Ráno v půl sedmé skočil asi 50letý muž pod vlak v Hradci Králové na trati do Třebechovic u mostu přes Labe poblíž Rubeny, provoz zde byl na více než tři hodiny zastaven. Na místo byli dokonce povoláni potápěči.

Náhradní autobusová doprava ale musela být zavedena jen v krátkém úseku z hlavního nádraží na Slezské Předměstí, takže zdržení spojů nebyla velká.

Mnohem větší komplikace však způsobila sebevražedkyně na hlavním koridoru z Prahy na Pardubice a Ostravu. Pod rychlík do Žiliny skočila těsně po 11. hodině ve Starém Kolíně na předměstí Kolína, čímž úterní dálkové spoje na Moravu ovlivnila neporovnatelně víc.

Trať z Kolína do Záboří nad Labem byla uzavřena a vlaky tak jezdily z Pardubic odklonem přes Rosice nad Labem, Chlumec nad Cidlinou, Nymburk a Poříčany. Některé měly až tři hodiny zpoždění. Jiné místo přes Pardubice a Českou Třebovou pokračovaly z Kolína na Havlíčkův Brod a část spojů byla zcela odřeknuta.

Provoz byl na trati obnoven až ve 14 hodin.

„Jednalo se o zranění neslučitelná se životem, lékař na místě konstatoval smrt," uvedla k sebevražedkyni mluvčí středočeské záchranky Petra Effenbergerová.

Na koridoru mezi Kolínem a Českou Třebovou jen vloni ukončila svůj život většina z 11 lidí usmrcených vlakem v celých východních Čechách. Téměř všichni však byli muži.