Karel Neuschl, 35 let, Hronov:
K volbám do Evropského parlamentu půjdu a budu volit proto, že nic lepšího než Evropskou unii prostě nemáme a mít nebudeme. Jsem už také rozhodnutý, že do europarlamentu pomohu svým hlasem Pirátům.

Gabriela Thérová, 29 let, Česká Čermná:
Od osmnácti let chodím pravidelně ke všem volbám, vynechala jsem jen jednou. Pokud někam jedu, zařizuji si voličský průkaz. U voleb do europarlamentu chybět nebudu - jako volič i člen volební komise. Jsem zvědavá, jaká bude volební účast, zda vyšší než v roce 2014. Ale přijde mi, že většina lidí říká, že to nemá cenu, že jejich hlas nic nezmění. Kdyby to tak udělal každý, byla by účast skoro nulová a opravdu by se nic nezměnilo.

Jan Holý, 41 let, Česká Skalice:
Popravdě tentokrát jsem volit nešel, protože jsem nevěděl, koho vybrat. Mé rozhodnutí pramení z nesmyslného počtu volebních stran, ze kterých si prostě nedokážu vybrat. Tolik volebních lístků jsem snad ještě v ruce neměl. Jinak chodím k volbám pravidelně.

Daniela Erychlebová, 26 let, Velká Jesenice:
K volbám určitě půjdu. Už na střední škole nás učili, že náš hlas má váhu a neměli bychom ho nechat propadnout. Když jsem studovala v Brně, tak jsem si zařizovala i voličský průkaz na volbu prezidenta. Evropské volby jsou podle mě důležité, především proto, že chceme prosazovat své národní priority i v rámci celé Evropské unie.

Šárka Čmelíková, 49 let, Hronov:
K volbám určitě půjdu, protože chci, aby náš stát měl silné zastoupení v Evropské unii, aby tam někdo hájil i naše práva. Volit budu ODS, to je pro mě domovská strana a zároveň ze všech těch ostatních je stranou nejblíže EU. Přijde mi zbytečné volit stranu či uskupení, které jsou protievropského zaměření. Svobodné volby jsme chtěli a měli bychom se k nim postavit čelem, ať to jsou jakékoliv.