David Novotný (31 let), Náchod, PR manažer
Lékaři mají velmi zodpovědnou a náročnou práci, já je obdivuji. Mají ve svých rukou lidské životy a jestli někdo vykonává opilý tuto činnost, dal bych mu velmi přísný trest. Vždyť při přísaze k udělování doktorátu, skládají slib podle něhož budou práci vykonávat zodpovědně. Myslím, že je to hrubé porušení pracovní morálky alkohol na jakémkoliv pracovišti. Dotyčnému lékaři bych zakázal činnost na určitou dobu. Těch případů přibývá čím dál více, je to alarmující. Když bych já přišel k lékaři, který by byl opilý, rozhodně se nenechám u něho ošetřit a zavolám policii.

Petr Kuna (37 let), Police nad Metují, lesník Správy CHKO Broumovsko
Stávat by se to určitě nemělo. Podrobnosti tohoto případu neznám, nezbývá než věřit, že soud věc posoudil s ohledem na okolnosti a osobu lékaře spravedlivě.

Marie Jirmanová (44 let), Teplice nad Metují, ředitelka Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu
Pod vlivem alkoholu lékař - to je opravdu velký problém. Může ohrozit pacienta i na životě (při představě, že by měl jít operovat…) Něco jiného je práce, kde člověk není zodpovědný za druhé lidi. Tím, ale nemyslím, že ten může v pracovní době pít alkohol. Je to rozdílná zodpovědnost. Každý případ je nutno brát individuálně.⋌

P.Martin Lanži (34), Broumov, kněz, administrátor
broumovské farnosti
Je možné povedať, že daný nie celkom ojedinelý príbeh zabezpečeného človeka v najlepších rokoch, je akýmsi synonymom našej doby. Pánu doktorovi prajem, aby i vďaka miernemu trestu, nad sebou nezlomil palicu. A všetkým nemedializovaným konzumentom, aby sa, nielen z tohoto príbehu, dokázali poučiť.“ (red)