Policisté stále pátrají po totožnosti neznámého muže, který byl v minulém týdnu usmrcen nákladním vlakem.

„Dne 14. října okolo druhé hodiny ráno došlo na železniční trati mezi obcemi Opočínek a Valy u Přelouče k tragické nehodě, při které došlo ke střetu nákladního vlaku s mužem neznámé totožnosti, který utrpěl zranění neslučitelné se životem. Policisté nyní po jeho totožnosti intenzivně pátrají,“ potvrdila našemu Deníku mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Jedná se o muže ve věku 40 – 45 let, vysokého 167 centimetrů, štíhlé postavy, s hnědými krátce střiženými prošedivělými vlasy i plnovousem. Na téměř celém těle jsou různá tetování. Mezi ta nejzajímavější, která by mohla pomoci při jeho identifikaci, patří nápis „Údolie lásky“ v podbříšku, dále pak částečný obrázek ženské hlavy na vnitřní straně předloktí levé ruky, který je přerušen velkou oválnou jizvou o velikosti 16x4 centimetrů. Tato jizva vypadá jako popálenina nebo také následek nějakého poleptání.

„To ale nejsou zdaleka všechna tetování. Na těle je mnoho dalších, některé neidentifikovatelné obrazce jsou i na dolních končetinách,“ dodala Maturová.

V době úmrtí měl muž na sobě tmavomodrou bavlněnou mikinu s nápisem Blavring Schattdorf na zádech, dále triko s krátkým rukávem v barvě khaki s nápisem DVS vpředu a se znakem kruhu na zádech, modré riflové kalhoty značky Levis, hnědý kožený opasek se sponou ze žlutého kovu a tmavomodré látkové boty značky Nike.

„Pokud někdo ze čtenářů pozná muže na obrázku, ať kontaktuje, prosím, policii na linku 158. Za vaši pomoc předem děkujeme,“ žádá o spolupráci pardubická policejní mluvčí Eva Maturová.