Zpoplatnění parkování na sídlištích odvážně a vizionářsky plánuje jedna část vedení hradecké radnice (náměstkyně primátora Věra Pourová, ANO). Jiná její část (primátor Alexandr Hrabálek, ODS) tvrdí, že o ničem neví a je to prý vlastně nějaká soukromá iniciativa.

O prodeji fotbalového klubu, majetku města, se jedná už s minimálně dvěma vážnými zájemci. Náměstkyni pro majetek (Věra Pourová) o tom, ale nikdo neřekl, a primátor toho zase ví tolik, že o tom raději mnoho neřekne.

Hradeckých radních, kteří o něčem něco vědí, přibývá stejným tempem jako počet těch, kteří o tom samém nevědí nic. Podstatné informace k řízení a rozhodování si zřejmě nechávají koaliční partneři na hradecké radnici pro sebe a obcházejí jeden druhého. A to jsme teprve v kuchyni tohohle politického manželství. Zmatek nad zmatek. Vypadá to, že Hradec už nějakou dobu nemá vedení.

Dalo by se tomu usmát, kdyby šlo o hašteření v nějakém pěveckém sboru nebo klubu milovníků paličkování.

Ať si dělají na hradecké radnici naschvály záměrně nebo z opodstatnitelné nezkušenosti, není to ve vedení statutárního města legrační, ale na pováženou. Jako sledovat potácení opilce: opičí vrávorání a padání pijanovo může vzbudit bezděčný úsměv, na alkoholismu ale nic k smíchu není. A z téhle momentální komunikační indispozice by měli hradečtí konšelé rychle vystřízlivět. Nebo své politické manželství nechat rozvést. S takovou totiž svému městu neprospějí.