Iveta Pírková, 23 let, vychovatelka: „Co mi vadí ve městě? Nedávno jsme s přítelem sháněli byt a jsem velice nespokojená s jednáním městského úřadu. Nikdo se s námi nebavil, pouze nás odkazovali na nabídku na internetových stránkách, která ale není aktualizovaná a tudíž k ničemu. Ve finále máme takový pocit, že jsou upřednostňováni sociálně slabí. Myslím, že kdybych byla na podpoře a měla pět dětí, dostanu byt snadněji. Přístup úřadů k obyvatelům by se měl podle mého názoru zlepšit.”


Roman Vršecký, 21 let, zemědělský technik: „Z mého pohledu je Jaroměř mrtvé město. Nic se tu neděje, není kam se jít bavit. Čas od času se tu sice koná nějaká akce jako třeba Sezení v trávě, ale konkrétně pro mojí věkovou kategorii tu nedokážu najít žádné vyžití. Mohla by s tím radnice něco udělat.”


Jozefína Volfová, 47 let, v domácnosti: „Do dnešního dne jsem nepochopila, proč město prodalo kulturní dům. Podle mě je to hrozná škoda, protože v Jaroměři nic takového není. Na všechny plesy, taneční nebo besídky musíme jezdit do Josefova do PDAčka. Chtělo by to nějaké prostory pro Jaroměřáky, kde by se konaly všechny tyhle akce.”