Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Tátové raději naplánují víkend, než aby přebalili

Hradec Králové /OD SOUSEDŮ/- Péče o dítě nabývá v české společnosti již hezkých pár let nových významů. Dávno neplatí, alespoň ne ve všech kruzích, že dítě vychovává pouze matka. Pojem aktivní otcovství řeší stále více mužů.

7.10.2011
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Shutterstock

V české společnosti převládá spousta stereotypů. Jedním z nich je i přetrvávající názor na výchovu dítěte. Rozložení sil bývá často nepoměrné. Dané problematice se věnovala včerejší konference s názvem „Táto, jak na to?”konaná v prostorách nového Adalbertina na Velkém náměstí. Zúčastnila se jí zejména odborná veřejnost.

Konferencí prováděl známý moderátor počasí Petr Jančařík. V diskuzích se řešily otázky péče o dítě a jeho výchovu. Souhrnně by bylo možné prohlásit, že se tu probíraly otázky spojené s rolí aktivního otce, kterému často brání faktory jako je výchova a vzdělání. Významnou úlohu hrají i přesvědčení a názory, které si muži v dětství přebírají od svých otců. Každý potřebuje mít vzor, k němuž vzhlíží, a to může být kámen úrazu. Pro spoustu otců je stále naprosto nemyslitelné, že by měli dítě například přebalovat. Například účast u porodů je podstatně vyšší u mladých otců ve věku 25 až 34 let, kde se pohybuje kolem 44 procent, zatímco generace otců ve věku 45 až 54 let se účastní porodů pouze v sedmi procentech. Nejvíce se čeští otcové angažují při volnočasových aktivitách.

„Téma mě opravdu zajímá, protože mám malé děti. Také se sám pro sebe snažím být aktivním otcem. Zároveň se pohybuji v okruhu svých kamarádů z vysoké školy a přijde mi, že si uvědomují spoustu věcí a souvislostí.O své děti se starají. Aktivní otec jsem i ze zištných důvodů, protože když chci rodinu udržet, nezbývá mi, než se zapojit,” uvedl moderátor akce Petr Jančařík. Projekt „Táto, jak na to?” organizuje ministerstvo práce a sociálních věcí. Jde o podporu aktivního otcovství. „Je to projekt, který má posílit roli otců v péči o dítě. Skutečně je nutné usilovat o větší zapojování mužů do péče o děti, slaďování pracovního a rodinného života. Zároveň se ale neztotožňuji s extrémními feministickými názory,” řekla zmocněnkyně vlády pro lidská práva Monika Šimůnková. „Cílem projektu je vnést myšlenku aktivního otcovství do veřejného prostoru, tak aby se o něm konečně začalo diskutovat,” uvedl projektový manažer projektu „Táto, jak na to?” Lukáš Mūller.

Téma zapojování otců do péče vyvolalo žhavé diskuze a posluchači se hlásili jeden za druhým, jen aby mohli získat slovo a přispět svým dílem do debaty. (Jan Odstrčil)
.

7.10.2011 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Nahodil Náchod konečně motory?

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena
14

Neštěstí na Pražské. Pod koly kamionu zemřela žena

AKTUALIZOVÁNO

Superdebata Deníku: nikdo nechce vládu ANO. Ať už bez Babiše, nebo s ním

/SLEDOVALI JSME ON-LINE, GRAFIKA, VIDEO/ Pouhý den před sněmovními volbami se v redakci Deníku sešla desítka zástupců politických stran při předvolební superdebatě. Na přetřes přišla všeobecně probíraná témata - ať už elektronická evidence tržeb, přijetí eura či přijímání migrantů. Z odpovědí také vyplynulo, že favorit voleb ANO to bude mít v případě výhry s formováním vlády složité. 

Provoz na pěší zóně Kamenice se bude regulovat sloupkem

Náchod - Náchodskou Kamenici, která je označená jako pěší zóna, plní stále více automobilů. Vedení města proto rozhodlo o opětovném nainstalování výsuvného sloupku v místě výjezdu z ulice Kamenice do okružní křižovatky u Itálie.

Dálnice zadarmo? Ministerstvo může rozhodnout v příštím roce

Královéhradecko - Kraj a město se snaží prosadit bezplatné využívání některých úseků dálnic v regionu.

Noční jezdec se posilnil alkoholem. Hlídka ho zastavila poblíž domu

Náchod - Když se čtyřiačtyřicetiletý muž z Náchoda svým Oplem Corsa vracel o půl jedné v noci domů, zastavila ho jen kousek před cílem policejní hlídka pořádkové policie.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení