Hasiči již během noci monitorovali tok řeky Labe na Labské v Krkonoších.

Dnes 2. června od tří hodin ráno hasiči zasahují na mnoha místech v kraji, kde se voda vylila z koryt potoků a řek a zaplavila zahrady, sklepy a domy. Nejvážnější situace je na Trutnovsku, a to v Rudníku – Arnultovicích a Hostinném, kde voda „uvěznila" několik místních lidí. Na místo musel být vyslán vrtulník s leteckým záchranářem, který pomáhá se záchranou lidí, kterým voda odřízla přístupovou cestu. Na místě zasahují desítky hasičů i se čluny a pomáhají lidem, kterým voda zaplavila zahrady nebo je uvěznila v domech.

Trutnovští profesionální a dobrovolní hasiči od třetí hodiny ráno až do půl osmé ráno zasahovali a odčerpávali vodu v Lamperticích, Horním Maršově, Čermné, Rudníku – Arnultovice, Bernarticích, Mostku, Janských Lázních, Horní Brusnici a Hostinném.

Voda zatopila zahrady, sklepy a domy také na Jičínsku a Hradecku. Během čtyř hodin hasiči odčerpávali vodu z domů v Dolním Javoří, Vrchovině, Miletíně, Butovsi, Nové Pace, Libešicích nebo Hořicích na Jičínsku. Obdobná situace byla také na Hradecku, a to v obcích Prasek, Lisičky, Šaplava, Podoliby, Smidary nebo Myštěves.

Hasiči v celém Královéhradeckém kraji od tří hodin ráno do půl osmé zasahovali u více jak 25 událostí.   HZS