Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Věra Kašíková z Police převzala ocenění jako Žena regionu

Police nad Metují, Rychnov nad Kněžnou - Domov důchodců je jejím druhým domovem, obětovala mu s plným nasazením sedmadvacet let svého života a nelituje toho. Věra Kašíková, ředitelka Domova důchodců v Polici nad Metují se stala Ženou regionu 2013 pro Královéhradecký kraj.

Jeden svět: Tématem festivalu je nadčasový fenomén práce

Police nad Metují - Festival dokumentů o lidských právech Jeden svět začne už zítra ve zdejším Kolárově divadle. Police nad Metují se stane jedním z 33 měst, kam festival po uvedení v Praze zavítá. Koná se zde už potřetí. Až do neděle nabídne bohatý program, v němž nebudou chybět zajímavé filmy, dokumenty, debaty s hosty, výstava, koncert, prodej afrických výrobků i netradiční kavárna. Hlavním tématem letošního Jednoho světa je nadčasový fenomén, a to práce.

Vandalství na zeleni obyvatele rozzlobilo. Zůstala jen torza stromů

Police nad Metují - Osmadvacet mladých stromů a další vzrostlé poškodili mladíci pro zábavu.

Po dvou letech nastal čas na zásadní změnu

Police nad Metují - Expozice v muzeu papírových modelů se v letošním roce obmění, rozšíří a postupně se propojí s moderní počítačovou technikou.

Poličtí vyrazili na Vasův běh

Police nad Metují - „Jsem potěšená, že se letošní ročník Vasova běhu dotkne díky vám i nás. Obdivuji všechny, kteří se odhodlali k registraci. Vítám vás na radnici, která je mladší než historie nejdelšího lyžařského závodu," těmito slovy přivítala starostka Ida Jenková ve čtvrtek v pravé poledne na radnici čtrnáct odvážlivců. Odjížděli na nejslavnější běžkařský závod světa do Švédska.

Úspěšná francouzská hra míří do Police

Police nad Metují - Divadelní společnost Jana Hrušínského uvádí dnes od 19.00 hodin v Kolárově divadle hru Manželské vraždění.

Kola zkrátí Afričanům cestu za vzděláním

Police nad Metují - Podpořit vzdělávání dětí v Africe a umožnit jim příjemnější cestování do školy, která je ve většině případů vzdálená i několik desítek kilometrů od bydliště, se rozhodla parta lidí v Ostravě. Založili v roce 2012 charitativní organizaci „Kola pro Afriku". Organizace pořádá sbírku starých jízdních kol, která už jsou nepotřebná.

'Původní skica nemá se stavbou nic společného'

Police nad Metují - Ministerstvo životního prostředí ve svém rozhodnutí odkazuje na stavební úřad, aby spor mezi SCHKO Broumovsko a Leošem Mallatem o podobu domu dořešil.

Silničáři chtějí opravit cestu z Police do Bukovice

Police nad Metují - Zhruba půlkilometrový úsek silnice z Police nad Metují směrem do Bukovice, na hlavním tahu na Broumov, by v letošním roce měl dostat nový povrch. Královéhradecký kraj, kterému silnice druhé třídy patří, chce opravu silnice uskutečnit, pokud se mu podaří získat na stavbu dotaci z Evropské unie. Náklady by podle dosavadních odhadů měly dosáhnout bezmála osmnácti milionů.

Polici čekají závody lezení na umělé stěně

Police nad Metují - Tradiční závod v obtížnostním lezení na umělé stěně Novoroční open 2014 čeká na závodníky v polické sokolovně. Zápolení ve zdolání stěny se uskuteční tuto sobotu 18. ledna.

Z jednoduchého nápadu vznikl stovkami lidí oblíbený „Silvestrovej vejšlap"

Suchý Důl - Magickým místem na silvestrovské odpoledne se už pošestnácté stala Čertova skála tyčící se na kopci nad Suchým Dolem. Tradiční „Silvestrovskej vejšlap" k tomuto skalnímu útvaru pořádal polický Klub přátel turistiky společně s radnicí v Polici nad Metují.

Podnikání benediktinů je fascinujícím příběhem v historii celého regionu

Police nad Metují - O minulosti i současnosti Policka a Broumovska ve vztahu k osmi staletím působení benediktinů v regionu se v pátek v podvečer debatovalo v Pellyho domech v Polici nad Metují. Diskuze, na kterou zavítali i zájemci z řad obyvatel, zakončila letošní akce k výročí osmi set let od příchodu mnišského řádu do regionu. Přinesla několik zajímavých shrnutí i pohledů.

Na módní show se ukáže také Muž roku

Police nad Metují - Stylovou módu z celého světa lze spatřit zítra večer 26. listopadu od 19.00 hodin v Pellyho domech v Polici nad Metují na přehlídce Baobab fashion show.

Rok ve znamení osmi set let působení benediktinů v regionu skončil

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Debata na téma působení benediktinů na Policku a Broumovsku, jejich odkazu i budoucnosti regionu v pátek v podvečer zakončila letošní akce k výročí osmi set let od příchodu řádu mnichů černého roucha do regionu. Do sálu Pellyho domů na ni přišlo několik desítek posluchačů, někteří se do diskuze aktivně zapojili. Byla to poslední akce v rámci projektu Via Benedictina, věnovanému významnému výročí.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení