní, vzkazují náchodští lékaři

Náchod - Roubíkovou vyhlášku vedení nemocnice ve čtvrtek zrušilo.

Lékaři dostali zákaz komunikovat s médii

Náchod - Zdravotnický holding kraje zakázal zaměstnancům náchodské nemocnice hovořit s novináři.

OBRAZEM: Tanečnice zazářily v soutěži "Hvězda Orientu"

Náchod - Vlnící se boky, podmanivá hudba, pestrobarevné šaty i vlající šátky. Víkend patřil všem nadšeným orientálním tanečnicím, pro které Středisko volného času Déčko v Náchodě už posedmé uspořádalo přehlídku „Hvězda Orientu“.

Lékařům a sestrám náchodské nemocnice došla trpělivost

Náchod - Trpělivost s poměry v Oblastní nemocnici Náchod došla tamějším primářům a vrchním sestrám. Proto se otevřeným dopisem obrátili na krajské zastupitele a žádají je, aby sjednali nápravu.

Náchod udělil Rožnovu lekci z produktivity

Náchod - V rámci 20. kola Národní ligy odcestovali náchodští florbalisté do srdce Valašska, aby zde poměřili síly s rožnovskými Sršni. Přestože Rožnovští byli střelecky aktivnější, tak se po závěrečné siréně radovali z vítězství hráči Náchoda.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT