„Z toho byla jedna s tragickými následky a několika těžkými i lehkými zraněními," připomněla sobotní tragickou nehodu u Všestar tisková mluvčí hradecké policie Iva Kormošová.

Celkem tedy statistici zanesli do svých poznámek jedno smrtelné zranění, dvě těžké a osm lehkých.

O všestarském neštěstí informoval Deník v pondělním vydání. Jaké další nehody se na Hradecku udály?

HRADEC: V sobotu krátce před půl devátou ráno došlo k dopravní nehodě na okruhu Hradce Králové nedaleko Fakultní nemocnice. Řidička osobního vozidla Kia jedoucí ve směru Sokolská Rašínova třída nedala přednost při odbočování vlevo další řidičce osobního vozidla Honda, která jela po Střelecké na Sokolskou. „Auta se srazila a skončila až na přilehlé travnaté ploše. U obou řidiček byl test na požití alkoholu negativní. Policisté na místě odhadli na vozidle Kia škodu 170 tisíc a na druhém 100 tisíc korun," uvedla Kormošová.

SMIŘICE: Ve Smiřicích se v sobotu po poledni udála nehodas velkou škodou a dvěma lehkými zraněními obou zúčastněných řidičů. Sedmadvacetiletý řidič osobního auta Seat nedal na křižovatce Mlýnská Palackého přednost dvaačtyřicetiletému muži za volantem Škody Octavie jedoucímu po hlavní silnici ve směru od Černilova a došlo k jejich střetu. Policisté přímo na místě vyloučili požití alkoholu u obou řidičů. Škoda na vozidlech byla vyčíslena na částku převyšující 700 tisíc korun.

BLEŠNO: V neděli hodinu před půlnocí havarovala devětadvacetiletá řidička Škody Octavia na silnici I. třídy. Žena jela od Hradce Králové na Třebechovice a v Blešně nepřizpůsobila rychlost jízdy, vjela do pravého příkopu, kde narazila do mostku a její vozidlo se převrátilo na levý bok. Řidička s lehkým zraněním před odjezdem na vyšetření se podrobila dechové zkoušce, která prokázala požití alkoholu. „Přístroj Dräger ukázal hodnotu přes 1,5 promile alkoholu v dechu. Celková škoda dosáhla téměř 100 tisíc korun," popsala tisková mluvčí policie.