"Krátce po desáté hodině dopolední jsme přijali oznámení o dopravní nehodě osobního auta značky Škoda Octavia a motocyklu značky Honda u obce Nahořany. Ke střetu došlo na křižovatce silnic II/285 a III/28516 při vyjíždění 41leté řidičky auta, jedoucí od České Skalice směrem k Novému Městu nad Metují, z vedlejší silnice na hlavní v době, kdy od Nového Města nad Metují jel 30letý motorkář směrem na Nahořany," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Při střetu došlo k těžkému zranění řidiče motocyklu, který byl po resuscitaci letecky vrtulníkem transportován do nemocnice, kde v odpoledních hodinách na následky zranění zemřel. 

U řidičky policisté vyloučili alkohol dechovou zkouškou, u řidiče nařídili odběr krve. Na autě odhadli škodu na 40 tisíc a na motorce 50 tisíc korun.

Je to už druhá vážná nehoda u Nového Města během několika dnů:

Na místě došlo ke srážce dvou osobních vozidel a jednoho motocyklu. Jednotky zajistily místo události a zabezpečily havarované dopravní prostředky. Pro zraněného motocyklistu přiletěl vrtulník letecké záchranné služby.
FOTO: U Nového Města se srazila dvě auta a motorkář. Letěl sem i vrtulník

"Přesná příčina nehody a míra zavinění je předmětem dalšího šetření a zkoumání náchodských policistů," dodala Kormošová.

U dopravní nehody zasahovali profesionální hasiči ze stanice Dobruška a JSDH Nové Město nad Metují, jednotky spolupracovaly se zdravotnickou záchrannou službou a Policií ČR.

"Jednotky hasičů asistovaly zdravotnické záchranné službě při poskytování první pomoci a zajistily místo pro přistání vrtulníku LZS," uvedla mluvčí krajských hasičů Martina Götzová. Hasiči poté zabezpečili havarované dopravní prostředky a po zadokumentování místa nehody provedli úklid vozovky.

Zpět na základny se jednotky vracely kolem 13. hodiny.