VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: NOVÉ MĚSTO NAD METUJÍ

Skautky a skauti soupeřili v celostátním finále

Nové Město nad Metují /FOTO/ -  O víkendu se v Novém Městě nad Metují uskutečnilo celostátní finále skautských závodů. Skauti a skautky od 8 do 10 let věku si ověřili své dovednosti v boji proti pirátům, ale také mezi sebou. A bylo to opravdu vyrovnané: chlapecká kategorie měla dva vítěze!

Nové Město nad Metují je přátelské rodině

Nové Město nad Met. - Město se umístilo na třetím místě v soutěži Obec přátelská rodině, a to ve velké konkurenci měst v kategorii pět až deset tisíc obyvatel z celé České republiky.

Po nárazu do mostku řidič od havarovaného vozidla utekl

Nové Město nad Metují - Profesionální hasiči z Dobrušky a dobrovolní hasiči z Nového Města nad Metují byli ve čtvrtek 8. září v jedenáct hodin dopoledne přivoláni k havarovanému osobnímu vozidlu, které narazilo do mostku v Krčíně.

Parkování v centru usměrní automaty

Nové Město nad Metují - Systém parkovacích kotoučů na novoměstském Husově náměstí nahradily od včera parkovací automaty. Ty jsou nyní nově i v Komenského ulici před bankami a městskou knihovnou. Vedení města tím chce regulovat chování řidičů, kteří v historickém jádru často parkovali celý den a průběžně si jen posouvali ručičky na kotouči. Někteří lidé změnu chápou, jiným se nelíbí, že se za parkování na náměstí bude platit i v neděli.

Nové Město opraví dvě důležité ulice

Nové Město nad Metují /FOTO/ - Už se to blíží! Oprava novoměstských ulic 28. října a Rašínova vypukne 12. září. Stavební úpravy, které provede hradecká firma NOVOSTAV a vyjdou na takřka 3,5 milionu korun, potrvají do konce října. Jezdit se zatím bude po objížďce vedoucí ulicí Boženy Němcové.

Most chtějí částečně zprůjezdnit

Nové Město n. Met. - Několikaměsíční náročná rekonstrukce Sepského mostu v Novém Městě nad Metují se pomalu blíží ke svému závěru. Oprava, která začala 14. března, by měla být dokončena nejpozději 31. října.

Nové Město nad Metují trápí nepříjemný puch

Nové Město n. Met. -  Od čtvrtka 11. srpna jsou novoměstští obyvatelé podrobeni nepříjemné zkoušce vydržet neskutečný zápach, který se vlivem povětrnostních podmínek šíří téměř po celém území města.

Letní bitka skončila opravdu neslavně

Nové Město n. Met. - Divoké manévry zažili v neděli novoměstští policisté. Několik mladých mužů si totiž po 20:00 hodině začalo před jednou hernou poblíž Rychty vyměňovat nejprve slovně, poté ručně svoje názory.

Jurkovičův most rozzáří syté barvy a pokryje šindel

Nové Město nad Metují /FOTO/ - 200 kilogramů barvy oživí původní barevnost kryté dřevěné lávky, která je ozdobou zahrad zámku v Novém Městě nad Metují. 38 metrů dlouhý most ve stylu valašské lidové architektury, spojující terasu se zámeckou zahradou, je dílem Dušana Jurkoviče.

Ze srázu hradu Výrov se v noci zřítil muž

Nové Město nad Metují - Z prudkého srázu zříceniny hradu Výrov se v sobotu 30. července krátce po půlnoci zřítil muž. Zůstal ležet v polovině kopce.

Akademické týdny se zaměří na různá témata

Nové Město nad Metují - Akademické týdny - několikadenní kulturně vzdělávací setkání na novoměstské Pavlátově louce se uskuteční od pátku 29. července do soboty 6. srpna.

Kniha 'Nejen jména na pomnících' vyjde ještě letos. Vypráví skutečné příběhy

Nové Město nad Metují - Knihu koncem roku vydá novoměstské městské muzeum. Přečíst si v ní bude možné i příběh Františka Steiner-Brunnera.

Prohlédněte si interiéry tak trochu jinak

Nové Město nad Metují - Večerní prohlídky zajímavě nasvícených interiérů 1. poschodí nabídne ve středu 27. července zámek v Novém Městě nad Metují.

Nové dětské hřiště na sídlišti Malecí je otevřeno

Nové Město nad Met. – Od tohoto pondělí nabízí novoměstské sídliště Malecí dětem i jejich rodičům nové místo na hraní. Hřiště, které vzniklo na nevyužívané louce, přišlo městskou kasu na takřka jeden milion korun.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT