Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Vzali nohy na ramena a pelášili na vlak

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - V sobotu před polednem se na autobusovém nádraží setkaly přes tři desítky výletníků. Ti když zjistili, že jim žádný autobus nejede, tak vzali nohy na ramena a pelášili na vlakové nádraží, aby jim neujel vlak.

Police se po středeční dohrávce vzdálila sestupovým příčkám

Police nad Metují – Dohrávané 21. kolo fotbalové I. A třídy mají za sebou fotbalisté Police nad Metují. Ti ve středečním podvečeru hostili na své půdě soupeře z Vrchlabí.

Bojovali o postup do krajského kola Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Ve sportovní hale polické základní školy se v úterý konalo okresní kolo Odznaku Všestrannosti Olympijských Vítězů (OVOV). Projekt pro žáky druhého stupně základních škol připravili Robert Změlík a Roman Šebrle, olympijští vítězové v desetiboji. Jeho smyslem je uspořádat pro žáky všestranný atraktivní pohybový program.

Řemesla oživila polický klášter

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - V sobotu zdi zdejšího benediktinského kláštera ožily. Občanské sdružení Julinka ve spolupráci s městem tady uspořádalo Den řemesel. Přes tři desítky zručných lidových řemeslníků předvedly mnohdy už zapomenutá řemesla, které v dnešní době většinou nahradily programovatelné stroje a některá téměř úplně zanikla.

Děti bojují humorem proti psím výkalům

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - I malebné městečko pod Ostaší se potýká, stejně jako snad všechna města v republice, se psími exkrementy, které na veřejných prostranstvích a zejména v trávnících zanechávají nezodpovědní majitelé po vyvenčení svých psích miláčků.

Návštěvníci obdivovali závody světového poháru

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Po pátečních drezurách pokračovaly v sobotu a v neděli závody světového poháru koňských spřežení. V sobotu byl atraktivní podívanou zejména pro diváky, kteří lemovali celou trať a sledovali, jak si bravurně jezdci poradí se slalomem mezi překážkami,maraton.

Závody spřežení slibují atraktivní podívanou

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Na závodišti Jana Čermáka je od včerejšího dne hodně živo. Konají se tady závody světového poháru spřežení. Účastníci při něm bojují o cenné body do světového žebříčku Top Award Driver. Pořadatelem je místní SK Fagone.

Geo koutek ukazuje, co je pod zemí

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Poličtí ve středu odpoledne v parčíku naproti městskému hřbitovu slavnostně otevřeli geologický koutek. To je venkovní expozice hornin vyskytujících se ve městě a jeho okolí. Informuje o výjimečnosti Polické křídové pánve, která je velkou zásobárnou kvalitní pitné vody.

Koňská spřežení závodí o pohár

Police nad Metují - Závody světového poháru v jízdě koňských spřežení hostí do neděle závodiště Jana Čermáka v Polici nad Metují. K vidění zítra budou disciplíny dvojspřeží pony a jednospřeží, dvojspřeží a čtyřspřeží velkých koní. Čeká se účast závodníků z Polska, Slovenska, Maďarska, německy mluvících, severských a dalších zemí, samozřejmě včetně české vozatajské špičky.

SOUTĚŽ: Vyhrajte vstupenky na Světový pohár v závodech spřežení

Police nad Metují - Soutěžte s Deníkem a vyhrajte vstupenky na Světový pohár v závodech spřežení 17. 5. -19. 5. 2013 v Polici nad Metují.

Pěkovský tým je k vidění v Polsku

Police nad Metují – Pěkovský tým ENC Racing CZ, který úspěšně reprezentuje v seriálech endura, letos pořádá mezinárodní mistrovství České a Polské republiky v enduro sprintu. To se koná dnes a zítra v polském Walbrzychu.

Putovali k soše Panny Marie Vambeřické

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - V sobotu v brzkých ranních hodinách se v chrámu Nanebevzetí Panny Marie v Polici nad Metují sešlo přes osmdesát poutníků z celého okolí s odhodláním vyšlápnout si po památné vambeřické poutní cestě. Tu lemuje celá řada křížů a soch až do polských Vambeřic.

Veteránisté odemkli zahájení sezony a vyrazili na jarní vyjížďku

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Okolo osmdesáti veteránů se v sobotu v Polici nad Metují po symbolickém odemknutí letošní sezóny vydalo na sto dvanáct kilometrů dlouhou tradiční jarní vyjížďku.

Ďáblovu bibli, Knihovnu v jedné knize, mají v polickém muzeu

Police nad Metují - Muzeum města Police nad Metují včera připravilo pro své návštěvníky něco nevídaného. Tím je největší ručně psaná kniha na světě Codex gigas populárně nazývaná Ďáblova bible. Na jedné z jejich stran je totiž celostránkový portrét ďábla. Samozřejmě se jedná o kopii knihy, neboť vzácný originál je uložený v Královské knihovně ve Stockholmu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení