Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Střet s projíždějícím vlakem skončil tragédií

Velké Poříčí - Profesionální hasiči z Náchoda a hasiči Správy železničních dopravních cest Nymburk byli ve středu čtvrt hodiny po čtrnácté hodině přivoláni do Velkého Poříčí.

Toulavý baťoh zamíří do Muzea papírových modelů

Police nad Metují - Den s Toulavým baťohem je název akce, kterou na neděli 31. července připravuje Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují ve spolupráci s destinační společností Branka.

Tradice polické ZUŠ bude pokračovat

Police nad Metují - Základní umělecká škola (ZUŠ) v Polici nad Metují si zakládá na dlouholeté tradici a její žáci sklízejí úspěchy nejen v okolí, ale i po celé republice a ve světě.

Koupaliště na své návštěvníky čeká

Police nad Metují - Zhoršené počasí zřejmě odradilo od návštěvy koupaliště v Polici nad Metují i jeho skalní příznivce. Alespoň v úterý 12. července krátce po 16. hodině to tak podle záběrů z webové kamery vypadalo. Možná si ale jen lidé potřebovali od vody po několika parných dnech na chvíli odpočinout.

Investice do dětí dostala zelenou

Police nad Metují - Rozsáhlá rekonstrukce a velké stavební úpravy Základní umělecké školy v Polici nad Metují dostaly zelenou. Zastupitelé města tento bod jednání šestnácti hlasy schválili. Proti byli pouze tři a dva se hlasování zdrželi.

Výletníci měli nakvap. Pelášili na vlak, až se jim od podrážek prášilo

Police nad Metují /FOTO/ - Na čtyři desítky výletníků v dobovém oblečení se sešly v sobotu dopoledne na polickém autobusovém nádraží se stejným cílem, a to zajet se pobavit na Svatojánský jarmark do Žďáru nad Metují. Výletníci ale marně čekali na autobus, který jak zjistili, ten den nejel. Vydali se tedy úprkem na přes tři kilometry vzdálené vlakové nádraží, aby o plánovanou zábavu nepřišli.

Pro horské kolo si zloděj přišel ke škole

Police nad Metují - Necelé dva měsíce se mohla z dárku k nedávným narozeninám radovat patnáctiletá dívka z Police nad Metují. Ve středu 15. června bylo totiž její nové horské kolo za téměř 14 tisíc odcizeno.

Zelňačka od trampů byla nej. Vylepšili ji smaženou cibulkou

Police nad Metují /FOTO, VIDEO/ - V Polici na náměstí to v sobotu žilo a také náramně vonělo. Osm týmů tady předvádělo své kulinářské umění a zápolilo v soutěži o tu nejchutnější zelňačku. Z kotlíků a hrnců se kouřilo a stejně tak i z mistrů kuchařů, kteří krájeli a přidávali ingredience, které jim měly zajistit jedinečnost pokrmu a tím i prvenství.

Poezie z časů parních lokomotiv se z malých nádraží neztratila

Police nad Metují /FOTO/ - Zatímco se v současnosti frekventovaná nádraží větších měst živě proměňují, aby si svým nově získaným komfortem hýčkala moderního cestujícího, na českých venkovských nádražích jakoby se zastavil čas.

Sebral kamarádce kartu, vybral peníze a prohrál je. A nejen to

Police nad Metují - Okradl kamarádku, ale nejen ji. Na jeho další kousky přišli policisté, když zkoumali chování dvaadvacetiletého mladíka.

V Polici se dozvíte víc o životě velkých šelem

Police nad Metují - Správa chráněné krajinné oblasti (CHKO) Broumovsko finišuje s přípravou jedinečné výstavy o soužití lidí s velkými šelmami.

Silnice z Police nad Metují do Broumova se bude opravovat

Police nad Metují - V pondělí 30. května bude zahájena rekonstrukce části silnice vedoucí z Police nad Metují do Broumova. Opravovat se bude úsek mezi Jetřichovskou křižovatkou a Broumovem.

Opravené chodníky zajistí vyšší bezpečnost chodců na náměstí

Police nad Metují - Na polickém náměstí jsou v současné době v plném proudu stavební práce. Na spodní straně náměstí pokračuje další etapa opravy chodníkového tělesa. Jedná se na návaznost opravy, která probíhala na straně u radnice už v loňském roce.

Přes léto opraví sociální zařízení

Police nad Metují - Do polické základní školy investuje město v posledních letech opravdu nemalé finanční prostředky. Na budově jsou nová okna a pestrobarevný kabát dostala i fasáda. Částečných oprav doznaly i vnitřní prostory.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení