VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Zlatník stvořil model Zlaté uličky. Měří 16 milimetrů a je celý z papíru

Police nad Metují - Excelentní stavitel modelů Michal Kavalier vystavuje své výtvory v současné době v Muzeu papírových modelů v Polici nad Metují. Jako jedna z rarit mezi vystavenými exponáty je určitě miniaturní mikromodýlek Zlaté uličky na pražském hradě.

Dobráci roku: Bukovičtí hasiči umí bojovat o prvenství

Bukovice /ROZHOVOR/ - Tuto malou obec Broumovského výběžku na mapě najdete zhruba jeden kilometr severně od Police nad Metují, a to směrem na Broumov. Žije v ní necelých čtyři sta obyvatel.

Předlohou pro vítězný model měsíce byla polická radnice

Police nad Metují - Muzeum papírových modelů v Polici nad Metují nejsou, jak by každý očekával, jen prostory s vystavenými exponáty.

S tažnými psy napříč drsnou přírodou Aljašky

Police nad Metují - Pochybujete-li, že ještě žije nefalšovaná romantika z románů Jacka Londona nebo z neuvěřitelných vyprávění Moravana Jana Eskymo Welzla, pak vězte: lze se přesvědčit, že naštěstí ano! Alespoň by vám to s jistotou potvrdili všichni nadšení účastníci znamenité besedy, konané v páteční podvečer v sále Pellyho domů v Polici nad Metují.

V Polici možná vznikne gymnázium

Police nad Metují - Soukromé gymnázium by mohlo už příští rok přijmout první studenty. Trojice zakladatelů přišla s nápadem poskytnout alternativu ke klasickým středním školám. Návrh zamítli krajští radní, o osudu školy rozhodne ministerstvo školství.

Seskupení „Zkažený moučník" pokřtilo první almanach a čeká na další mladé tvůrce

Police nad Metují /FOTO/ - Skupina mladých lidí, kteří se amatérsky věnují nějaké tvůrčí činnosti, se poprvé představila v Polici nad Metují veřejnosti a při té příležitosti pokřtila svůj první almanach pod názvem „Zkažený moučník", kde je jejich tvorba zaznamenána.

V Polici se objevily padělané tisícikoruny, pachatel využil rozruchu během poutě

Police nad Metují - Byl to den, kdy k nám přijela pouť, zpívá se v jedné slavné písničce Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře. V Polici nad Metují si na ni možná vzpomněli v srpnu místní policisté. V den, kdy se ve městě konala kolotočová zábava, se totiž objevily čtyři padělané tisícikoruny.

Veteránům už jsou Bezděkovy sady těsné

Police nad Metují /FOTO/ - Neodmyslitelnou součástí Kvíčerovské pouti jsou veteránisté z KHV Metuje Velké Petrovice. Ti se sjeli v Polici nad Metují už v sobotu, aby v podvečer svou spanilou jízdou ulicemi města připomenuli návštěvníkům pouti svou nedělní výstavu.

Přijela pouť a přivezla spoustu zábavy

Police nad Metují /FOTO/ - Masaryovo náměstí zcela zaplněné spoustou pouťových atrakcí, které doprovázela hlasitá hudba, přehlušující jedna druhou. Tak to o víkendu žilo v Polici nad Metují na tradiční Kvíčerovské pouti.

Pichlavá krása z několika kontinentů stála za vidění

Police nad Metují /FOTO/ - Pichlavými výpěstky se po dobu konání Kvíčerovské pouti v Polici nad Metují pochlubili kaktusáři z Broumova a Meziměstí.

Pouťové veselí je v plném proudu

Police nad Metují - Tradičně velmi bohatou zábavu pro všechny generace nabízí „Polická Kvíčerovská pouť", která se koná po celý tento víkend. Několik koncertů se odehrálo už včera, ale to hlavní čeká na návštěvníky dnes a zítra. Nabídka je opět velmi bohatá.

Tip na výlet: Přijďte poznat papírové skvosty z celého Polska

Královéhradecko, Police nad Metují - Unikátní letní výstava v Muzeu papírových modelů láká na papírové skvosty z celého Polska. Jedinečnou výstavu uspořádal Modelářský klub z polského města Oleśnice.

Autobus jim nejel, tak pelášili na vlak

Police nad Metují/Žďár nad Metují /FOTO/ - Skupinka sedmnácti výletníků se sešla v sobotu dopoledne na autobusovém nádraží v Polici nad Metují, aby se zúčastnili běhu z Police do Police.

Vůně zelňačky lákala na rynek

Police nad Metují - Přípravou kotlů a zapálením ohňů odstartovala v sobotu ráno Polická zelňačka. Do soutěže v přípravě oblíbené polévky se pustilo pět týmů, které do vaření daly všechno, aby naklonily porotu na svou stranu. Po chvíli už se náměstím linula vůně, které málokdo odolal.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT