Incident se odehrál ve středu kolem osmé ráno. "Řidič autobusu jedoucí ve směru od centra na Velkou Ves se pravděpodobně dostatečně nepřesvědčil, že může za přejezdem pokračovat v jízdě. Při přejíždění kolejí tak musel chvíli počkat, než do přilehlé ulice za přejezdem zacouvá nákladní auto, a mezitím se rozblikalo červené výstražné znamení. Při vyjíždění z přejezdu, když už byl autobus na konci, mu do střechy narazila sklápějící se železniční závora," oznámila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Při nárazu závora praskla, škoda je podle odhadů asi 10 tisíc korun. "Autobus i jeho řidič vyvázli bez šrámu," potvrdila mluvčí. Přesnou míru zavinění a další okolnosti vyšetřují náchodští policisté.

Podle odborníků na dopravu se musí řidiči před vjezdem na koleje přesvědčit, že mohou za železničním přejezdem pokračovat v jízdě, aby nezůstali stát na kolejích. "Stejné pravidlo platí i pro vjíždění do kruhového objezdu. Také tam by měli řidiči vjet pouze v případě, že budou moci za kruhovým objezdem pokračovat v jízdě, aby neblokovali prostor kruhového objezdu," dodala policejní mluvčí Eva Prachařová.