Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NÁCHOD

Lidé zapomněli na vánoční shon a zazpívali si spolu koledy

Náchod /FOTO/ - Ve vstupní hale Městské knihovny v Náchodě se dnes, v podvečer 14. prosince, zpívaly tradiční vánoční melodie.  Příchozí se připojili už k šestému ročníku akce Česko zpívá koledy.  

Kyselka v Bělovsi se zatím pít nesmí. Průzkumné vrty jsou uzavřené

Náchod - Náchodští sice už vědí, že se hluboko pod povrchem země nedaleko bývalých běloveských lázní potvrdil nález minerální vody, na osvěžující kyselku si však budou muset ještě několik měsíců počkat. Odebrané vzorky postupně zhodnotí odborníci v laboratoři.

Nové logo Náchoda budí emoce

Náchod - Nové logo města Náchoda vyvolalo na internetu a sociálních sítích řadu emotivních reakcí. Mnozí nemohou rozdýchat, že za něj město zaplatilo téměř 150 tisíc korun a tvrdí, že je ve veřejně dostupné infobance k dispozici v přepočtu za necelých 130 korun. Jiní poukazují na podobnost počátečního písmena N se značkou Nespresso a další toto písmeno otáčejí o devadesát stupňů a třetí nejlidnatější město v kraji přejmenovávají na Záchod.

Senior půjčil na ledničku i na pohřeb, ale peníze zpět nedostal

Náchod - „Žena seniora vyhledávala na ulici i doma a vždy za ním přišla s nějakou srdceryvnou historkou, například potřebovala půjčit na doplacení nájmu, nebo jí hned vystěhují na ulici, jindy zase musela zaplatit pohřeb příbuzného, pak její sestra potřebovala ledničku, nebo ona musí zaplatit akontaci na půjčku.

Zvonkohra ruší úředníky při práci

Náchod - Nadšení z nové unikátní zvonkohry, kterou vedení města věnovalo před několika dny občanům jako vánoční dárek, nesdílejí zdaleka všichni. Zaměstnanci Okresní správy sociálního zabezpečení (OSSZ), jejichž okna kanceláří směřují přímo ke zvonkohře, si už došlápli na městský úřad. Zvonkohra jim vadí. Dokonce prý chtějí, aby byla přemístěná do jiné části města.

Most přes Metuji pouští auta po jednom

Náchod, Běloves /FOTO/- Přes řeku Metuji v Náchodě se klene několik mostů. Větších i menších. Ten letitý, přes který kdysi hosté přijížděli do věhlasných běloveských lázní, je už minulostí, ostatně stejně jako zchátralé lázně soukromého majitele. Vedení města však letos nechalo postavit most zcela nový, pro lidi i řidiče komfortnější. Někteří však lamentují, že mohl být širší. Vejde se na něj pouze jedno vozidlo a řidič mířící od bývalých lázní, hotelu či kempu musí dát protijedoucím vozidlům přednost.

Otevřou vstup do bývalé lázeňské čtvrti - most přes řeku Metuji

Náchod/Běloves - Vstupní branou do kdysi vyhlášených a dnes už jen rozpadajících se běloveských lázní, byl most přes řeku Metuji.

Nové kovové příruby poputují nejspíš jako šrot do výkupu

Náchod - Po zavedení bezhotovostní platby za výkup kovového šrotu se počet krádeží výrazně snížil. Nyní se ale lapkové znovu ozvali a zaútočili ve velkém. V době od 29. do 30.listopadu zmizely z areálu jedné z firem v Náchodě kovové příruby.

Náchodští mají jedinečnou zvonkohru i rekord v řetězovém zvonění

Náchod - „Náchodský zámeček vršku kulatého," rozezněly se zvonky ve čtvrtek odpoledne na Karlově náměstí, kde si stovky lidí se zájmem prohlížely zcela novou unikátní zvonkohru ve tvaru vstupní brány do města s modelem zámku. Vedení města ji obyvatelům nadělilo jako vánoční dárek.

Pokutu městu zaplatí starosta. Je rozhodnutý

Náchod - Město Náchod dostalo stotisícovou pokutu od Ministerstva zdravotnictví za porušení čerpání kyselky Ida v prameníku u bývalých běloveských lázní.

Řidičům se uleví. Jen do března

Náchod - Doprava na mezinárodní silnici procházející Náchodem se má dnes opět vrátit k původnímu režimu. Po téměř pěti měsících různých dopravních omezení, častých kolon a komplikací se dnes 1. prosince úderem 9. hodiny ranní spustí obousměrný provoz na komunikaci.

Minerálka otevře cestu k obnově lázeňství

Náchod - Sen o nových lázních se pro Náchod pomalu stává skutečností. Průzkumné vrty nedaleko polorozpadlých bývalých lázní v Bělovsi narazily na minerální vodu. Vedení města zatím netuší, zda se jedná o léčivý zdroj, k tomu budou nutné patřičné zkoušky.

V Bělovsi navrtali nový pramen

Náchod - Na běloveských lukách za rozpadajícími se bývalými lázněmi, kde se od začátku listopadu dělají průzkumné vrty, je hlášen údajný úspěch.

Náchod rozezní hlasy zvonků

Náchod - Naprosto ojedinělá zvonkohra ve tvaru vstupní brány do města a s dominantou náchodského zámku už brzy rozezní Karlovo náměstí v Náchodě. Jedenáct speciálně odlitých zvonků bude odbíjet čas, hrát melodie, písně i koledy. V den jejího odhalení, 1. prosince, se obyvatelé Náchoda dokonce pokusí o rekord v řetězovém zvonění, který by mohl být zapsán do České knihy rekordů.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení