VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Zvolte si svého starostu Police nad Metují

Náchodsko - Čas komunálních voleb se blíží. Koho byste rádi viděli v křesle starosty? Vybírat můžete z lídrů kandidátek, a to od úterý 9. září do 3. října.

Cestování za krajany do rumunského Banátu

Banát, Police nad Met. – V rumunské oblasti Banát stále žije česká menšina. Byť zde nemá lehkou obživu a podmínky jsou zde ve srovnání s našimi mnohdy jako za Rakouska-Uherska, Češi zde mají své domovy.

Polická pouť vábila svou pestrostí

Police nad Metují /FOTO/ - Střídavě zataženo a občasné dávky nemilosrdného prudkého deště. Ani takové aprílové sobotní počasí nezkazilo úsměvy hlavně těch nejmenších na tradiční polické pouti. Ta nabídla kromě oblíbených atrakcí tak pestrý doprovodný program, že mnozí nevěděli, kam se vydat dříve.

Do Police láká bohatá pouť

Police nad Metují - Bohatá pouť se vším, co k ní patří, bude v sobotu a v neděli v Polici nad Metují.Na návštěvníky v sobotu čekají vystoupení skupiny Ars gladiátorům s ukázkami výzbroje a výstroje legionářů, obléhacích strojů, soubojů v aréně či vystoupení Římského vojska a ukázka střetu barbarů a Římanů.

Diváci jsou hraví, stávají se živými aktéry výstavy Zuzany Krčmářové

Police nad Metují /FOTO/ - Kdo si rád hraje, má tvůrčí sklony a rád interaktivně spolupracuje, neměl by si nechat ujít výstavu Interactive, která se koná ve výstavním prostoru v Pellyho domech. Mladá autorka Zuzana Krčmářová připravila náročně vyhlížející expozici, která v historii domů nemá obdoby.

Pellyho domy nabízejí interaktivní výstavu

Police nad Metují /FOTO/ - Na Terase Pellyho domů v Polici nad Metují mají možnost všichni zvídaví a zájemci o moderní umění navštívit výstavu pod názvem Interactive.

Chátrající budova nemá majitele

Police nad Metují - Centrum města už delší dobu hyzdí chátrající objekt bývalé mlékárny. Město se v průběhu let snaží situaci řešit a část objektu už odkoupilo. Po odstranění staveb v této části zřídilo odstavnou plochu pro osobní automobily.

Autobus jim zase nejel, tak pelášili na vlak

Police nad Metují /FOTO/ - Po roce se opět sešla na autobusovém nádraží téměř padesátka výletníků v dobovém oblečení, s kufrem a s nezbytnými rekvizitami. Když zjistili, že jim žádný autobus nejede, vzali nohy na ramena a pelášili na tři kilometry vzdálené vlakové nádraží, aby jim neujel vlak.

Udělali si moře na náměstí

Police nad Metují /FOTO/ - Po vzoru slavného velikána Járy Cimrmana se zachovali recesisté v Polici. Řekli si, proč by měli ztrácet čas a potácet se dlouhé hodiny cestováním k moři, když si mohou vybudovat svoje na náměstí. Tak se i stalo. 

Julinka se snaží oživit klášter

Police nad Metují  - Na areálu benediktinského kláštera v Polici nad Metují se pomalu a jistě podepisuje zub času. Rozsáhlé prostory byly využívány jen z části a ani zahrady nelákaly k odpočinku. To se nelíbilo skautskému vůdci a regionálnímu patriotovi Josefu Hejnyšovi Karimu, a tak v roce 2008 založil občanské sdružení Julinka, jehož cílem je mimo jiné zachování kulturního dědictví.

Stará řemesla bude možné také vyzkoušet

Police nad Metují - Areál benediktinského kláštera a stará škola „Dřevěnka" ožijí dnes 31. května od 9 hodin tradičním Dnem řemesel.

Muzeum vítalo všechny hravé návštěvníky

Police nad Metují - Vyzkoušet si umění krasopisu, vyluštit jarní tajenku, najít ve větách slova významově blízká papíru či muzeu, poradit si s přesmyčkami, zopakovat si jednoduché počty nebo si zahrát některou z her pro děti. Nejen to čekalo na všechny příchozí ve zdejším muzeu papíru. V sobotu se zde zcela poprvé konal den her.

Pracuje se, ale pomalu

Police nad Metují/Bukovice - Na konci března byla uzavřena hlavní silniční tepna spojující Broumovsko se zbytkem republiky. V obci Bukovice se provádí kompletní rekonstrukce komunikace č. II/303, součástí stavby je i kompletní rekonstrukce vodovodu a kanalizace.

Ani ochlazení neodradilo veteránisty od vyjížďky

Police nad Metují /FOTO/ - Téměř padesátka veteránů se sjela v sobotu po ránu na náměstí v Polici nad Metují. Jejich majitele neodradila ani teplota jeden stupeň nad bodem mrazu, aby se zúčastnili symbolického odemykání letošní sezony a první jarní vyjížďky.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT