Honička začala v jedné z náchodských ulic. Policejní hldíka chtěla dvacet minut po půlnoci na pondělí zastavit a zkontrolovat řidiče osobního auta WW Passat. Šofér ale nezastavil, začal ujíždět ven z města směrem na Českou Skalici. "Při jízdě ve vysoké rychlosti až 180 kilometrů v hodině předjížděl vozidla před sebou a dalšími nebezpečnými manévry na silnici I/33 ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu," oznámila policejní mluvčí Eva Prachařová.

Ve snaze setřást policejní vůz se snažil za obcí Vysokov poblíž benzinové čerpací stanice ONO odbočit vlevo. "Jenže odbočení ve vysoké rychlosti nezvládl, vylétl z křižovatky do plotu blízkého autobazaru a tam havaroval," upřesnila Prachařová.

Nehodu přečkal ujíždějící šofér bez zranění. Policejní hlídka k němu dojela a muže zadržela. "Ukázalo se, že za volantem passatu seděl pětapadesátiletý muž, kterému aktuálně běží sedmiletý zákaz řízení všech motorových vozidel," uvedla policejní mluvčí.

To ale nebylo zřejmě jediným důvodem, proč nechtěl hlídce zastavit. Při kontrole totiž policisté objevili i podezřelou krystalickou látku v plastovém sáčku a nemalý finanční obnos. "Dechová zkouška na alkohol dopadla u řidiče s negativním výsledkem, podrobit se zkoušce na omamné a psychotropní látky odmítl," dodala mluvčí Eva Prachařová.

Policisté nebezpečného motoristu na místě zadrželi a umístili do policejní cely. Okresní soud v Náchodě ho ve zkráceném řízení poslal na dvacet měsíců do vězení.