„Již v 5.16 hodin vyjížděla jednotka hasičů z Chrudimi k nehodě do Medlešic, kde se na namrzlé vozovce střetla tři osobní vozidla s dodávkou. Na místě byly dvě zraněné osoby. O několik minut později sjelo několik vozidel do příkopů. Na silnici se tvořily kolony," uvedla mluvčí pardubických hasičů Vendula Horáková.

Další tři vozidla havarovala v nedalekých Dražkovicích. I při této nehodě se zranily dvě osoby. Hasiči vytahovali několik vozidel z příkopů v Ostřešanech, Českých Heřmanicích, Dobříkově a Vračovicích-Orlově. Ve Zhoři dostala felicie na namrzlé vozovce smyk a skončila v plotě rodinného domu.

„Do Čankovic v půl osmé ráno směřovaly nejen hasičské vozy, ale také vrtulník letecké záchranné služby. Škoda Felicia tam za zatáčkou směrem na Moravany narazila do stromu. Hasiči museli ze zdemolovaného automobilu vyprostit zaklíněnou osobu. Silnice dle slov velitele zásahu byla zcela nesjízdná a po dohodě s policií ji uzavřeli. Dvě stě metrů od této nehody skončil v příkopu nákladní automobil," pokračovala ve výčtu nešťastných událostí Horáková.

Při nehodě pěti vozidel v Zámrsku se před osmou hodinou ráno zranili dva lidé. Krátce nato se v Chrasti střetla dvě vozidla, což odnesla zraněním řidička. V obci Tisovec se šofér s vozem převrátil na střechu. Při hrozivě vypadající nehodě se nikomu nic nestalo.

Na Chrudimsku došlo přibližně ke dvěma desítkám nehod. Žádná z nich ale neměla tragické následky. „Na Hlinecku byly některé silnice v takovém stavu, že na ně nemohla vyjet naše technika," dodal Miroslav Němec, ředitel Správy a údržby silnic Pardubického kraje.

Cesty v Královéhradeckém kraji už byly k řidičům milosrdnější. V Orlických horách nedošlo k žádné vážnější kolizi. „Na Trutnovsku jsme zadokumentovali dvě nehody, větší problémy vlivem počasí nenastaly. Ráno byly na vozovkách dva až tři centimetry sněhu, ale silničáři solili, takže vše bylo sjízdné," uvedl mluvčí trutnovské policie Udo Ertner.

K nehodě ovšem došlo ve středu dopoledne v Třebechovicích pod Orebem na Hradecku. „U odbočky ke hřbitovu havaroval dvacetiletý řidič peugeotu, auto skončilo převrácené na boku," řekla královéhradecká mluvčí hasičů Martina Žahourková.   (zprav)