Výkonný ředitel Zikmund Schwarzkopf ml. a obchodní a marketingový ředitel Matěj Molcar zemřeli poté, co je srazil autem řidič, jenž jim neposkytl pomoc a od nehody ujel. Smrt obou mužů zarmoutila i jejich kamaráda, plzeňského horolezce Radka Jaroše, jenž s nimi měl být v horách, ale opozdil se.

Neštěstí se stalo v pondělí 22. srpna před desátou hodinou večerní u horního parkoviště v obci Adršpach na Náchodsku. Řidič tam srazil dva chodce a ujel, aniž jim poskytl pomoc. Jeden z mužů svým zraněním na místě podlehl, druhý zemřel při leteckém transportu do nemocnice. Při rozsáhlé pátrací akci našla policie nejprve nabourané auto a pak i řidiče, jímž je podle informací Deníku recidivista.

„Nyní je osmatřicetiletý muž obviněn z usmrcení z nedbalosti a neposkytnutí pomoci řidičem dopravního prostředku, za což v případě prokázání viny hrozí až 5 let za mřížemi. Soudce na muže uvalil vazbu,“ uvedla ve středu náchodská policejní mluvčí Lucie Konečná.

O nehodě jsme psali: 

Mrtvými jsou oba šéfové známé české firmy, jež to potvrdila na svých stránkách.

„S obrovskou bolestí na srdci oznamujeme všem našim zákazníkům, přátelům a obchodním partnerům, že v pondělí 22. 8. ve večerních hodinách tragicky zahynuli v Adršpachu naši šéfové, kolegové a nejbližší kamarádi Zikmund Schwarzkopf mladší a Matěj Molcar. Oba se jako chodci stali účastníky dopravní nehody jejíž následky nepřežili,“ stojí na stránkách firmy.

Smrt kamarádů zasáhla i horolezce Jaroše. „Zikmund Schwarzkopf a Matěj Molcar z firmy High Point byli moji partneři, ale především kamarádi. Tento týden jsme měli být společně opět v Adršpachu. Píšu knihu, tak jsem to nestíhal na celý týden,“ napsal mimo jiné známý sportovec ke společným snímkům, které zveřejnil na sociální síti.

Smrt obou mužů zasáhla nejen jeho a obyvatele města na Otavě, pozůstalým kondoluje množství lidí z celé republiky. „Termín posledního rozloučení zatím není znám,“ řekl Deníku majitel sušické pohřební služby Miroslav Adámek.