Z dosud nezjištěných příčin se zřítil do kamenné sutě asi 200 metrů pod vrcholem Sněžky na polské straně. Ke skoku muž použil speciální oblek zvaný wingsuit s nosnými látkovými plochami, které umožňují před otevřením padáku klouzavý let. ČTK to řekl náčelník Horské služby Krkonoše Adolf Klepš.

Zemřelým skokanem je podle serveru iDnes.cz Martin Trdla, nejlepší český představitel takzvaného base jumpingu. Trdla se v minulosti proslavil například i tím, že skočil do Macochy. Podle informací serveru iDnes.cz se nehoda stala při focení reklamy. Base jumping je extrémní forma parašutismu, při které se zpravidla skáče z vysokých budov či skalisek. Skokan po chvilkovém volném pádu otevře padák pro bezpečné přistání.

Během několika minut byl u parašutisty člen horské služby, který nedaleko obnovoval tyčové značení. Následně přijeli záchranáři z Pece pod Sněžkou. Zjistili, že muž je bez známek života, že zraněním zřejmě na místě dopadu podlehl. Smrt muže konstatoval i lékař, který na místo dopadu slanil z vrtulníku záchranářů.

Na místo neštěstí přijela i polská horská služba GOPR. „S tou nyní řešíme transport a jednáme o dalším vyšetřování události. To ale zřejmě převezme polská policie, protože k nehodě došlo na polském území," uvedl zasahující člen Horské služby Krkonoše Pavel Smejkal.