Muž za volantem na něj proto zatroubil, ovšem místo uvolnění silnice se dočkal akce, kterou vůbec nečekal. "Chodec spustil příval nadávek a posléze obrátil svůj vztek proti vozidlu. Skočil na kapotu vozu a začal mlátit do čelního skla, až ho rozbil. Z vozu pak upadl na vozovku," popsala incident tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Zděšený řidič proto přivolal policejní hlídku. Muži zákona po příjezdu na místo činu u obou účastníků události provedli dechové zkoušky na alkohol. Ta řidičova dopadla negativně, ovšem chodcova nikoli. "Sedmadvacetiletý místní muž, který se pravděpodobně nad ránem vracel z oslavy čarodějnic, do přístroje nadýchal 1,61 promile alkoholu v dechu. Podnapilého chodce, který se lehce zranil pádem z demolovaného vozu policisté převezli na ošetření do náchodské nemocnice," uvedla Eva Prachařová.

Hmotná škoda na rozbitém skle a poničené karoserii byla předběžně odhadnuta na 5000 korun, takže policisté chodcovo jednání zatím kvalifikovali jako přestupek proti občanskému soužití a poškozování cizí věci.

Policisté v současné době intenzivně prověřují, zda se incident udál podle původního popisu a potřebovali by zjistit co nejvíce informací, jak k celé události došlo. "Žádáme proto všechny případné svědky, kteří byli v úterý 1. května v době události (00.35 hodin) v Palackého ulici v Jaroměři, a mohli by k ní podat svá svědectví, aby se přihlásili na obvodní oddělení policie v Jaroměři, buď osobně nebo na telefonicky na číslo 974 534 741. Za všechna svědectví, která povedou k přesnému objasnění, předem děkujeme," žádá Eva Prachařová o spolupráci při objasnění případu.