Právě v pátek dopoledne v městské části Javor (Teplice nad Metují) došlo k dopravní nehodě traktoru s vlekem. "Přívěs prorazil svodidla a zůstal za ně viset zaklíněný nad strání. Při nehodě nebyl nikdo zraněn," uvedla mluvčí hasičů Martina Götzová a dodala, že na kluzké komunikaci si zasahující hasiči museli počínat opatrně. "Nejprve musel být náklad z návěsu vyložen a následně se jej podařilo uvolnit a vrátit zpět na komunikaci. Kvůli vyproštění vleku byl sjednán posyp vozovky štěrkem," uvedla Martina Götzová s tím, že na místo události byli vysláni profesionální hasiči z Broumova, Náchoda a JSDH Police nad Metují.

K další dopravní nehodě spěchali hasiči z Náchoda a JSDH Červený Kostelec v pátek odpoledne do ulice Gen. Kratochvíla v Červeném Kostelci. Při této nehodě došlo ke zranění tří osob, které si do péče převzala zdravotnická záchranná služba. Hasiči zabezpečili obě vozidla proti pohybu a provedli protipožární zabezpečení. U jednoho z vozidel došlo k úniku provozních kapalin na komunikaci, hasiči místo zasypali sorbentem a zamezili dalšímu úniku pomocí zachytávací nádoby.

Vážná nehoda dvou osobních aut u Předměřic nad Labem omezila v neděli dopoledne dopravu na hlavním silničním tahu z Hradce Králové do Jaroměře.
Po vážné nehodě u Předměřic museli hasiči dva zraněné vystříhat z auta

V sobotu 6. března havarovaly dva osobní automobily krátce před 15. hodinou v Nahořanech. "U této dopravní nehody zasahovali profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Nové Město nad Metují. Jedna osoba byla zraněna a předána do péče ZZS. Komunikace byla kyvadlově průjezdná, novoměstská jednotka se postarala o likvidaci následků nehody," uvedla Martina Götzová.

V sobotních večerních hodinách havaroval po půl šesté na silnici č. 299 autobus se třemi cestujícími. "Pasažéři i řidič vyvázli bez zranění," dodala mluvčí hasičů. Profesionální hasiči z Jaroměře zajistili místo nehody a postarali se o úklid vozovky.