Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

V Polici se objevily padělané tisícikoruny, pachatel využil rozruchu během poutě

Police nad Metují - Byl to den, kdy k nám přijela pouť, zpívá se v jedné slavné písničce Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. V Polici nad Metují si na ni možná vzpomněli v srpnu místní policisté. V den, kdy se ve městě konala kolotočová zábava, se totiž objevily čtyři padělané tisícikoruny.

Veteránům už jsou Bezděkovy sady těsné

Police nad Metují /FOTO/ - Neodmyslitelnou součástí Kvíčerovské pouti jsou veteránisté z KHV Metuje Velké Petrovice. Ti se sjeli v Polici nad Metují už v sobotu, aby v podvečer svou spanilou jízdou ulicemi města připomenuli návštěvníkům pouti svou nedělní výstavu.

Přijela pouť a přivezla spoustu zábavy

Police nad Metují /FOTO/ - Masaryovo náměstí zcela zaplněné spoustou pouťových atrakcí, které doprovázela hlasitá hudba, přehlušující jedna druhou. Tak to o víkendu žilo v Polici nad Metují na tradiční Kvíčerovské pouti.

Pichlavá krása z několika kontinentů stála za vidění

Police nad Metují /FOTO/ - Pichlavými výpěstky se po dobu konání Kvíčerovské pouti v Polici nad Metují pochlubili kaktusáři z Broumova a Meziměstí.

Pouťové veselí je v plném proudu

Police nad Metují - Tradičně velmi bohatou zábavu pro všechny generace nabízí „Polická Kvíčerovská pouť", která se koná po celý tento víkend. Několik koncertů se odehrálo už včera, ale to hlavní čeká na návštěvníky dnes a zítra. Nabídka je opět velmi bohatá.

Tip na výlet: Přijďte poznat papírové skvosty z celého Polska

Královéhradecko, Police nad Metují - Unikátní letní výstava v Muzeu papírových modelů láká na papírové skvosty z celého Polska. Jedinečnou výstavu uspořádal Modelářský klub z polského města Oleśnice.

Autobus jim nejel, tak pelášili na vlak

Police nad Metují/Žďár nad Metují /FOTO/ - Skupinka sedmnácti výletníků se sešla v sobotu dopoledne na autobusovém nádraží v Polici nad Metují, aby se zúčastnili běhu z Police do Police.

Vůně zelňačky lákala na rynek

Police nad Metují - Přípravou kotlů a zapálením ohňů odstartovala v sobotu ráno Polická zelňačka. Do soutěže v přípravě oblíbené polévky se pustilo pět týmů, které do vaření daly všechno, aby naklonily porotu na svou stranu. Po chvíli už se náměstím linula vůně, které málokdo odolal.

V Polici vyberou tu nej zelňačku

Police nad Metují - Nultý ročník soutěže ve vaření zelňačky se uskuteční tuto sobotu. Od ranních hodin bude na náměstí v Polici nad Metují živo. Slavnostní salva Ostrostřelecké gardy polické zahájí v 8.00 hodin soutěž o nejlepší polévku vařenou na otevřeném ohni, ve které se utká celkem pět týmů.

Stavebnice má svoji známku

Police nad Metují /FOTO/ - Slavnostním křtem se dostala do oběhu nová poštovní známka, na které je zobrazena po generace nejoblíbenější česká kovová hračka stavebnice Merkur. Ta si letos připomíná devadesáté výročí od zahájení výroby.

Pramen Julinky se mění. Bude se nová podoba Polickým líbit?

Police nad Metují - Uprostřed polického náměstí vyvěrající pramen pitné vody, který je známý pod názvem Julinka, prochází velkou proměnou. V sobotu 18. dubna začala neplánovaná revitalizace prameniště.

Jeden svět v Polici nad Metují vyzývá: 'Praskněte své bubliny'

Police nad Metují Mezinárodní festival dokumen- tů o lidských právech Jeden svět se uskuteční od zítřka 9. dubna do neděle 12. dubna ve zdejším Kolárově divadle.

Sběratelé z Policka otevřeli stálou expozici

Police nad Metují /FOTO/ - Stále něco shánějí, přerovnávají své poklady a doplňují sbírky. Takový je život sběratelů z Police nad Metují. I když mají rozdílné sběratelské zájmy, už přes pět let se sdružují a založili také sběratelský klub.

„Drobečky" Jaroslava Soumara už jsou na pultech knihkupectví

Police nad Metují /FOTO/ - Na pulty knihkupectví se v těchto dnech dostává nová knížka pro děti „Drobečky". Autorem je učitel výtvarného oboru na Základní umělecké škole v Polici nad Metují Jaroslav Soumar. Knížku slavnostně pokřtila minulý týden v Městské knihovně v Polici nad Metují autorova dcera Gabriela.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení