Původně měli do Řecka letět z Vídně, kvůli uzavření vzdušného prostoru nadšený ředitel školy narychlo sehnal auto s řidičem. To se mu stalo osudným.
Tragická srážka se stala ve městě Subotnica v Srbsku. Obě dívky, žákyně sedmé a osmé třídy, jsou zraněné, řidič je podle dostupných informací pravděpodobně v pořádku. Nehodu podle prvních informací zavinil kamion, který posádku osobního vozu smetl ze silnice.
„Vůbec se z toho nedokážeme vzpamatovat… Je to hrozná rána… Dozvěděli jsme se to včera dopoledne, volali to z velvyslanectví. Je to hrozné… Byl to skvělý člověk, který žil jen pro školu a pro rodinu,“ reagoval starosta Borohrádku Milan Maček a jen s největší námahou se přitom v telefonu snažil udržet svůj rozjitřený hlas.

Základní škola v Borohrádku je zapojena do evropského projektu spolupráce škol v rámci programu NAEP - Comenius. V dvouletém projektu má partnerské školy v Lotyšsku, Polsku, Slovinsku, Maďarsku, Bulharsku, Rumunsku, Řecku a Portugalsku. Projekt nese název „European Puzzle“. Během dvou let se uskuteční projektové setkání ve všech devíti státech. Cesta na jedno z nich, týdenní pobyt v Řecku, se stala nadšenému řediteli osudnou…

Do smutku se ponořila celá borohrádecká škola.
„Nezlobte se, je to taková rána, nemáme k tomu co říct,“ hlesla do telefonu Miroslava Beránková z vedení školy. Slova pro obrovskou tragédii neměla ani zástupkyně ředitele školy Zdeňka Danielová.
Ředitel byl pro partnerský projekt škol obrovsky zapálený. S oběma dívkami několik měsíců nacvičoval program – tanec české polky – se kterou se žákyně měly v Řecku představit.
„Ředitel chtěl pro prezentaci školy a děvčata udělat maximum. Když byl kvůli popílkové kalamitě zrušen pondělní odlet z Vídně, dokázal sehnat auto s řidičem, který by je do Řecka odvezl. Podle kusých informací, které jsme včera před půl desátou dostali, jedna z dívek utrpěla zlomeniny, druhá odřeniny,“ dodal starosta Maček.
„Hluboce nás to zasáhlo, je to hrozná událost a těžko budeme za ředitele hledat náhradu. Ředitel byl výjimečný člověk, obrovsky nadšený pro práci s dětmi. Pro práci a školu vysloveně dýchal. Byl blízký i mně samotnému. Právě koukám na židli, na které sedával jako městský radní,“ bránil se starosta slzám v očích.