K nehodě došlo v úterý 22. srpna ve večerních hodinách na silnici III. třídy v obci Spy. Řidič motocyklu jedoucí ve směru od Nového Města nad Metují na Dobrušku zřejmě vlivem nepřizpůsobení rychlosti vyjel svým motocyklem mimo vozovku, kde narazil do stromu. Následně motorkář spadl a motocykl se odrazil zpět na silnici. Řidič byl předán do péče lékařů. Škoda byla předběžně odhadnuta na 60 tisíc korun.

Motorkář ujel z místa nehody.
VIDEO: Poznáte motorkáře? Z místa nehody ujel, hrozí mu pokuta a trestné body

"Při nehodách motorkářů hraje často hlavní roli rychlost, kvůli které nejsou schopni včas zareagovat a dále pak nedání přednosti v jízdě. Výjimky nejsou ani jízda bez přilby či pod vlivem alkoholu a jiných omamných látek," konstatovala policejní mluvčí Lucie Konečná.

Motorkáři by měli být při jízdě pozorní, přizpůsobit ji stavu silnice, měli by mít předepsanou výstroj a být vybavení všemi předepsanými bezpečnostními prvky. "Základem je však ohleduplnost a včasné předvídání situace všech účastníků silničního provozu. To je nejdůležitější faktor ke snížení rizika nehod s účastí motocyklistů," připomněla policejní mluvčí.

Řidič motocyklu jedoucí od Nového Města nad Metují na Dobrušku zřejmě nepřizpůsobil rychlost a vyjel mimo vozovku, kde narazil do stromu.Řidič motocyklu jedoucí od Nového Města nad Metují na Dobrušku zřejmě nepřizpůsobil rychlost a vyjel mimo vozovku, kde narazil do stromu.Zdroj: Policie ČR