V pondělí vyráželi hasiči z Náchodska hned ke třem nehodám. Nejprve krátce před osmou hodinou havarovala dodávka, která mezi obcemi Brzice a části Proruby narazila do stromu. Na místo události vyjeli profesionální hasiči z Jaroměře a JSDH Hajnice. "Řidiči poskytli hasiči první předlékařskou pomoc, následně si ho převzala do péče zdravotnická záchranná služba. Na havarovaném vozidle byla provedena protipožární opatření a hasiči jej zkontrolovali na případný únik provozních kapalin," uvedla k nehodě mluvčí HZS Královéhradeckého kraje Martina Götzová, a dodala, že po naložení dodávky na odtah hasiči uklidili vozovku.

K další nehodě došlo v pondělí ve 14.47 hod. v Jaroměři, když v ulici Na Brdcích několik metrů od železničního přejezdu do sebe narazila dvě auta. Zasahující hasiči z Jaroměře zasypali sorpčním materiálem vyteklé provozní kapaliny a postarali se o úklid vozovky.

Soud, soudce - Ilustrační foto
Soka udeřil sekerou do hlavy. Zabít jsem ho ale nechtěl, řekl

A do třetice pomoc hasičů potřeboval v pondělí krátce po 16. hodině ve Stárkově zapadlý kamion, který blokoval průjezd komunikací.