Co vás vedlo k vaší profesi? Rodiče? Nebo jste se vykladačkou karet stala z vlastního zájmu? (Vašek)
Odjakživa jsme se zajímala o duchovno. Narodila jsem se ve znamení Štíra a těm je to dané, ale k tarotům mě nepřímo přivedla maminka, která se zabývá astrologií a numerologií. V tarotech jsme se našla.

Ani jsem netušila, že astrologická škola existuje. Jak se na ni lze přihlásit a jak vypadají přijímací zkoušky? Jaké předměty se tam učí? (Jana) Astrologická škola samozřejmě existuje a sídlí v Praze. Přijímací zkoušky se nedělají. Přihlášku najdete na internetu a předměty jsou například astrologie, numerologie, taroty, chiromantie a tak dále.

Vykládáte karty někdy i sobě? Takže víte, jak se váš život bude odvíjet? (Jiří)
U mě platí pořekadlo „kovářova kobyla …” Sobě vykládám karty málo, většinou požádám některou z kolegyň. Taroty ukážou jen kus cesty a záleží na každém z nás, zda po ní půjdeme či nikoliv. Takže jak se bude odvíjet můj život, záleží pouze na mně.

Vidíte příští rok optimisticky? Přece jen se má vše zdražovat a lidé jsou otrávení a nešťastní. Jste v tomto bodě optimista? (Zdena)
Příští rok bude ve znamení bojů. Rozdíly mezi bohatými a chudými se budou zvětšovat a jednotlivci se budou starat sami o sebe. Měli bychom si všichni uvědomit, že peníze nejsou všechno. I když jsou potřebné, nenahradí rodinu, přátele, zdraví. Já osobně jsem věčný optimista, takže věřím, že „jednou” bude lépe.

Stalo se vám, že jste nahlédla do karet a klientovi jste neřekla pravdu? (Monika)
Musím říkat pravdu, i když ta pravda může být také krutá. Jediné, na co nesmím odpovědět, je kdo kdy umře.

Jsou nějaká poselství ukrytá v kartách, o kterých s klienty nerada mluvíte nebo je zatajíte? (Luboš)
Já vykládám formou otázek a odpovědí, kdy na konkrétní otázku dostane klient konkrétní odpověď. Samozřejmě vidím v kartách více informací než na co se klient ptá, ale ty mu neříkám. A neříkám to proto, že v kartách mohu vidět informaci, kterou klient nechce vědět nebo se jí bojí…

Dokázala byste popsat princip fungování výkladu karet? Jsem laik, tak mě zajímá, jak to funguje mezi vámi a jiným člověkem při výkladu? (Jirka)
Člověk při míchání karet do nich dává svůj příběh. Já ho jen přečtu. :-)

Řídíte se ve své profesi nějakým etickým kodexem? Přijde mi, že ke kartářům většinou chodí lidé, kteří jsou před závažným rozhodnutím. Proto si myslím, že neohrabaný přístup může mít zhoubné následky. (Robin)
Určitý etický kodex musí být. Velký problém spatřuji v tom, že se objevují „rádoby” kartářky, které si myslí, že stačí přečíst jednu knížku a mohou radit ostatním. Pokud se klient dostane k takové kartářce, může se stát, že mu poradí špatně. Bohužel je jen na sebekritice kartářky, zda si vezme na svědomí osudy lidí.

Celý on-line rozhovor najdete na stránkách: hradecky.denik.cz/sevcikova