VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

'Osmašedesátý' se našel po pětačtyřiceti letech

Police nad Metují – Dosud nezveřejněné fotografie, pořízené po okupaci v srpnových dnech roku 1968 ve městě a objevené až po pětačtyřiceti letech, dnes představí na vernisáži výstavy nazvané „8&60" v Muzeu města Police nad Metují.

Police nad Metují žila o víkendu tradiční poutí

Police nad Metují – O víkendu ožilo městečko pod Ostaší tradiční Kvíčerovskou poutí. Zájemce lákaly nejen pouťové atrakce a nepřeberné množství stánků, které zaplnily celé náměstí a okolní ulice, ale i bohatý doprovodný program.

V Polici už znají mistry ČR ve spřežení

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Od pátku až do neděle bylo na zdejším závodišti Jana Čermáka velmi živo. Uskutečnilo se zde Mistrovství České republiky (MČR) ve spřežení.

Závodiště Jana Čermáka hostí Mistrovství ČR ve spřežení

Police nad Metují - Letošní jezdecká sezona je v plném proudu. Každý víkend jsou na programu významné domácí či mezinárodní akce. Jednou z nich je i Mistrovství České republiky (MČR) ve spřežení, které se v těchto dnech koná na závodišti Jana Čermáka v Polici nad Metují.

Tenisová sázka skončila půlmaratonem

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Čtyři hráči tenisu se opět vsadili. Hra bez pořádné motivace a legrace je nebaví. Tentokrát šlo o to, že ta dvojice, která prohraje, poběží v sobotu na polickém náměstí půlmaraton, tedy dvacet jedna kilometrů. Celkem tedy museli Jaroslav Čermák a Jiří „Kouřák" Tauc zdolat sedmdesát koleček. Zvládli to za dvě hodiny, šest minut a čtyřicet jedna vteřin.

Stará škola Dřevěnka se probudila k životu

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Stará polická škola Dřevěnka se v sobotu doslova probudila k životu. Nikdo by nevěřil, že ještě před týdnem zela prázdnotou. Konala se tu nová výstava oživená ukázkami zapomenutých řemesel a rukodělných prací.

Vzali nohy na ramena a pelášili na vlak

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - V sobotu před polednem se na autobusovém nádraží setkaly přes tři desítky výletníků. Ti když zjistili, že jim žádný autobus nejede, tak vzali nohy na ramena a pelášili na vlakové nádraží, aby jim neujel vlak.

Police se po středeční dohrávce vzdálila sestupovým příčkám

Police nad Metují – Dohrávané 21. kolo fotbalové I. A třídy mají za sebou fotbalisté Police nad Metují. Ti ve středečním podvečeru hostili na své půdě soupeře z Vrchlabí.

Bojovali o postup do krajského kola Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Ve sportovní hale polické základní školy se v úterý konalo okresní kolo Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV). Projekt pro žáky druhého stupně základních škol připravili Robert Změlík a Roman Šebrle, olympijští vítězové v desetiboji. Jeho smyslem je uspořádat pro žáky všestranný atraktivní pohybový program.

Řemesla oživila polický klášter

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - V sobotu zdi zdejšího benediktinského kláštera ožily. Občanské sdružení Julinka ve spolupráci s městem tady uspořádalo Den řemesel. Přes tři desítky zručných lidových řemeslníků předvedly mnohdy už zapomenutá řemesla, které v dnešní době většinou nahradily programovatelné stroje a některá téměř úplně zanikla.

Děti bojují humorem proti psím výkalům

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - I malebné městečko pod Ostaší se potýká, stejně jako snad všechna města v republice, se psími exkrementy, které na veřejných prostranstvích a zejména v trávnících zanechávají nezodpovědní majitelé po vyvenčení svých psích miláčků.

Návštěvníci obdivovali závody světového poháru

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Po pátečních drezurách pokračovaly v sobotu a v neděli závody světového poháru koňských spřežení. V sobotu byl atraktivní podívanou zejména pro diváky, kteří lemovali celou trať a sledovali, jak si bravurně jezdci poradí se slalomem mezi překážkami,maraton.

Závody spřežení slibují atraktivní podívanou

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Na závodišti Jana Čermáka je od včerejšího dne hodně živo. Konají se tady závody světového poháru spřežení. Účastníci při něm bojují o cenné body do světového žebříčku Top Award Driver. Pořadatelem je místní SK Fagone.

Geo koutek ukazuje, co je pod zemí

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Poličtí ve středu odpoledne v parčíku naproti městskému hřbitovu slavnostně otevřeli geologický koutek. To je venkovní expozice hornin vyskytujících se ve městě a jeho okolí. Informuje o výjimečnosti Polické křídové pánve, která je velkou zásobárnou kvalitní pitné vody.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT