Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Chátrající budova nemá majitele

Police nad Metují - Centrum města už delší dobu hyzdí chátrající objekt bývalé mlékárny. Město se v průběhu let snaží situaci řešit a část objektu už odkoupilo. Po odstranění staveb v této části zřídilo odstavnou plochu pro osobní automobily.

Autobus jim zase nejel, tak pelášili na vlak

Police nad Metují /FOTO/ - Po roce se opět sešla na autobusovém nádraží téměř padesátka výletníků v dobovém oblečení, s kufrem a s nezbytnými rekvizitami. Když zjistili, že jim žádný autobus nejede, vzali nohy na ramena a pelášili na tři kilometry vzdálené vlakové nádraží, aby jim neujel vlak.

Udělali si moře na náměstí

Police nad Metují /FOTO/ - Po vzoru slavného velikána Járy Cimrmana se zachovali recesisté v Polici. Řekli si, proč by měli ztrácet čas a potácet se dlouhé hodiny cestováním k moři, když si mohou vybudovat svoje na náměstí. Tak se i stalo. 

Julinka se snaží oživit klášter

Police nad Metují  - Na areálu benediktinského kláštera v Polici nad Metují se pomalu a jistě podepisuje zub času. Rozsáhlé prostory byly využívány jen z části a ani zahrady nelákaly k odpočinku. To se nelíbilo skautskému vůdci a regionálnímu patriotovi Josefu Hejnyšovi Karimu, a tak v roce 2008 založil občanské sdružení Julinka, jehož cílem je mimo jiné zachování kulturního dědictví.

Stará řemesla bude možné také vyzkoušet

Police nad Metují - Areál benediktinského kláštera a stará škola „Dřevěnka" ožijí dnes 31. května od 9 hodin tradičním Dnem řemesel.

Muzeum vítalo všechny hravé návštěvníky

Police nad Metují - Vyzkoušet si umění krasopisu, vyluštit jarní tajenku, najít ve větách slova významově blízká papíru či muzeu, poradit si s přesmyčkami, zopakovat si jednoduché počty nebo si zahrát některou z her pro děti. Nejen to čekalo na všechny příchozí ve zdejším muzeu papíru. V sobotu se zde zcela poprvé konal den her.

Pracuje se, ale pomalu

Police nad Metují/Bukovice - Na konci března byla uzavřena hlavní silniční tepna spojující Broumovsko se zbytkem republiky. V obci Bukovice se provádí kompletní rekonstrukce komunikace č. II/303, součástí stavby je i kompletní rekonstrukce vodovodu a kanalizace.

Ani ochlazení neodradilo veteránisty od vyjížďky

Police nad Metují /FOTO/ - Téměř padesátka veteránů se sjela v sobotu po ránu na náměstí v Polici nad Metují. Jejich majitele neodradila ani teplota jeden stupeň nad bodem mrazu, aby se zúčastnili symbolického odemykání letošní sezony a první jarní vyjížďky.

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů může přispět k rozvoji sportu

Police nad Metují - Přispět ke zvýšení osobní aktivity co největšího počtu dívek a chlapců a současně dát generaci školáků příležitost zkusit si sportovní začátky. To si klade za svůj cíl sportovní akce pro školáky „Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů" (OVOV). Patrony nad soutěží jsou olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle.

Poličtí dostali darem špýchar. Nadšení nejsou

Police nad Metují - V loňském roce dostal městský úřad od státu dárek. To zní dobře a každý jistě ve skrytu duše závidí. Místní radní to ale zase tak růžově nevidí a mají z daru hlavy zamotané. Jedná se totiž o budovu špýcharu z roku 1694.

Poličtí vítali Václava Klause s velkou pompou

Police nad Metují – Václav Klaus navštívil Náchodsko jako prezident v roce 2007. Zavítal i do Police nad Metují, kde ho vítali s velkou pompou.

Autobus plný německých turistů zůstal v příkopu

Police nad Metují - Nehoda autobusu s německými turisty, ke které došlo předevčírem odpoledne, vypadala málem hrozivě. Jenom naštěstí se však nikomu nic nestalo.

Nevydrží jen tak nečinně sedět

Police nad Metují - Každý sbírá něco jiného, ale jinak si rozumějí. Sešli se na setkání sběratelů z různých oborů, které se uskutečnilo v sobotu v polických Pellyho domech.

Sběratelé mají dostaveníčko v Polici

Police nad Metují - Nadšenci, kteří stále žijí v klukovských letech a propadli sběratelství, si dají dostaveníčko dnes 29. března od 9.00 hodin v Pellyho domech v Polici nad Metují.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení