Dušan Schreiber (34 let, podnikatel): „Vadí mi, že je na náměstí placené parkování. Lidé pak raději zajedou na nákup do Penny Marketu, kde mohou parkovat zadarmo. Místní obchodníci tak přicházejí o zákazníky i o tržby. Placené parkování by se mělo zrušit.“

Veronika Mrnková, (29 let, úřednice): Také se mi nelíbí, že se musí v centru města platit za zaparkování auta, a to i tehdy, když jde člověk třeba jen pro chleba. I když se mi nakupuje v samoobsluze na náměstí líp než kdekoliv jinde, jezdím častěji na nákupy jinam – tam, kde parkuji zadarmo.“

Lucie Pfeiferová (28 let, lékařka): „Uvítala bych bezplatné parkování na náměstí - třeba aspoň do třiceti minut.“
IDA SEIDLMANOVÁ: Parkování na polickém náměstí je z rozhodnutí zastupitelů zpoplatněné. Existují zvýhodněné možnosti nákupu ročních parkovacích karet v hodnotě 150 korun pro občany s trvalým pobytem v Polici a jejich spádových obcích, v hodnotě 300 korun pro občany Dobrovolného svazku obcí Policka. Parkování pro ostatní je za symbolických 5 Kč za hodinu.

Jana Linhartová (33let, zdravotní sestra): „Chybí mi tady pořádná posilovna, která by dobře fungovala… “
IDA SEIDLMANOVÁ: Pořádná posilovna ve městě opravdu chybí. Je to výzva pro město, sportovní organizace nebo soukromý sektor?

Leoš Dostál (35 let, stavební dělník): „Vadí mi, že se odstranily zpomalovací retardéry. Lidé jezdí přes náměstí hodně rychle, je to dost nebezpečné…“
IDA SEIDLMANOVÁ: Do konce července by měly být retardéry nainstalovány. Mezi Pellyho domy a prodejnou ČEKO a u radnice při vjezdu do Kostelní ulice.

Petr Šlehobr (27 let, obsluha benzinové stanice): „Chybí mi v Polici nad Metují pořádné kluziště… Mohl by se zde udělat umělý led a hlavně areál udržovat v provozu. To ´kluziště´, které zde je, je naprosto k ničemu. Slyšel jsem o tom, že snad bylo v plánu stavět nové, že už byly vypracovány i nějaké návrhy… Zajímalo by mě tedy, jestli se uvažuje o výstavbě nebo ne.
IDA SEIDLMANOVÁ: Historicky se o umělém ledu uvažovalo při vyřazování chladících sestav v masně. V horizontu deseti let to určitě v plánu města není. Nejsou prostředky na vybudování ani na provozování. V zimní sezóně se led pro veřejnost „stříká“ na sportovišti na sídlišti. Na místě bývalého kluziště je vyprojektováno víceúčelové sportoviště.

Zdeněk Zelený (36 let, administrativní pracovník): “Chybí mi tu například rockový klub. Také by bylo dobré, kdyby se zlepšil digitální signál!“
IDA SEIDLMANOVÁ: Pokud vím, tak na zřízení rockového klubu se opravdu nikdo nechystá.
O konci analogového vysílání a lepší dostupnosti pozemního digitálního signálu píše v červencovém čísle Polického měsíčníku /je i na www.meu-police.cz/ místostarosta Jiří Škop. Přes oslovení subjektů odpovědných za provoz jednotlivých multiplexů se nepodařilo vyjednat osazení dokrývače na televizní převaděč Havlatka. Mimo jiné proto, že takovéto dokrytí by na straně poskytovatelů signálu znamenalo určitě výdaje a v řadě druhé z důvodu, že mezi těmito subjekty musí vždy dojít k dohodě, kdy na projektu dokrytí musí participovat všichni, kteří skrze daný multiplex vysílají.

Radek Hejnyš (21 let, dělník): „Já jsem s Policí nad Metují vcelku spokojen, ale nelíbí se mi soustředěnost na centrum města. I okrajové části si podle mě zaslouží větší péči. Možná bych uvítal také více srandovních akcí pro pobavení a zpříjemnění běžného života.
IDA SEIDLMANOVÁ: Pivní triatlon, Míčový víceboj, Polická stovka, Polický atlet, Běh z Police do Police, hlídání májky, Garden party, 1. ročník závodu biatlonových štafet na Vražedném pobřeží, Kvíčerovské noviny…. – to je výčet některých akcí, které se v Polici nad Metují pořádají. Další, třeba i Vaše nápady, jsou vítány.
Je to tak. Naší povinností je zajistit největší pořádek a řád v centru dění. Nejen v létě, ale především v zimě. Například v souvislosti s dostupností zásobování, první pomocí… Okrajové části určitě nechceme vědomě zanedbávat. Máte-li na mysli konkrétní věc, přijďte a řekněte.

Lukáš Linhart (33 let, policista): „V Polici nad Metují není žádná kloudná restaurace.“

Veronika Mrnková (29 let, úřednice): „V Polici chybí restaurace – taková ta opravdu na úrovni. Všude je to čtvrtá cenová skupina… Chybí mi i kavárna, do které by se dalo zajít s kamarádkami na kafe, jen tak posedět a poklábosit…
IDA SEIDLMANOVÁ: Město Police nad Metují provozuje v Kolárově divadle Divadelní klub. V létě i s terasou. Ostatní zařízení jsou soukromá. I my bychom uvítali větší rozvoj kvalitních pohostinských služeb. Denně vyslýcháme oprávněné nářky turistů. Poraďte, co by město mělo pro zlepšení situace udělat?

Třetí díl rubriky Hyde Park Náchodského deníku bude patřit městu Broumov, poté, co se nám občané svěří se svými připomínkami, přineseme rovněž reakce zodpovědných pracovníků.