Už při celorepublikové předpremiéře v náchodském kině Vesmír se zmínil, že chce dotočit pokračování. Z Bastardů, snímku z drsného prostředí problémových dětí, by tak udělal trilogii. Má ovšem i další plány. Chce uvést filmy, které jsou mnohem veselejší.

Bastardi 2, film právě uvedený do kin, má opět otevřený konec. Je to příprava na „trojku“?
Dá se říct, že ano. Bastardi 2 mají dokonce otevřenější konec, než v případě „jedničky“. Z mé strany to byl záměr.

Takže budou Bastardi 3?
Vše směřuje k tomu, že budou. Film Bastardi 3, který by se měl realizovat v březnu a dubnu 2012, bude filmem ve kterém se skutečně má naplno ukázat, co už celé město tuší, nebo ví. A to, že vrahem bastardů z „jedničky“ je tehdejší učitel a dnes už ředitel školy Majer. A ukáže se i to, že v tom nebyl sám.

Právě uvedení Bastardi 2 jsou hodně dramatickým a akčním filmem. Dá se očekávat stejně napínavé bude i pokračování?
Ano. Protože ředitel školy ve „dvojce“ utíká poté, co ho chtěla usmrtit místní mafie, tak se po něm rozjede celostátní pátrání. A pochopitelně, že se bude bouřit i celá romská entita. Už proto, že se ty vraždy, které má ředitel školy na svědomí, udály ve škole. A že se teď vlastně ukázalo, že jejich děti učil masový vrah. A začíná se řešit, proč to ten ředitel udělal, proč se rozhodl takto jednat.

Pokud jde o postavy v právě uvedeném filmu Bastardi 2, dá se říct, že jste oproti „jedničce“ hodně přitvrdili. Objevuje se tam mafie, dealeři drog, drogy prodávají i děti…
Ano, je to tak. To co se děje ve školách, navíc není jen o dětech. To je problém celé země, celé společnosti. A v chystané „trojce“ chceme ještě přitvrdit… Tam se chceme opět vrátit přímo do školy, a to k žákům-bastardům. Ani jednička, ani dvojka, zatím ještě neukázala obrovský problém, možná ten největší… Jak to vypadá v rodinách, kde „bastardi“ vyrůstají. Rodiny mají přitom obrovský vliv na jejich chování. A právě v rodinách by měl ten děj trilogie gradovat a celé to uzavřít.

V kinech se ještě ani neohřáli Bastardi2 a už tu mluvíme o „trojce“. Budou na ní peníze?
Peníze sháníme. Podle toho, kolik peněz se podaří sehnat, tak velkým projektem bude i „trojka“.

Vy ale souběžně natáčíte i další filmy. Které?
Je to Školní výlet, který už je prakticky hotový a do kin půjde v únoru. A pracujeme na krásném projektu nazvaném „Jedlíci“. Bude se točit opět v Královéhradeckém kraji, konkrétně nedaleko Rychnova nad Kněžnou. Bude to o skupině obtloustlých lidí, kteří potřebují zhubnout. Je to hodně aktuální téma, ale hlavně to bude komedie. S psaním tak vážných témat, jako jsou Bastardi, už končím. Už jsem se vypsal, alespoň prozatím. (Jiří Máslo)