Narozdíl do víkendu však policisté zatím během pondělí nehlásí žádné vážnější karamboly.

I když situace na silnicích náchodského okresu nebyla během pondělního (24. listopadu) dopoledne a odpoledne nijak dramatická, přesto by měli být řidiči stále velmi opatrní. Noční teploty se totiž dostanou pod nulu a na vozovkách se může vyskytnout námraza. Kritickými místy, kde hrozí dopravní nehody jsou Broumovsko, Novoměstsko a hlavní frekventované tahy.

ZPRAVODAJSTVÍ Z VÍKENDU

Náchodsko - Přestože na začátku minulého víkendu meteorologové důrazně varovali před hojnou sněhovou nadílkou a opatrností na silnicích, někteří řidiči na Náchodsku si to k srdci moc nevzali.

Výsledkem bylo o víkendu několik silničních dopravních nehod, které jdou na vrub nepříznivým povětrnostním podmínkám, čerstvě napadanému sněhu a neopatrnosti. První nehodu, naštěstí se šťastným koncem, Deník zaznamenal v pátek na Husově náměstí v České Skalici. I když ještě nezačal padat sníh a komunikace protínající město byla pouze mokrá, řidič z Hradce Králové, který ve svém automobilu Fabia vyjížděl razantněji z parkoviště, dostal smyk a nechybělo mnoho, aby se střetl s jiným vozidlem přijíždějícím od Jaroměře. „Trochu jsem na to šlápl,“ konstatoval řidič s tím, že ještě o víkendu sundá letní pneumatiky a nahradí je zimními.

Ke skutečné dopravní nehodě v husté chumelenici došlo v pátek krátce po osmnácté hodině v lokalitě Hony nedaleko Police nad Metují. „Střetla se tam vozidla VW Passat a Daewoo Tacuma,“ potvrdili hasiči, kteří ke karambolu vyjížděli z Broumova. Během jejich zásahu byla kvůli hustému sněžení ucpaná komunikace a proto byl přivolán sypač ze Správy a údržby silnic v Broumově. Nehoda se obešla bez zranění.

K další nehodě došlo v témže dni, ale po devatenácté hodině v Jetřichově na severu náchodského okresu. Také zde hustě sněžilo, což se stalo osudným pro osádku osobního automobilu Renault Clio. Řidič tohoto vozu patrně nepřizpůsobil jízdu zasněžené komunikaci, nezvládl řízení a narazil do stromu. Při nehodě byly zraněny tři osoby, které po příjezdu ošetřili lékaři ze Zdravotnické záchranné služby v Broumově.

Je sobota 22. listopadu krátce po osmé hodině ranní. Po silnici v Nahořaněch nedaleko České Skalice jede osobní automobil. Rovněž v tomto případě řidič zapomněl, že jede po zasněžené komunikaci a nezvládl svého „plechového miláčka“. Jeho sobotní pouť skončila mimo vozovku. Tento nečekaný manévr si vyžádal dvě zraněné osoby. Na místo byli přivoláni hasiči z Jaroměře a Nového Města nad Metují.

Jedno zranění je výsledkem nehody, která se stala v sobotu po deváté hodině ranní v obci Spy na Novoměstsku. Jízda osobního automobilu, také kvůli podcenění zimních rozmarů, skončila nárazem do stromu. Poslední sobotní nehoda bez zranění osob se odehrála v Broumovské ulici v Náchodě. O půl deváté večer se zde srazily dva osobní automobily.