„Prvotní prověrky v bezprostředním okolí i ve zdravotnických zařízeních byly negativní. Rozjela se tedy intenzivní pátrací akce," uvedla policejní mluvčí Ivana Ježková. Do akce se zapojilo 40 příslušníků Integrovaného záchranného systému. „Pro případ, že by se žena vydala za hranice, přizvali náchodští policisté ke spolupráci i kolegy z Polska," dodala mluvčí.

K akci se připojili také psovodi se psy speciálně cvičenými na pátrání po lidech a vrtulník s termovizí.

Kolem dvaadvacáté hodiny operační důstojník oznámil veliteli pátrací akce, že odpoledne byl z jímky v křinickém zemědělském družstvu vyproštěn pes, kterého šla žena vyvenčit. Zvíře poznali její příbuzní.

Pátrání se tedy přesunulo do areálu družstva a asi půl hodiny po půlnoci se podařilo pohřešovanou ženu nalézt. Už však nejevila známky života. „Náchodští policisté intenzivně vyšetřují, jak a proč žena zemřela. Potřebují zmapovat její chování mezi 15. a 19. hodinou. V této souvislosti by uvítali jakékoliv svědectví k jejímu pohybu," sdělila Ivana Ježková.

Neštěstí se stalo uprostřed obce Křinice v objektu zemědělského podniku nedaleko Šlégrova rybníku. Žena byla oblečená v modrobílé pruhované košili, teplácích a černých pantoflích. Kolem krku měla šátek nebo šálu. Pes, kterého venčila, byl kříženec vlčáka a sibiřského huskyho.

Svědci mohou své informace sdělit buď na linku 158, případně přímo na kteroukoliv policejní služebnu.