VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

V Polici vyberou tu nej zelňačku

Police nad Metují - Nultý ročník soutěže ve vaření zelňačky se uskuteční tuto sobotu. Od ranních hodin bude na náměstí v Polici nad Metují živo. Slavnostní salva Ostrostřelecké gardy polické zahájí v 8.00 hodin soutěž o nejlepší polévku vařenou na otevřeném ohni, ve které se utká celkem pět týmů.

Stavebnice má svoji známku

Police nad Metují /FOTO/ - Slavnostním křtem se dostala do oběhu nová poštovní známka, na které je zobrazena po generace nejoblíbenější česká kovová hračka stavebnice Merkur. Ta si letos připomíná devadesáté výročí od zahájení výroby.

Pramen Julinky se mění. Bude se nová podoba Polickým líbit?

Police nad Metují - Uprostřed polického náměstí vyvěrající pramen pitné vody, který je známý pod názvem Julinka, prochází velkou proměnou. V sobotu 18. dubna začala neplánovaná revitalizace prameniště.

Jeden svět v Polici nad Metují vyzývá: 'Praskněte své bubliny'

Police nad Metují Mezinárodní festival dokumen- tů o lidských právech Jeden svět se uskuteční od zítřka 9. dubna do neděle 12. dubna ve zdejším Kolárově divadle.

Sběratelé z Policka otevřeli stálou expozici

Police nad Metují /FOTO/ - Stále něco shánějí, přerovnávají své poklady a doplňují sbírky. Takový je život sběratelů z Police nad Metují. I když mají rozdílné sběratelské zájmy, už přes pět let se sdružují a založili také sběratelský klub.

„Drobečky" Jaroslava Soumara už jsou na pultech knihkupectví

Police nad Metují /FOTO/ - Na pulty knihkupectví se v těchto dnech dostává nová knížka pro děti „Drobečky". Autorem je učitel výtvarného oboru na Základní umělecké škole v Polici nad Metují Jaroslav Soumar. Knížku slavnostně pokřtila minulý týden v Městské knihovně v Polici nad Metují autorova dcera Gabriela.

Čerti zamazali turisty pro štěstí sazemi

Suchý Důl /FOTO, VIDEO/ - Magickým místem setkání se už po sedmnácté stala Čertova skála, tyčící se na kopci nad Suchým Dolem. „Silvestrovskej vejšlap" k tomuto skalnímu útvaru pořádal na silvestrovské odpoledne polický Klub přátel turistiky za pomoci města Police nad Metují.

V Dřevěnce uvidíte, jak se bavili před sto lety

Police nad Metují - Zimní radovánky, jak si je užívali děti i dospělí na počátku dvacátého století, představuje výstava ve staré polické škole „Dřevěnce". Ta byla zahájena v pátek slavnostní vernisáží.

Třetí nejkrásnější radnici mají v Polici

Police nad Metují - Prestižní ocenění v soutěži o nejkrásnější obecní úřad či radnici vybojovala historická budova radnice v Polici nad Metují. V konkurenci třiasedmdesáti budov obsadila třetí příčku. Polickou radnici předstihla pouze radnice v Prostějově, která obsadila první místo, a radnice v Hostinném.

Kvůli teplému počasí nebyl asfalt na cesty

Police nad Metují - Poměrně teplé počasí v posledních týdnech umožnilo stavařům, aby pracovali na zakázkách i v této době. Jindy už dokonce bývalo i nasněženo a se stavebními pracemi se muselo končit.

Nic tak nezahřeje jako duchna z husího peří a sousedská vzájemnost

Police nad Metují /FOTO/ - V odpoledním šeru, v době, kdy vykrmené svatomartinské husy skončily na pekáči, scházely se na vesnicích dračky, aby vzácné husí peří nepřišlo nazmar.

Propadli sběratelství na celý život

Police nad Metují - Sbírají pohlednice, známky, nálepky z krabiček od sirek, kalendáře, ale třeba také sýrové etikety. V sobotu se sběratelé sešli na podzimním setkání v Pellyho domech v Polici nad Metují. Na pravidelné výměnné burze, pořádané zdejším Klubem sběratelů, se setkali už počtvrté během dvou let.

Pozor na podomní prodejce elektřiny

Police nad Metují - Poličtí by si měli dát pozor na podomní prodejce elektřiny. Starostka Ida Jenková upozornila, že ve čtvrtek ve městě opět „obtěžovali" občany pracovníci společnosti Bohemia energy.

Obyvatelům Police se nelíbí velké množství heren a absence slušné restaurace

Police nad Metují - Seriál Deníku před říjnovými komunálními volbami pokračuje. Co trápí obyvatele Police nad Metují? Co zde musí řešit?

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT