Radek Hartman (50), obchodník: „Podle mě je největším problémem parkování ve městě. Nechci řešit koncepci nového náměstí, ale to, že vyhrazená místa pro parkování jsou celodenně blokována místními a ten kdo si chce nakoupit těžko hledá místo a cizinci dvakrát objedou náměstí a pokračují dále, jelikož nikde není zřetelně označeno, že se nechá parkovat například ve Dvorské ulici. Další nesmysl se dělá v rekonstruované Knáhlově ulici, kde budou pro pět obytných domů dva chodníky, než aby se rozšířilo místo pro parkování a vozidla by mohla stát šikmo k vozovce, čímž by se kapacita parkování v tomto prostoru ztrojnásobila. Řešením by bylo omezení parkovací doby v prostoru náměstí tak, aby parkoviště sloužilo nakupujícím a hostům restaurací a ne k celodennímu odstavení vozidla."


Vlasta Škopová (90), důchodce: „Nelíbí se mi bezpečnost a nepořádek v parku. Dříve jsme si chodili s kamarádkami do parku odpočinout a v klidu si popovídat, v současné době se ale situace změnila. Od odpoledne do noci se v parku scházejí bandy mladých a romové, kteří zde popíjejí alkohol, dělají nepořádek a ničí lavičky a vybavení parku. Několikrát jsme se snažili je slušně napomenout, ale bylo nám sprostě vynadáno a dnes již se jim nemusí ani nic říkat a sprostě po nás pokřikují a tak již se do parku bojíme chodit. Změnit by se měl především dohled nad tímto prostorem, zejména zvýšit aktivitu policistů, aby se nemuseli lidé bát pohybovat beze strachu po městě a parku.“


Martin Křička (30), úředník: „Mě především štve, že se neustále zapomíná na okrajové obce spadající pod město Hronov. Například ve Velkém Dřevíči chybí dětské hřiště, kde by si mohli v odpoledních hodinách děti z obce hrát. Hřiště jsou vybudována ve školce a v kempu, ale ty nejsou určena pro veřejnost a tak pokud chtějí maminky svým ratolestem dopřát zábavu na prolézačkách a dalších atraktivních zařízeních, tak s nimi jezdí do Hronova. A co změnit? Byli by jsme vděčni, kdyby na nás a především na děti město nezapomínalo a pokusilo se pro ně nějaké hřiště, kde by si mohli bezpečně hrát, vybudovat. (jim)