VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Mikroregion: POLICE NAD METUJÍ

Silničáři chtějí opravit cestu z Police do Bukovice

Police nad Metují - Zhruba půlkilometrový úsek silnice z Police nad Metují směrem do Bukovice, na hlavním tahu na Broumov, by v letošním roce měl dostat nový povrch. Královéhradecký kraj, kterému silnice druhé třídy patří, chce opravu silnice uskutečnit, pokud se mu podaří získat na stavbu dotaci z Evropské unie. Náklady by podle dosavadních odhadů měly dosáhnout bezmála osmnácti milionů.

Polici čekají závody lezení na umělé stěně

Police nad Metují - Tradiční závod v obtížnostním lezení na umělé stěně Novoroční open 2014 čeká na závodníky v polické sokolovně. Zápolení ve zdolání stěny se uskuteční tuto sobotu 18. ledna.

Z jednoduchého nápadu vznikl stovkami lidí oblíbený „Silvestrovej vejšlap"

Suchý Důl - Magickým místem na silvestrovské odpoledne se už pošestnácté stala Čertova skála tyčící se na kopci nad Suchým Dolem. Tradiční „Silvestrovskej vejšlap" k tomuto skalnímu útvaru pořádal polický Klub přátel turistiky společně s radnicí v Polici nad Metují.

Podnikání benediktinů je fascinujícím příběhem v historii celého regionu

Police nad Metují - O minulosti i současnosti Policka a Broumovska ve vztahu k osmi staletím působení benediktinů v regionu se v pátek v podvečer debatovalo v Pellyho domech v Polici nad Metují. Diskuze, na kterou zavítali i zájemci z řad obyvatel, zakončila letošní akce k výročí osmi set let od příchodu mnišského řádu do regionu. Přinesla několik zajímavých shrnutí i pohledů.

Na módní show se ukáže také Muž roku

Police nad Metují - Stylovou módu z celého světa lze spatřit zítra večer 26. listopadu od 19.00 hodin v Pellyho domech v Polici nad Metují na přehlídce Baobab fashion show.

Rok ve znamení osmi set let působení benediktinů v regionu skončil

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Debata na téma působení benediktinů na Policku a Broumovsku, jejich odkazu i budoucnosti regionu v pátek v podvečer zakončila letošní akce k výročí osmi set let od příchodu řádu mnichů černého roucha do regionu. Do sálu Pellyho domů na ni přišlo několik desítek posluchačů, někteří se do diskuze aktivně zapojili. Byla to poslední akce v rámci projektu Via Benedictina, věnovanému významnému výročí.

Bude se diskutovat o dědictví benediktinů

Police nad Metují - Dnes 22. listopadu od 17 hodin se v sále Pellyho domů uskuteční poslední z akcí projektu Via Benedictina. Půjde o panelovou diskusi na téma „Benediktinské dědictví přínos nebo břímě?". Diskuze zakončí letošní oslavy osmi set let příchodu benediktinů na Policko a Broumovsko.

Starostové a místostarostové si udělali myš a slona

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Vždy jednou za čas se starostové a místostarostové měst Náchodska na den setkávají. Proberou při tom, s čím se aktuálně na radnicích potýkají, jakými problémy ohledně rozvoje měst se zabývají, jaké záležitosti je trápí. Mohou se tak v řešení některých záležitostí inspirovat u kolegů. Minulý týden ve čtvrtek, mimochodem v den výročí Velké říjnové socialistické revoluce, se setkali v Polici nad Metují.

Cedulky od dětí pomohly snížit množství psích hromádek

Police nad Metují - Na jaře letošního roku vyrobily děti z výtvarného oboru ZUŠ v Polici nad Metují společně se svým učitelem Jaroslavem Soumarem cedulky, které nabádaly, aby si občané města uklízeli exkrementy po svých psích miláčcích.

I z obyčejného papíru se dají dělat divy

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ -  I obyčejný papír může posloužit k výrobě dokonalých kopií budov nebo předmětů, které jsou součástí našeho života. To ukazuje mezinárodní výstava papírových modelů.

Občané se architektů obávali

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Do třetího ročníku festivalu Dne architektury, který se konal o víkendu v jednačtyřiceti městech po celé republice, byla vybrána také Police nad Metují. Workshop, který měl za úkol poukázat na opomíjená místa ve městě, která by si zasloužila pro své zkrášlení drobné architektonické úpravy, vedl náchodský architekt Viktor Vlach.

Africký den pobavil a přispěl na stavbu školy

Police nad Metují /FOTOGALERIE/ - Zábava v africkém stylu, kterou uspořádali místní skauti, zabavila děti i dospělé po celou sobotu v Polici nad Metují. Od rána bylo na náměstí připraveno několik stanovišť, kde si děti za mírný poplatek mohly vyrobit například náramky z korálků, rumba koule nebo bubínek.

Zloději ve staré chalupě hledali nakradli starožitnosti za 130 tisíc

Police nad Metují - O tom, že staré rodinné domy a statky skrývají ve svých prostorách leckteré poklady, mnozí z nás ani neuvažují. To, co bychom označili za nepotřebné krámy, naopak jiní vítají do svých sbírek.

Zloděj kradl v Merkuru, ale ne stavebnice

Police nad Metují – Proslulá stavebnice Merkur má stále mezi dětmi i dospělými hodně obdivovatelů. Není proto divu, že v Polici nad Metují, v místě jejího vzniku, existuje muzeum.

Vážení čtenáři,

náš web Deník.cz přechází kompletně pod zabezpečený protokol, který výrazně zlepší bezpečnost při procházení našich webů.

Z důvodu přechodu je nutné se znovu přihlásit k odběru upozornění na nejnovější zprávy - klikněte na tlačítko "Povolit", kterým si zajistíte odběr zpráv i do budoucna.

Děkujeme za pochopení.

POVOLIT