Podruhé se narodil

Výjimkou byla ranní nehoda u Chvojence, kde se převrátila dodávka a jeden z cestujících byl zraněn. Velké štěstí měl naopak dopoledne řidič v Nasavrkách, kde z jedoucího kamionu spadl velký kus ledu a proletěl předním sklem jeho osobního auta. „Když nám nehodu hlásil, řekl, že se zřejmě podruhé narodil," uvedla mluvčí pardubické policie Markéta Janovská.

Ledovka trápila řidiče například na Svitavsku: kopec u Jevíčka nezvládla dodávka a zablokovala celou silnici, u Koclířova zůstal zaklíněný kamion a další kamion zapadl u Poličky. Návěs kamionu se převrátil u Vendolí, kde led podle dopravního informačního serveru pokrýval osmikilometrový úsek silnice mezi čtyřmi obcemi. Kousek od této nehody jiný kamion uvízl na  přejezdu a na necelou hodinu zastavil vlaky.

Kvůli ledovce byl až do večera uzavřen více než kilometr silnice mezi obcemi Mikuleč a Javorník. V Dlouhé Loučce  silnici zatarasil padlý strom.

Počasí za to nemůže

Nejvíce nehod bylo hlášeno z Orlickoústecka. Například mezi Brandýsem nad Orlicí a Mostkem se srazilo šest aut, z toho tři zůstala zaklíněna.  Na silnici mezi Vysokým Mýtem a Ústím nad Orlicí zase místy komplikoval dopravu navátý sníh.

Podle Markéty Janovské však nelze vinu za nehody svádět jen na počasí. „Když řidiči vidí, jaké jsou povětrnostní podmínky, měli by jezdit opatrně," podotkla mluvčí.

Karambol u Police

Také v hradeckém kraji se bouralo už od rána. V Nemojově se v zatáčce převrátilo auto na střechu, v Lázních Bělohrad zase řidič narazil do zařízení železničního přejezdu. V Adršpachu se odpoledne srazil autobus s dodávkou a silnici mezi Pěčínem a Javornicí na několik hodin zcela uzavřel havarovaný polský kamion.

Pořádný karambol zaznamenala policie hodinu před polednem u Police nad Metují, kde na ledovce havarovalo hned pět aut.