VYBRAT REGION
Zavřít mapu

HYDE PARK - Hronovákům vadí uvadající cestovní ruch

Hronov – Co vás trápí? Co se vám nelíbí? Co by se mělo ve vašem městě zlepšit? S takovými otázkami jsme se obrátili na občany Hronova.

28.7.2011
SDÍLEJ:

Foto:

Božena Škopová (70), důchodce: „Nelíbí se mi neustálý, každodenní nepořádek - rozbité láhve, spousta nedopalků a plastových lahví před Jiráskovým divadlem a v parku, kde se scházejí mladiství a ti co jim přizpůsobení se slušnému chování většiny společnosti nic neříká. Řešením by bylo zvýšit dohled a to i ve večerních hodinách, zejména Městské policie, nad těmito inkriminovanými místy a hříšníky nekompromisně trestat.“

Karel Šimek, pedagog: „Co mě trápí – asi nejvíce velmi znatelně opadající cestovní ruch ve městě. K tomu co může město nabídnout turistům z historie nejsou již poskytovány další pro ně atraktivní služby. Parkoviště ve městě je neustále plné a zřetelná navigace na odstavná parkoviště nikde není. Parkování autobusů je ve městě nemožné a projíždějící cykloturisty neláká nic k zastavení a k posezení, ti maximálně zastaví u divadla a u zvonice, které si vyfotí a pokračují dále, jelikož na náměstí chybí zahradní restaurace, kde by se každý rád osvěžil – do patra v pizzerii nepůjdou a cizí o zahrádce u Radnice nevědí a z trasy cyklistů není vidět. Špatná je i informovanost o místních památkách a službách – jeden ukazatel ve městě nestačí a Informační středisko v rohu náměstí je nedostatečně označeno. Řešením by byla větší propagace a značení a k tomu adekvátní služby, aby se ti, co město navštívili rádi vraceli a nebo doporučili známým.“

Tomáš Faber (60), účetní:
„Z mého pohledu invalidy mě trápí například parkovací stání pro invalidy před lékárnou naproti spořitelně. Stání je ohraničeno vysokým obrubníkem což znemožňuje zaparkování a výjezd s automobilem tak, aby to neodnesl alespoň poškrábaný disk auta. To netrápí jen mě, ale i ostatní invalidy s kterými jsem o tom hovořil. Na tento problém jsem upozorňoval již při stavbě parkoviště, ale bylo mě odpovězeno, že je vše podle norem a nic se s tím nedá dělat a tak radši jezdím jinam. Vyřešit by se to dalo celkem jednoduše a to s odstraněním ostré hrany z obrubníků a vytvořit šikmý nájezd na parkoviště. (jim)


28.7.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Volební komise v Rožmitále u Broumova měla na strosti nejmenší okrsek na Broumovsku. S přenosnou volební urnou navštívily členky volební komise i manžele Žočkovy, pro které by kvůli vysokému věku byla návštěva volební místnosti náročná.
3

Manželé Žočkovi volili doma, komise za nimi přijela s přenosnou volební urnou

Volby v železničním muzeu "výtopna" v Jaroměři.
13

OBRAZEM: V Jaroměři volí mezi historickými vlaky

Do volební místnosti v centru Broumova mířili turisté s volebními průkazy

Broumov – Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se dnes v osm hodin přehouply do druhého dne i ve volebním okrsku číslo šest, který sídlí ve Staré radnici na Broumovském náměstí. Za včerejšek odvolilo zhruba 37% evidovaných voličů.

Nová sezona začala už také výběrům

Náchod - První ze dvou venkovních turnajů okresních fotbalových výběrů kategorií U11 a U12 se odehrál ve Rtyni v Podkrkonoší a v Úpici.

V Náchodě volili Pavel Bělobrádek, Jan Birke i Soňa Marková

Náchod - Do volebních místností dnes zavítali i političtí matadoři - předseda KDU-ČSL a místopředseda vlády pro vědu a výzkum Pavel Bělobrádek, místopředseda ČSSD, poslanec a starosta Náchoda Jan Birke i poslankyně za KSČM Soňa Marková.

Hlasovat lze i pro zesnulého náčelníka krkonošské horské služby

Královéhradecko - Adolfu Klepšovi mohou voliči posílat preferenční hlasy. Nepropadnou. Podle krajského úřadu připadnou straně, za kterou Klepš kandidoval. Přesto je to podle úředníků neobvyklá situace a poslané hlasy lze vnímat pietně či symbolicky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení