Opět po roce se do Náchoda sjedou známé osobnosti kulturního, společenského a politického života, stejně tak jako desítky postižených lidí z různých ústavů – například ze Stacionáře Nona v Novém Městě nad Metují, Ústavu sociální péče z České Skalice, Speciálního pedagogického centra Náchod a z dalších zařízení Královéhradeckého kraje. Přijedou i děti z dětských domovů. Cílem Dne dobrých skutků je zapojit postižené mezi zdravé. Stane se tak při koncertu Zuzany Stirské a Gospel Time, jehož hostem bude Marcela Březinová. Všichni se tak mohou těšit i na její písničky a povídání.

Co se týká Muže roku, mohu prozradit, že letošní ročník bude zcela výjimečný. Zúčastní se jej totiž i Muž světa – Mister International Ryan Terry z Velké Británie, který navštíví Českou republiku, respektive Náchod vůbec poprvé ve svém životě. Je to pro mě velká pocta.

Tak jako v předešlých ročnících, i letos se utkají finalisté – mladí muži o titul toho nejlepšího. Klání se zúčastní jak Češi, tak i Slováci.
V početné porotě zasednou známé tváře jako například Jan Musil, Lucie Koňaříková – Salamé, Jana Bobošíková, Petr Vágner, Andrea Vránová – Kloboučková, Tomáš Magnusek a další. Předsedou poroty bude Martin Zach, předloňský vítěz, který se druhý den po svém zvolení nešťastně zranil.
Celkový výtěžek bude věnován Stacionáři Nona v Novém Městě nad Metují, Speciálnímu pedagogickému centru v Náchodě a právě Martinu Zachovi na rehabilitace.

Letos poprvé mi akci podpořilo Město Náchod a také Kulturní a sportovní nadace města Náchoda.