VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Cihelnu zdobí stovky leknínů

Police nad Metují /FOTO/ - Drobné vodní plochy, které vznikly na území vytěžené cihelny v Polici nad Metují, a to v části zvané Mandžusko v sousedství průmyslové zóny, ozdobily stovky kvetoucích leknínů. Podle Petra Kuny ze Správy Chráněné krajinné oblasti (CHKO) Broumovsko, jde aktuálně o nejpočetnější výskyt leknínů nejen na Broumovsku, ale zřejmě i v celém okrese Náchod.

Kvíčerovskej šmajd? Pěšky, v kočárku, na kole i koloběžce

Police nad Metují - Město připravilo zcela novou sportovně-turistickou akci určenou pro různé věkové i „výkonnostní" kategorie Kvíčerovskej šmajd. Uskuteční se už tuto sobotu od 7.00 hodin a povede krásnou krajinou Policka.

V Polici se pustili do oprav místních cest

Police nad Metují - Práce na opravách by měly být dokončeny do října.

Děti v Polici se už prohánějí po novém dopravním hřišti

Police nad Metují - Nevyužitá asfaltová plocha už slouží ku prospěchu dětí.

V Polici začnou opravovat cestu na Hony a vozovku v ulici Lethujská

Police nad Metují - Úpravy dalších dvou místních komunikací má nachystané vedení polické radnice. V nejbližší době se budou obnovovat vozovky v ulici Lethujská a na cestě na Hony. Po dobu oprav budou obě silnice uzavřené.

Lázeňské město patřilo zpěvákům

Kudowa-Zdrój - Festival polské a české písně probíhal v příhraničním polském městě Kudowa-Zdrój.

Střet s projíždějícím vlakem skončil tragédií

Velké Poříčí - Profesionální hasiči z Náchoda a hasiči Správy železničních dopravních cest Nymburk byli ve středu čtvrt hodiny po čtrnácté hodině přivoláni do Velkého Poříčí.

Toulavý baťoh zamíří do Muzea papírových modelů

Police nad Metují - Den s Toulavým baťohem je název akce, kterou na neděli 31. července připravuje Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují ve spolupráci s destinační společností Branka.

Tradice polické ZUŠ bude pokračovat

Police nad Metují - Základní umělecká škola (ZUŠ) v Polici nad Metují si zakládá na dlouholeté tradici a její žáci sklízejí úspěchy nejen v okolí, ale i po celé republice a ve světě.

Koupaliště na své návštěvníky čeká

Police nad Metují - Zhoršené počasí zřejmě odradilo od návštěvy koupaliště v Polici nad Metují i jeho skalní příznivce. Alespoň v úterý 12. července krátce po 16. hodině to tak podle záběrů z webové kamery vypadalo. Možná si ale jen lidé potřebovali od vody po několika parných dnech na chvíli odpočinout.

Investice do dětí dostala zelenou

Police nad Metují - Rozsáhlá rekonstrukce a velké stavební úpravy Základní umělecké školy v Polici nad Metují dostaly zelenou. Zastupitelé města tento bod jednání šestnácti hlasy schválili. Proti byli pouze tři a dva se hlasování zdrželi.

Výletníci měli nakvap. Pelášili na vlak, až se jim od podrážek prášilo

Police nad Metují /FOTO/ - Na čtyři desítky výletníků v dobovém oblečení se sešly v sobotu dopoledne na polickém autobusovém nádraží se stejným cílem, a to zajet se pobavit na Svatojánský jarmark do Žďáru nad Metují. Výletníci ale marně čekali na autobus, který jak zjistili, ten den nejel. Vydali se tedy úprkem na přes tři kilometry vzdálené vlakové nádraží, aby o plánovanou zábavu nepřišli.

Pro horské kolo si zloděj přišel ke škole

Police nad Metují - Necelé dva měsíce se mohla z dárku k nedávným narozeninám radovat patnáctiletá dívka z Police nad Metují. Ve středu 15. června bylo totiž její nové horské kolo za téměř 14 tisíc odcizeno.

Zelňačka od trampů byla nej. Vylepšili ji smaženou cibulkou

Police nad Metují /FOTO, VIDEO/ - V Polici na náměstí to v sobotu žilo a také náramně vonělo. Osm týmů tady předvádělo své kulinářské umění a zápolilo v soutěži o tu nejchutnější zelňačku. Z kotlíků a hrnců se kouřilo a stejně tak i z mistrů kuchařů, kteří krájeli a přidávali ingredience, které jim měly zajistit jedinečnost pokrmu a tím i prvenství.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT