Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Čerti zamazali turisty pro štěstí sazemi

Suchý Důl /FOTO, VIDEO/ - Magickým místem setkání se už po sedmnácté stala Čertova skála, tyčící se na kopci nad Suchým Dolem. „Silvestrovskej vejšlap" k tomuto skalnímu útvaru pořádal na silvestrovské odpoledne polický Klub přátel turistiky za pomoci města Police nad Metují.

V Dřevěnce uvidíte, jak se bavili před sto lety

Police nad Metují - Zimní radovánky, jak si je užívali děti i dospělí na počátku dvacátého století, představuje výstava ve staré polické škole „Dřevěnce". Ta byla zahájena v pátek slavnostní vernisáží.

Třetí nejkrásnější radnici mají v Polici

Police nad Metují - Prestižní ocenění v soutěži o nejkrásnější obecní úřad či radnici vybojovala historická budova radnice v Polici nad Metují. V konkurenci třiasedmdesáti budov obsadila třetí příčku. Polickou radnici předstihla pouze radnice v Prostějově, která obsadila první místo, a radnice v Hostinném.

Kvůli teplému počasí nebyl asfalt na cesty

Police nad Metují - Poměrně teplé počasí v posledních týdnech umožnilo stavařům, aby pracovali na zakázkách i v této době. Jindy už dokonce bývalo i nasněženo a se stavebními pracemi se muselo končit.

Nic tak nezahřeje jako duchna z husího peří a sousedská vzájemnost

Police nad Metují /FOTO/ - V odpoledním šeru, v době, kdy vykrmené svatomartinské husy skončily na pekáči, scházely se na vesnicích dračky, aby vzácné husí peří nepřišlo nazmar.

Propadli sběratelství na celý život

Police nad Metují - Sbírají pohlednice, známky, nálepky z krabiček od sirek, kalendáře, ale třeba také sýrové etikety. V sobotu se sběratelé sešli na podzimním setkání v Pellyho domech v Polici nad Metují. Na pravidelné výměnné burze, pořádané zdejším Klubem sběratelů, se setkali už počtvrté během dvou let.

Pozor na podomní prodejce elektřiny

Police nad Metují - Poličtí by si měli dát pozor na podomní prodejce elektřiny. Starostka Ida Jenková upozornila, že ve čtvrtek ve městě opět „obtěžovali" občany pracovníci společnosti Bohemia energy.

Obyvatelům Police se nelíbí velké množství heren a absence slušné restaurace

Police nad Metují - Seriál Deníku před říjnovými komunálními volbami pokračuje. Co trápí obyvatele Police nad Metují? Co zde musí řešit?

Zvolte si svého starostu Police nad Metují

Náchodsko - Čas komunálních voleb se blíží. Koho byste rádi viděli v křesle starosty? Vybírat můžete z lídrů kandidátek, a to od úterý 9. září do 3. října.

Cestování za krajany do rumunského Banátu

Banát, Police nad Met. – V rumunské oblasti Banát stále žije česká menšina. Byť zde nemá lehkou obživu a podmínky jsou zde ve srovnání s našimi mnohdy jako za Rakouska-Uherska, Češi zde mají své domovy.

Polická pouť vábila svou pestrostí

Police nad Metují /FOTO/ - Střídavě zataženo a občasné dávky nemilosrdného prudkého deště. Ani takové aprílové sobotní počasí nezkazilo úsměvy hlavně těch nejmenších na tradiční polické pouti. Ta nabídla kromě oblíbených atrakcí tak pestrý doprovodný program, že mnozí nevěděli, kam se vydat dříve.

Do Police láká bohatá pouť

Police nad Metují - Bohatá pouť se vším, co k ní patří, bude v sobotu a v neděli v Polici nad Metují.Na návštěvníky v sobotu čekají vystoupení skupiny Ars gladiátorům s ukázkami výzbroje a výstroje legionářů, obléhacích strojů, soubojů v aréně či vystoupení Římského vojska a ukázka střetu barbarů a Římanů.

Diváci jsou hraví, stávají se živými aktéry výstavy Zuzany Krčmářové

Police nad Metují /FOTO/ - Kdo si rád hraje, má tvůrčí sklony a rád interaktivně spolupracuje, neměl by si nechat ujít výstavu Interactive, která se koná ve výstavním prostoru v Pellyho domech. Mladá autorka Zuzana Krčmářová připravila náročně vyhlížející expozici, která v historii domů nemá obdoby.

Pellyho domy nabízejí interaktivní výstavu

Police nad Metují /FOTO/ - Na Terase Pellyho domů v Polici nad Metují mají možnost všichni zvídaví a zájemci o moderní umění navštívit výstavu pod názvem Interactive.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení