VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁCHOD

Město Náchod se rozkládá na obou březích řeky Metuje. Bylo založeno v r. 1254 a je přirozeným historickým, turistickým, správním a průmyslovým centrem celé oblasti od vstupní "Branky" až po Broumovský výběžek. V samotném centru města se nachází celá řada historických staveb. Náchod je rodištěm českého spisovatele a exilového vydavatele Josefa Škvoreckého (nar. 1924), dramatika a satirika Vratislava Blažka. K městu se vztahují díla Aloise Jiráska "Skaláci", "Na dvoře vévodském", "U nás" atd. Ve městě je regionální muzeum a galerie výtvarného umění. Náchod je hraniční město s přímou vazbou na polskou Kudowu Zdrój a další příhraniční polská lázeňská města Dušniki Zdrój a Polanica Zdrój. Zdroj: www.mestonachod.cz

Padl návrh na obžalobu dvou lidí kvůli tendru na náchodský špitál

Královéhradecko - V potížích jsou bývalý vedoucí investičního odboru Královéhradeckého kraje a externí poradce. Měli ovlivňovat zakázky na přestavbu nemocnice v Náchodě.

Zámek zve turisty i na půdu

Náchod - Ve středu, stejně jako každou prázdninovou středu, se můžete ve 14 hodin vydat na prohlídku půd a historických krovů nad hlavními budovami náchodského zámku.

Dvanáct fešáků se připravuje na finále Muže roku

Náchod, Dolní Lipová /FOTO/ - Dvanáct finalistů 19. ročníku soutěže mužské krásy a elegance Muž roku 2018, jejíž finále se uskuteční 24. srpna v Městském divadle Dr. J. Čížka v Náchodě, pozval prezident soutěže David Novotný a spolupořádající agentura do Schrothových lázní v Dolní Lipové na tradiční předfinálové soustředění.

Výstava připomíná slavného rodáka

Náchod - Také v úterý se můžete vydat na výstavu věnovanou osobnosti věhlasného náchodského rodáka a spisovatele Josefa Škvoreckého.

Kompletně opravená zeď by mohla vydržet dalších 80 let

Náchod - Opěrná zeď v ulici Bartoňova podél Základní školy T. G. Masaryka byla ve velmi špatném stavu.

OBRAZEM: Bagry úřadují pod zámkem

Náchod - 25 tisíc kubíků zeminy na 25 tisících metrech čtverečných začaly v pondělí uklízet bagry v centru Náchoda.

Zbouraná Tepna začala mizet

Náchod - Pondělním dnem začal dlouho očekávaný a pro mnohé až neuvěřitelný okamžik - začal se uklízet areál po bývalé Tepně. Zbořeniště kdysi věhlasné fabriky hyzdilo centrum Náchoda několik let.

Zbořeniště po Tepně přes prázdniny zmizí, město má šanci na novou čtvrť

Náchod – Už tento týden se těžká technika pustí do chirurgického odstranění nevzhledného „oparu“ na tváři města.

Sochař Bartůněk daroval Náchodu sochu, odhalili ji před galerií výtvarného umění

Náchod - Socha pojmenovaná Vítězslava byla tento týden odhalena před Galerií výtvarného umění v Náchodě. Jejím autorem je Arnold Bartůněk, pražský akademický sochař a restaurátor, který Vítězslavu daroval městu Náchod.

Náchod řeší neutěšený stav parkování v okolí nemocnice

Náchod - Před třemi týdny byla zahájena dlouho očekávaná revitalizace náchodské nemocnice. Kromě toho, že přinesla tolik potřebnou investici, souvisí s realizací rozsáhlé zakázky neutěšený stav parkování.

Nemocnice slevila, prvních 15 minut parkování je zdarma

Náchod - Hlas nespokojených pacientů dolehl až na kraj, za rychlou otočku u špitálu řidič platit nebude.

Panenka: Vše je o hlavách hráčů

Náchod - Fotbalisté Náchoda se po roční epizodě v krajském přeboru vrací zpátky do divize. „Po pádu z divize jsme se museli naučit znovu vyhrávat,“ zmiňuje jedno z pozitiv letošní úspěšné sezóny trenér JAROSLAV PANENKA.

Náchod koupil pozemek s ruinami bývalé Tepny téměř za 56 milionů

Náchod - Posvěceno a zpečetěno. Podpisem kupní smlouvy, vložením do katastru nemovitostí a zaplacením kupní ceny bylo včera ráno zpečetěno pondělní usnesení náchodského zastupitelstva, které posvětilo odkoupení areálu bývalé Tepny od společnosti JTH Holding.

Návštěvu u lékaře v náchodské nemocnici prodraží parkovné

Náchod – „Je to jeden z klíčových dnů, kdy se plní sny,“ okomentoval minulý týden starosta Náchoda Jan Birke položení základního kamene nové nemocnice v Náchodě. „Z mé strany z toho ale paradoxně vyvstávají velké komplikace,“ zmiňuje odvrácenou tvář modernizace.

Rocker za volantem nadýchal za bílého dne skoro tři promile

Náchod - Dvakrát přes jedno promile, jednou téměř dvě promile a jednou dokonce téměř tři promile. Takové hodnoty alkoholu v krvi naměřili policisté během víkendu opilcům za volantem.

Účet charitativní sbírky? Vybralo se 278 tisíc korun

Náchod - Celkem bylo prodáno 12 tisíc 279 kytiček a na republikový účet sbírky bylo posláno 278 tisíc 174 korun. To je konečná bilance letošní charitativní sbírky Květinový den v našem regionu.

OBRAZEM: Jízda a výstava historických vozidel

Náchod - Veteran Car Club Dvůr Králové nad Labem uspořádal ke 40. výročí založení klubu  jízdu a výstavu historických vozidel, která se konala v sobotu na Masarykově náměstí v Náchodě.

Nakupovali bez placení. Poznáte je?

Náchod - Policisté hledají dvojici mladých lidí - muže a ženu. Jsou podezřelí z krádeže parfémů a dalšího zboží za více než 9 tisíc korun v obchodě s drogerií a kosmetikou.

Bourání skončilo, začíná se stavět. Miliardová modernizace nemocnice se rozbíhá

Náchod - Čekání na modernizaci náchodské nemocnice trvalo skoro věčnost. Nyní se dlouhé roky nadějí a očekávání začínají zhmotňovat.

V našem kraji vloni zemřeli dva cyklisté

Náchod - Nejezděte na kole bez přilby! Experti na bezpečnost silničního provozu opakují tuto větu cyklistům stále dokola. Marně. Statistiky nehod jsou přitom neúprosně krutá vůči těm, kteří sednou za řidítka bez přilby.

Fotbalové béčko Náchoda na závěr prohrálo

Náchod – Fotbalová rezerva se s letošní sezónou 1. A třídy rozloučila domácí porážkou s Černilovem.

Za loupeže s paralyzérem dostal sedm let

Náchod - Krajský soud v Hradci Králové uzavřel ve středu případ dvou dramatických loupeží u náchodského Kauflandu.

Krev pomáhá zachraňovat už ve vrtulníku

Náchod - Krevní transfuze jsou obvykle pacientům podávány na plně vybavených operačních sálech při komplikovaných chirurgických zákrocích a často tehdy, když je pacient ohrožen na životě. Záchranáři v hradeckém kraji jako první v republice podávají krevní transfuzi ve vzduchu.

Porodnici zavřou malíři pokojů

Náchod – Kvůli pravidelnému malování bude dočasně zavřená místní porodnice. Příjem rodiček se zastaví v úterý 19. června o půlnoci, nové nastávající maminky opět začnou přijímat v sobotu 30. června v 6 hodin ráno.

Pohár hejtmana: Po penaltách slavil Náchod

Velké Poříčí - Pohár hejtmana Královéhradeckého kraje zdvihli nad hlavu fotbalisté Náchoda, kteří tak po vítězství v krajském přeboru slaví double.

Župa Podkrkonošská-Jiráskova ostudu neudělala

Prostějov, Náchod – V posledním květnovém víkendu odjela do Prostějova čtyři děvčata ze Sokola Náchod na Přebory ČR České obce sokolské ve sportovní všestrannosti.

Cyklista vjel na přechodu pod auto, v dechu měl alkohol

Náchod – Dopravní policisté vyšetřují střet cyklisty a osobního automobilu, ke kterému došlo v pondělí ve 22.40 hodin na přechodu pro chodce na Českoskalické ulici. Nehoda naštěstí skončila pouze rozbitým zpětným zrcátkem, pošramoceným kolem automobilu a otřeseným, ale nezraněným cyklistou.

Májové úspěchy náchodských Delfínů

Náchod - Plavci se zúčastnili v květnu mimo jiné třech kvalitních závodů. Letošním nejlépe obsazeným mítinkem v České republice se stalo druhé kolo Českého poháru v Pardubicích.

OBRAZEM: 300 proti jednomu. V Náchodě vzkázali Babišovi, že ho nechtějí

Náchod - „Svoboda v naší zemi je opět v ohrožení. Pojďme říct JEDNOU PROVŽDY, že chceme slušného premiéra a slušnou vládu!“

Turista zaparkoval u zámku, auto mu vykradl zloděj

Náchod – Rozbité zadní levé sklo u zavazadlového prostoru a několik chybějících věcí. Tak dopadl turista, který posledního květnového dne mezi 13. a 14. hodinou nechal auto na parkovišti u náchodského zámku.

Demonstrací „Jednou provždy“ chtějí vyzvat Babiše k odstoupení

Náchod – Hlavní demonstrací vyvrcholí zítra v 18 hodin na náměstí třetí vlna úterních protestů proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi.

Cestu k nové škole pomáhají dláždit dárci i pracovití rodiče

Náchod - Už třetím rokem učí děti v programu Začít spolu se slovním hodnocením. Přišli však o zázemí. Aby mohli pokračovat, potřebují přeměnit ubytovnu ve státní školu, kam v září nastoupí 60 žáčků.

Plavci převedli kvalitu i odhodlání

Náchod – Už patnáctý ročník plaveckých závodů O cenu rytíře Hrona se konal v náchodském pětadvacetimetrovém bazénu.

Americká vojenská technika se krajem valila bez problémů

Náchod /FOTO/ - Je poslední květnová středa, krátce po desáté hodině. Na hraniční přechod v Náchodě-Bělovsi by co chvíli měl dorazit první proud z konvoje 400 amerických vozidel, která přes naše území od středy do pátku míří do Polska a Pobaltí na vojenské cvičení. Na hranice do Bělovsi přijel „Amíky“ pozdravit jen jediný věrný spojenec.

Posledním zvoněním v Náchodě vzkázali Babišovi, že vypršel jeho čas

Náchod - Téměř stovka lidí se v úterý sešla v centru Náchoda, aby při demonstraci "Poslední zvonění" dala najevo svůj nesouhlas s aktuální politikou v nejvyšších patrech.

Tankovat v Polsku už není výhra. Pohonné hmoty u sousedů o moc levnější nejsou

Náchod – Vzestup ceny ropy na světových trzích se podepisuje i na ceně pohonných hmot. Průměrná cena benzinu za poslední dva měsíce v Česku stoupla o více než dvě koruny za litr a podle odhadů ekonomů na poměrně vysokých úrovních ceny minimálně setrvají. Existuje však poměrně značný prostor pro jejich další růst – do prázdnin by se mohly vyšplhat na hranici 34 korun.

Peníze jsou, zakázky taky. Stavební firmy ale ne

Náchod – Mají zakázky, ale chybí dodavatelé. Městské a obecní radnice řeší v době ekonomického růstu dosud neznámé problémy. Chtějí rozjet investici, ale nemohou najít firmu, která by ji realizovala. Stále častěji se stává, že firmy o stavební zakázky nemají zájem. Volání po opravách škol, komunikací nebo chodníků tak zůstávají nevyslyšená.

Sutiny snad zmizí. Město chce odkoupit pozemky v areálu bývalé Tepny

Náchod - Problematický areál bývalé Tepny, který v současnosti hyzdí centrum města, bude brzy minulostí. Město Náchod se totiž dohodlo s majitelem pozemků, společností JTH Holding, a.s., na jeho odkupu, a to za cenu o 27 milionů nižší, než byla původní nabídka v roce 2014.

Vyzvánění zvonů zahájí Noc kostelů

Náchodsko - Páteční večer bude ve znamení Nocí kostelů. Svatostánky se otevřou veřejnosti a nechají nahlédnout i do jindy nepřístupných míst. Přinášíme vám program všech kostelů v regionu, které se k akci připojí.

Bílý: Určitě jsme se mohli opřít o gólmany

Náchod - Mise záchrana – splněno. To by si mohl po sezóně ve svém diáři odškrtnout trenér prvoligových házenkářů Náchoda JAROMÍR BÍLÝ, jehož svěřenci skončili s patnácti body šestí, relativně daleko od sestupových příček. „Vím, že je i z mé stránky co zlepšovat,“ říká v rozhovoru trenér náchodských házenkářů.

Komu se nelení... Náchod patří k nejzelenějším okresním městům

Náchodsko – Z okresních měst Královéhradeckého kraje si Náchod v případě zeleně stojí dobře. S 68 procentním podílem zelených ploch jeho keře a stromy vyčnívají nad celorepublikový průměr, který činí 49 procent. Přitom například v Hradci Králové zeleň tvoří jen 34 procent z celkové výměry města.

Se zalepenými ústy protestovali v Náchodě proti Babišovi

Náchod - Zhruba tři desítky účastníků se v úterý v podvečer se zlepenými ústy zúčastnily němého protestu proti premiérovi v demisi Andreji Babišovi.

Z pěti vídeňských startů si Janeček vyplaval tři medaile

Vídeň, Náchodsko - Plavec Pavel Janeček si z Vídně odváží tři medaile.

Náchod má novou mobilní aplikaci pro lázeňská města

Náchod - Zbrusu nová mobilní aplikace pomůže návštěvníkům města, ale 

OBRAZEM: Festival zakončily koncerty i ohnivá show

Náchod - Prima sezónu zakončil páteční večerní program na pódiu na Masarykově náměstí. Vystoupily zde kapely Tight Trail (Česká Skalice), Band-a-Ska (Týniště nad Orlicí), The Scoffers (Liberec) a B_Side (Náchod). V rámci večera se odehrála i ohnivá show v podání Inferno Team Náchod.

OBRAZEM: 7. ročník mezinárodního výstavního projektu ZEĎ

Náchod - Až do konce května je ve vstupní hale náchodské městské knihovny k vidění 7. ročník mezinárodního výstavního projektu ZEĎ, který se tradičně koná v době konání festivalu studentské tvořivosti Náchodská Prima sezóna. Výstavu pořádá Fotoklub Náchod a k účasti na ní zve další výtvarníky s cílem setkávání generací a různých výtvarných stylů.

Němým protestem proti Babišovi se dnes připojí i v Náchodě

Náchod – Zhruba čtvrthodinový němý protest proti premiérovi, při němž si účastníci zalepí ústa, vypukne dnes v 18 hodin u morového sloupu na Masarykově náměstí.

Bez letenek do Austrálie. Žáci se vydali do země protinožců

Náchod – Na programu Náchodské Prima sezóny byl také už IX. ročník Hudebně-divadelního festivalu pro žáky speciálních škol regionu s mezinárodní účastí.

Zraněného dostali z šestého patra automobilovým žebříkem

Náchod – Při neobvyklém transportu zraněného pacienta zasahovali v sobotu odpoledne v centru města místní profesionální hasiči.

Vik: Vše do sebe logicky zapadá

Náchod /ROZHOVOR/ - Rezervní tým Náchoda bude od příští sezony hrát svá domácí utkání na hřišti v Provodově. Před několika dny se na tom dohodli zástupci obou fotbalových klubů. „Když spolupráce, tak se vším všudy. Počítáme i se zapojením hráčů Provodova,“ říká Milan Vik, jednatel FK Náchod.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT