Nehoda v Jetřichově.Zdroj: Archiv HZSTento osobní vůz se k nim dostal poté, co do něj na silnici vedoucí kolem domku zezadu narazil nákladní automobil Renault Mascott. Jeho řidič totiž nevěnoval řízení patřičnou pozornost, nejspíše na malou chvíli i usnul.

Po střetu si to náklaďák šněroval vlevo mimo vozovku, kde narazil do oplocení domu, Dacia se zase řítila vpravo, projela živým plotem a zastavila se až na zmíněné soukromé zelené ploše. Řidiči obou aut sice vyvázli bez zranění, celková škoda se však vyšplhala na 200 tisíc korun.

„Pětadvacetiletému řidiči Renaultu byla za přestupek uložena bloková pokuta ve výši 2 tisíce korun," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.
Krátce před 16. hodinou došlo včera k podobné nehodě také v Bohuslavicích nad Metují. 

Nárazem do sloupu vytrhl z domu kabel

Zřejmě alkohol dodal mladému muži odvahu, aby pořádně sešlápl plynový pedál osobního automobilu Fiatu Stilo. O riskantní jízdu se pokusil minulý pátek krátce před šestou hodinou odpolední na silnici III. třídy mezi obcemi Bezděkov nad Metují a Hronov osobní vozidlo.

Nehoda v Bezděkově.Zdroj: Archiv HZSVozidlo ale 24letý řidič nezvládl a při průjezdu levotočivé zatáčky dostal smyk a vyjel vpravo mimo silnici, kde narazil do sloupu a poté ještě do stromu. Sloup telefonního vedení vlivem nárazu spadl a z nedalekého rodinného domu vytrhl uchycení kabelu.

Řidič utrpěl při nárazu lehké zranění, s kterým byl převezen do nemocnice v Náchodě na ošetření. Přivolaní policisté muže podrobili dechové zkoušce, která ukázala pozitivní hodnotu. Přístroj mu naměřil 0,45 promile alkoholu v dechu.

Policisté mu na místě zadrželi řidičský průkaz a vyloučili technickou závadu jako příčinu dopravní nehody. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 50 tisíc, na sloupu 15 tisíc a na fasádě domu 2 tisíce korun.