Náraz do stromu, tři lehká zranění

Špatný start do 24. prosince čekal na 29letou řidičku Peugeotu, která krátce po jedné hodině v noci mezi Rožmitálem a Broumovem sjela ze silnice a narazila autem do stromu. Ona sama i dva další spolujezdci z nehody vyvázli s lehkými zraněními.

Přímo na Štědrý den také přistihli policisté v Broumově za volantem osobního vozu muže s vysloveným trestem zákazu řízení. A aby toho nebylo málo, seděl ve vozidle už dávno vyřazeném z provozu. Dostal tak od mužů v modrém pod stromek dárek, ze kterého se zřejmě moc neradoval, vyslechl si podezření z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí s možným až tříletým trestem odnětí svobody.

Předjíždění skončilo v příkopu

První vánoční svátek policisté vyjížděli k jediné nehodě. Stala se v Náchodě před obcí Lipí. Řidič předjížděného vozidla náhle vybočil ke středu vozovky, přitom narazil do vozu, který ho začal předjíždět. Tento vůz následně sjel do levého příkopu. Z nehody tentokrát vyvázli všichni bez zranění, dechová zkouška obou řidičů na alkohol byla negativní. Nehodu vyřešili policisté na místě uložením blokové pokuty 500 korun předjížděnému řidiči.

I druhý svátek vánoční policisté asistovali u nehod. První z nich ve dvě hodiny odpoledne zapříčinila srna, přebíhající silnici u Trubějova. Řidič octavie už nedokázal na její náhle vběhnutí zleva do vozovky zareagovat a zvíře srazil. Nehoda se obešla bez zranění řidiče, srna uhynula.

Další nehoda se stala už za tmy v obci Jaroměř. Řidička jedoucí od Trutnova směrem na centrum nepřizpůsobila rychlost vozu stavu a povaze vozovky a na sněhovém povrchu dostala smyk. Cestu jí zkřížil naštěstí jen sloup veřejného osvětlení, do kterého vrazila, zraněn při nehodě nebyl nikdo.

Pil, kouřil „trávu", pak sedl za volant

Jako dalšího do výčtu motoristických provinění zapsali v sobotu 27. prosince policisté 29letého muže z Červeného Kostelce. Kolem jedenácté hodiny dopoledne vyrazil někam autem, ale raději měl sedět doma. Při dechové zkoušce totiž nadýchal více než jedno promile, pozitivně pak dopadl i orientační test na přítomnost omamných látek, kdy si řidič vylepšoval vánoční náladu cannabisem. Poté, co mu policisté na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu, už ale vysmátý moc nebyl.

Srny prostě značky neznají

Vánoční porci nehod pak doplnily dva nedělní střety se zvěří. Mezi obcemi Dolany a Svinišťany kolem osmé večer narazil do přebíhající srny řidič VW Sharan. O půlnoci pak opět srna vyběhla před auto v Hejtmánkovicích. V obou případech srážky odnesla na zdraví pouze zvířata, řidičům se nic nestalo, byla pošramocena pouze jejich vozidla.

Eva Prachařová, mluvčí policie