"Sedmapadesátiletý řidič automobilu Fiat Punto, jedoucí ve směru od Hronova na Polici nad Metují, z dosud neznámých příčin vjel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Opel, obsazeným řidičem a dvěma spolujezdci. Při nehodě řidič Fiatu utrpěl vážné zranění, s nímž byl transportován do nemocnice, osádka protijedoucího Opelu naštěstí vyvázla pouze s lehkými zraněními," uvedla k nehodě tisková mluvčí náchodské policie Eva Prachařová.

Vzhledem k povaze zranění nemohl být alkohol u řidiče Fiatu zjištěn na místě, proto byl k tomuto zjištění nařízen odběr jeho krve v lékařském zařízení. Třiačtyřicetiletý řidič Opelu se podrobil zkoušce na alkohol na místě s negativním výsledkem. Hmotná škoda na obou vozidlech byla vyčíslena na 20 tisíc korun u Fiatu a 70 tisíc u Opelu.

"Veškeré okolnosti dopravní nehody, včetně určení její přesné příčiny, jsou nyní předmětem šetření náchodských dopravních policistů," dodala Eva Prachařová s tím, že technická závada na vozidlech nebyla na místě zjištěna ani uplatněna.   (aš)