David Novotný (31 let), Náchod, PR manažer
Myslím si, že jako stát musíme šetřit, a bohužel se všude utahují opasky ať je to zdravotnictví, veřejná správa, školství či další oblasti. Vím, že je to velmi bolestivé, ale výsluhy nedostávají ani další zaměstnanci - třeba prodavačka v obchodě, řidič v autobusové dopravě, tak chápu ač se to nebude líbit, že je konec zlatých časů policistům i všem ostatním. Je to velmi bolestivé, třeba bych ušetřené finance od policistů dal na zdravotnictví, Výsluhy policisté dostávají dlouhou dobu, tak ani nevidím důvodu proč by se jim měly zvyšovat, když všude finance chybí.


Petr Kuna (37 let), Police nad Metují, lesník Správy CHKO Broumovsko
Měla by se nastavit a dodržovat jasná pravidla hry. Když někoho zaměstnám a kromě platu mu podle příslušných předpisů slíbím výsluhy, měl bych slib dodržet. Pokud by měla policie fungovat bez výsluh, bylo by zřejmě potřeba ztrátu tohoto zaměstnaneckého benefitu kompenzovat ve výši měsíční mzdy. Jestli skulina ve stávajícím systému umožňovala jeho zneužívání, je dobře, že to policejní prezident řeší.

Marie Jirmanová (44 let), Teplice nad Metují, ředitelka Mezinárodního horolezeckého filmového festivalu
Co myslíte, že odpoví policajtova žena? Ano - psychická zátěž, napětí, stres, nepravidelný spánek, nepravidelná strava, nikdy nevědí co přijde a do čeho jdou - vše v jednom to mají akorát řadoví policisté a hasiči.⋌

P.Martin Lanži (34), Broumov, farář, administrátor broumovské farnosti
Pri rozdeľovaní výsluh by som rozlišoval výšku renty podle miery závažnosti, zodpovednosti a nebezpečenstva počas výkonu služby našich policajtov.