S výměnou původní náchodské bedýnky (která je služebně nejstarší protože těch předcházejících 20 už je vyměněno) „babydědek“ Ludvík Hess váhal, protože patřila mezi poslední bezdětné. Ale to se změnilo po jedenácti letech čekání, kdy svoji funkci splnila. jednoho podzimního rána loňského roku její dvířka vrzla a za nimi zůstal ležet zdravý chlapeček. Odložené miminko vstoupilo do života s nevšedním jménem Ambrose. To získal po synkovi dárkyně Hance Hornochové, díky jejíž výrazné finanční podpoře byl náchodský babybox před 12 lety otevřen.

Za 15 let babyboxy napříč republikou zachránily už celkem 214 nově narozených životů. Pokládat si otázku, jestli to je málo nebo hodně určitě není na místě. Je spíš zarážející, že sehnat finance na nový babybox je nelehký úkol.

Skiareály zůstavají stále uzavřené, ale provozovatelé stále zasněžují a připravují areály na možné další otevření.
FOTO: Když neotevřít, tak alespoň adekvátně zaplatit

Kdyby se Ludvík Hess, který obeslal s žádostí o finanční podporu personifikovaně přes dva tisíce firem a organizací firem spoléhal, že sežene peníze od dárců na Náchodsku, tak by potřebnou částku dohromady nedal. Projekt babyboxů sice má celou řadu sympatizantů a podporovatelů, ale stát se k nechtěným dětem chová macešky a nijak na tuto iniciativu nereaguje. Doufejme, že Královéhradecký kraj v čele s hejtmanem Martinem Červíčkem ukáže nechtěným dětem příznivější tvář a peněženku.