„Vyšlo najevo, že řidič, který nejel ve svém jízdním pruhu, přejel do protisměru a střetl se s protijedoucím vozidlem, byl v době nehody pod vlivem alkoholu, a to se zjištěnou hodnotou 1,87 g/kg alkoholu,“ uvedla policejní mluvčí Lenka Burýšková.

Policisté proto zahájili úkony trestního řízení pro podezření z přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky s trestní sazbou až na tři roky. Věc je řešena ve zkráceném přípravném řízení.

K bouračce došlo krátce po poledni na silnici I. třídy č. 33 u Jaroměře. „Mladý řidič osobního vozidla Seat Leon jedoucí od Hradce Králové na Jaroměř přejel do protisměru, kde se čelně střetl s protijedoucím vozidlem Seat Alhambra, ve kterém jely čtyři osoby,“ připomněla Burýšková.

Všichni účastníci nehody (z toho dvě děti) skončili v péči lékařů. Při nehodě zasahovali kromě policistů také hasiči a na místo byl přivolán vrtulník zdravotnické záchranné služby.

U řidiče Seatu Leon byl hned na místě orientační dechovou zkouškou zjištěn alkohol, což definitivně potvrdilo lékařské vyšetření spojené s odběrem krve.

Při bouračce vznikla podle předběžných odhadů škoda za 143 tisíc korun.