Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Bude se diskutovat o dědictví benediktinů

Police nad Metují - Dnes 22. listopadu od 17 hodin se v sále Pellyho domů uskuteční poslední z akcí projektu Via Benedictina. Půjde o panelovou diskusi na téma „Benediktinské dědictví přínos nebo břímě?". Diskuze zakončí letošní oslavy osmi set let příchodu benediktinů na Policko a Broumovsko.

Starostové a místostarostové si udělali myš a slona

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Vždy jednou za čas se starostové a místostarostové měst Náchodska na den setkávají. Proberou při tom, s čím se aktuálně na radnicích potýkají, jakými problémy ohledně rozvoje měst se zabývají, jaké záležitosti je trápí. Mohou se tak v řešení některých záležitostí inspirovat u kolegů. Minulý týden ve čtvrtek, mimochodem v den výročí Velké říjnové socialistické revoluce, se setkali v Polici nad Metují.

Cedulky od dětí pomohly snížit množství psích hromádek

Police nad Metují - Na jaře letošního roku vyrobily děti z výtvarného oboru ZUŠ v Polici nad Metují společně se svým učitelem Jaroslavem Soumarem cedulky, které nabádaly, aby si občané města uklízeli exkrementy po svých psích miláčcích.

I z obyčejného papíru se dají dělat divy

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ -  I obyčejný papír může posloužit k výrobě dokonalých kopií budov nebo předmětů, které jsou součástí našeho života. To ukazuje mezinárodní výstava papírových modelů.

Občané se architektů obávali

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Do třetího ročníku festivalu Dne architektury, který se konal o víkendu v jednačtyřiceti městech po celé republice, byla vybrána také Police nad Metují. Workshop, který měl za úkol poukázat na opomíjená místa ve městě, která by si zasloužila pro své zkrášlení drobné architektonické úpravy, vedl náchodský architekt Viktor Vlach.

Africký den pobavil a přispěl na stavbu školy

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Zábava v africkém stylu, kterou uspořádali místní skauti, zabavila děti i dospělé po celou sobotu v Polici nad Metují. Od rána bylo na náměstí připraveno několik stanovišť, kde si děti za mírný poplatek mohly vyrobit například náramky z korálků, rumba koule nebo bubínek.

Zloději ve staré chalupě hledali nakradli starožitnosti za 130 tisíc

Police nad Metují - O tom, že staré rodinné domy a statky skrývají ve svých prostorách leckteré poklady, mnozí z nás ani neuvažují. To, co bychom označili za nepotřebné krámy, naopak jiní vítají do svých sbírek.

Zloděj kradl v Merkuru, ale ne stavebnice

Police nad Metují – Proslulá stavebnice Merkur má stále mezi dětmi i dospělými hodně obdivovatelů. Není proto divu, že v Polici nad Metují, v místě jejího vzniku, existuje muzeum.

'Osmašedesátý' se našel po pětačtyřiceti letech

Police nad Metují – Dosud nezveřejněné fotografie, pořízené po okupaci v srpnových dnech roku 1968 ve městě a objevené až po pětačtyřiceti letech, dnes představí na vernisáži výstavy nazvané „8&60" v Muzeu města Police nad Metují.

Police nad Metují žila o víkendu tradiční poutí

Police nad Metují – O víkendu ožilo městečko pod Ostaší tradiční Kvíčerovskou poutí. Zájemce lákaly nejen pouťové atrakce a nepřeberné množství stánků, které zaplnily celé náměstí a okolní ulice, ale i bohatý doprovodný program.

V Polici už znají mistry ČR ve spřežení

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Od pátku až do neděle bylo na zdejším závodišti Jana Čermáka velmi živo. Uskutečnilo se zde Mistrovství České republiky (MČR) ve spřežení.

Závodiště Jana Čermáka hostí Mistrovství ČR ve spřežení

Police nad Metují - Letošní jezdecká sezona je v plném proudu. Každý víkend jsou na programu významné domácí či mezinárodní akce. Jednou z nich je i Mistrovství České republiky (MČR) ve spřežení, které se v těchto dnech koná na závodišti Jana Čermáka v Polici nad Metují.

Tenisová sázka skončila půlmaratonem

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Čtyři hráči tenisu se opět vsadili. Hra bez pořádné motivace a legrace je nebaví. Tentokrát šlo o to, že ta dvojice, která prohraje, poběží v sobotu na polickém náměstí půlmaraton, tedy dvacet jedna kilometrů. Celkem tedy museli Jaroslav Čermák a Jiří „Kouřák" Tauc zdolat sedmdesát koleček. Zvládli to za dvě hodiny, šest minut a čtyřicet jedna vteřin.

Stará škola Dřevěnka se probudila k životu

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Stará polická škola Dřevěnka se v sobotu doslova probudila k životu. Nikdo by nevěřil, že ještě před týdnem zela prázdnotou. Konala se tu nová výstava oživená ukázkami zapomenutých řemesel a rukodělných prací.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení