Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Nadšenci s klukovskou duší ukázali své sbírky

Police nad Metují /FOTO/ - Po celé sobotní dopoledne patřil sál Pellyho domů sběratelům.

Poličtí se dočkají opravy cest

Police nad Metují - Současné vedení města slíbilo před volbami občanům, že se zaměří na opravy místních komunikací a chodníků, a tak i činí. S investicemi do silnic se počítá i ve schváleném rozpočtu na letošní rok.

Hasiči pomáhali s nepojízdným osobním automobilem u dopravní nehody

Police nad Metují - K dopravní nehodě osobního automobilu vyjížděli profesionální hasiči z Náchoda a dobrovolní hasiči z Police nad Metují ve středu o půl osmé ráno do ulice 17. listopadu ve Velké Ledhuji.

Akcí mají připravený plný šuplík

Police nad Metují - Zastupitelé města mají už schvalování rozpočtu pro letošní rok za sebou. Došlo k tomu, jako již tradičně, koncem února.

V Polici nad Metují hořela dílna. Hasiči uchránili majetek za více než 2 miliony

Police nad Metují - Profesionální hasiči z Náchoda a Broumova spolu s dobrovolnými hasiči z Police nad Metují byli v pátek 4. března přivoláni k požáru dílny do ulice Tomkova v Polici nad Metují.

Opatství z Broumova chce kus Police. Už žaluje město

Police nad Metují - Chvilky šoku prožívala v úvodu tohoto roku polická radnice. Na stole starostky totiž „přistála" obálka nikoliv s tučnou odměnou, ale s pečlivě sepsanou žalobou, kterou na město podali právníci Benediktinského opatství v Broumově.

Fantóm přišel po střeše. Po zloději tam zůstaly už jen viditelné šlápoty

Police nad Metují - Informaci o vykradení rodinného domu přijali v době od pondělí 21. do úterý 22. února 2016 policisté z obvodního oddělení v Polici nad Metují.

Jarní prázdniny děti s muzeem procestovaly

Police nad Metují /FOTO/ - Letošní počasí školákům o jarních prázdninách nedopřálo užívat si klasické zimní radovánky, a tak přišlo na řadu alternativní řešení. Mnoho dětí tak trávilo volno v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují, kde pro ně byl připraven celotýdenní program.

Zlatník stvořil model Zlaté uličky. Měří 16 milimetrů a je celý z papíru

Police nad Metují - Excelentní stavitel modelů Michal Kavalier vystavuje své výtvory v současné době v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují. Jako jedna z rarit mezi vystavenými exponáty je určitě miniaturní mikromodýlek Zlaté uličky na pražském hradě.

Dobráci roku: Bukovičtí hasiči umí bojovat o prvenství

Bukovice /ROZHOVOR/ - Tuto malou obec Broumovského výběžku na mapě najdete zhruba jeden kilometr severně od Police nad Metují, a to směrem na Broumov. Žije v ní necelých čtyři sta obyvatel.

Předlohou pro vítězný model měsíce byla polická radnice

Police nad Metují - Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují nejsou, jak by každý očekával, jen prostory s vystavenými exponáty.

S tažnými psy napříč drsnou přírodou Aljašky

Police nad Metují - Pochybujete-li, že ještě žije nefalšovaná romantika z románů Jacka Londona nebo z neuvěřitelných vyprávění Moravana Jana Eskymo Welzla, pak vězte: lze se přesvědčit, že naštěstí ano! Alespoň by vám to s jistotou potvrdili všichni nadšení účastníci znamenité besedy, konané v páteční podvečer v sále Pellyho domů v Polici nad Metují.

V Polici možná vznikne gymnázium

Police nad Metují - Soukromé gymnázium by mohlo už příští rok přijmout první studenty. Trojice zakladatelů přišla s nápadem poskytnout alternativu ke klasickým středním školám. Návrh zamítli krajští radní, o osudu školy rozhodne ministerstvo školství.

Seskupení „Zkažený moučník" pokřtilo první almanach a čeká na další mladé tvůrce

Police nad Metují /FOTO/ - Skupina mladých lidí, kteří se amatérsky věnují nějaké tvůrčí činnosti, se poprvé představila v Polici nad Metují veřejnosti a při té příležitosti pokřtila svůj první almanach pod názvem „Zkažený moučník", kde je jejich tvorba zaznamenána.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení