„Nehoda se stala ve čtvrtek po druhé hodině odpoledne na parkovišti a nikdo při ní nebyl zraněn,“ sdělila mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Podle mluvčí náchodské policie Evy Prachařové nehodě předcházelo nedání přednosti protijedoucímu vozidlu.

„Řidič osobního vozu Ford Focus, jedoucí ve směru od Rtyně v Podkrkonoší na Českou Skalici, odbočoval vlevo na parkoviště místní firmy a při odbočování se střetl s protijedoucím osobním vozidlem VW Golf. Ten byl následně vlivem střetu odražen do prostoru parkoviště, kde postupně poškodil zaparkovaná vozidla Citroën Saxo, dvě Škody Octavia, Peugeot 406 a VW Transporter,“ popsala kolizi policejní mluvčí.

Žádný z řidičů se před jízdou neposilnil alkoholem, ani se nezjistila technická závada jako příčina nehody. Škoda na všech poškozených vozidlech byla vyčíslena na 190 tisíc korun. „Policisté na místě nehodu vyřídili uložením blokové pokuty řidiči osobního automobilu Ford Focus za přestupek, kdy nedal přednost v jízdě protijedoucímu vozidlu,“ doplnila mluvčí. Hasiči místo zajistili a poté pomohli s naložením vozů na odtah.