VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů může přispět k rozvoji sportu

Police nad Metují - Přispět ke zvýšení osobní aktivity co největšího počtu dívek a chlapců a současně dát generaci školáků příležitost zkusit si sportovní začátky. To si klade za svůj cíl sportovní akce pro školáky „Odznak Všestrannosti Olympijských Vítězů" (OVOV). Patrony nad soutěží jsou olympijští vítězové v desetiboji Robert Změlík a Roman Šebrle.

Poličtí dostali darem špýchar. Nadšení nejsou

Police nad Metují - V loňském roce dostal městský úřad od státu dárek. To zní dobře a každý jistě ve skrytu duše závidí. Místní radní to ale zase tak růžově nevidí a mají z daru hlavy zamotané. Jedná se totiž o budovu špýcharu z roku 1694.

Poličtí vítali Václava Klause s velkou pompou

Police nad Metují – Václav Klaus navštívil Náchodsko jako prezident v roce 2007. Zavítal i do Police nad Metují, kde ho vítali s velkou pompou.

Autobus plný německých turistů zůstal v příkopu

Police nad Metují - Nehoda autobusu s německými turisty, ke které došlo předevčírem odpoledne, vypadala málem hrozivě. Jenom naštěstí se však nikomu nic nestalo.

Nevydrží jen tak nečinně sedět

Police nad Metují - Každý sbírá něco jiného, ale jinak si rozumějí. Sešli se na setkání sběratelů z různých oborů, které se uskutečnilo v sobotu v polických Pellyho domech.

Sběratelé mají dostaveníčko v Polici

Police nad Metují - Nadšenci, kteří stále žijí v klukovských letech a propadli sběratelství, si dají dostaveníčko dnes 29. března od 9.00 hodin v Pellyho domech v Polici nad Metují.

Věra Kašíková z Police převzala ocenění jako Žena regionu

Police nad Metují, Rychnov nad Kněžnou - Domov důchodců je jejím druhým domovem, obětovala mu s plným nasazením sedmadvacet let svého života a nelituje toho. Věra Kašíková, ředitelka Domova důchodců v Polici nad Metují se stala Ženou regionu 2013 pro Královéhradecký kraj.

Jeden svět: Tématem festivalu je nadčasový fenomén práce

Police nad Metují - Festival dokumentů o lidských právech Jeden svět začne už zítra ve zdejším Kolárově divadle. Police nad Metují se stane jedním z 33 měst, kam festival po uvedení v Praze zavítá. Koná se zde už potřetí. Až do neděle nabídne bohatý program, v němž nebudou chybět zajímavé filmy, dokumenty, debaty s hosty, výstava, koncert, prodej afrických výrobků i netradiční kavárna. Hlavním tématem letošního Jednoho světa je nadčasový fenomén, a to práce.

Vandalství na zeleni obyvatele rozzlobilo. Zůstala jen torza stromů

Police nad Metují - Osmadvacet mladých stromů a další vzrostlé poškodili mladíci pro zábavu.

Po dvou letech nastal čas na zásadní změnu

Police nad Metují - Expozice v muzeu papírových modelů se v letošním roce obmění, rozšíří a postupně se propojí s moderní počítačovou technikou.

Poličtí vyrazili na Vasův běh

Police nad Metují - „Jsem potěšená, že se letošní ročník Vasova běhu dotkne díky vám i nás. Obdivuji všechny, kteří se odhodlali k registraci. Vítám vás na radnici, která je mladší než historie nejdelšího lyžařského závodu," těmito slovy přivítala starostka Ida Jenková ve čtvrtek v pravé poledne na radnici čtrnáct odvážlivců. Odjížděli na nejslavnější běžkařský závod světa do Švédska.

Úspěšná francouzská hra míří do Police

Police nad Metují - Divadelní společnost Jana Hrušínského uvádí dnes od 19.00 hodin v Kolárově divadle hru Manželské vraždění.

Kola zkrátí Afričanům cestu za vzděláním

Police nad Metují - Podpořit vzdělávání dětí v Africe a umožnit jim příjemnější cestování do školy, která je ve většině případů vzdálená i několik desítek kilometrů od bydliště, se rozhodla parta lidí v Ostravě. Založili v roce 2012 charitativní organizaci „Kola pro Afriku". Organizace pořádá sbírku starých jízdních kol, která už jsou nepotřebná.

'Původní skica nemá se stavbou nic společného'

Police nad Metují - Ministerstvo životního prostředí ve svém rozhodnutí odkazuje na stavební úřad, aby spor mezi SCHKO Broumovsko a Leošem Mallatem o podobu domu dořešil.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT